bugün

Soru cevap konseptinde bilgi yuvasi.
http://sorula.com adresinde bulunuyor.
gordugum kadariyla gayet faydali bir site olmus.
sorular cevaplar arasinda daldan dala atlarken kaybolma potansiyeli barindiriyor. yapanlarin eline saglik.
bugun baya gezindim burada. hep merak ettigim birkac seye cevap bulmamin yaninda hic bilmedigim konularda da bircok sey ogrendim. bir iki de soru sordum zorlarindan bakalim cevaplar nasil gelecek.
orijinal bir konsetpi var.
konsepti pek orijinal sayilmaz. turkiyede sanirim tek olsa da benzer yurtdisi ornekleri var. buradaki uyguluma oldukca basarili bence. umarim iyi yerlere gelir. gelecek gibi de gozukuyor zaten.
kullanıcıları soru sorarken veya cevap verirken iyi niyetini korurursa gerçekten fydalı olacağına inandığım site.
şu anda girişimcilik ve teknoloji konularında oldukça iyi bir içeriğe sahip olan soru cevap sitesi. genele iyi açılabilirlerse kaliteli bir içerik sitesi oluşturabilirler çünkü derli toplu bir iş yapmışlar.
yahoo answers'in sadece türkçe'si bile iyi gidecekken, adamlar onun da üzerine çıkmış. olay ilgi alanlarından soruları listelemenin ötesinde, sevdiğiniz kullanıcıları takip ederek sorularına ve cevaplarına vakıf olabilmeniz artı/eksi puan verebilmeniz ve birbirinizi düzeltmeniz de sağlanmış. twitter'daki karşılıklı boş tweet'lerinizi takip edeceğinize birilerinden gerçekten birşey öğrenmeniz mümkün.

ayrıca answers'in aksine çok kalın sorular ve açık bir ağızla okuduğunuz cevaplar bulunmakta. ileride "casual" tayfa ile bozulur mu bilmem ama şu anki ortam oldukça iyi.