bugün

sony ericsson firmasının 2004 yılında çıkardığı benim 2006 yılı ortasında alabildiğim mucize telefon...
cok kaliteli ve özellikli cihaz.
tek sorunu joystick iyi çalışmıyor sorun yaratabiliyor fabrikasyon bir durum buda...
onun dısında;

(bkz: bluetooth)
(bkz: infrared)
- video cekme
- video oynatabilme
- 40 mb sabit hafıza
- 1,3 mp entegre kamera
- java oyunlar
gibi birsürü özelliği mevcuttur..
bana göre efsanedir...
joystick i iyi izole edilmediği için bolca toz kaçmasıyla birlikte teklemeye başlıyor. iki tane kullandım ikisinin de joystick arıza yaptı. ona göre yani..
çok tatlı bi telefon falandır yani. yalarım.
nokia'dan şaşmamam gerektiğini öğreten telefon. joystick sadece evet tuşu yerine geçmeye başlıyor böylece bir mesajı okumak için defalarca taklalar atmam, listeden isim bulana kadar sırayla herkesi aramam, ayrıca şarj etmek için amuda kalkmam* gerekiyor. kamerayı falan bırakalım, hala en sağlamı 3310'dur.
gönül isterdi ki farklı bir şey yazsak ama maalesef gerçekten de joystick'i nedeniyle kullanmama sebebidir. zira henüz 1 sene olmadan bozuldu benimki.
joystick problem yaratır evet.ama değiştirilebilir istenirse. ama çok da sağlamdır onu da es geçmeyeceğim. sanırım 4 yıldır da kullanıyorum.
(bkz: o bir efsane)
tuvalete düşüp sifon girdabından çıkarıldığı takdirde babalar gibi çalışan cihazdır. ayrıca 3,5 senelik ayrılıktan sonra hala çalışıyor mu diye bakıldığında bataryasının şişmiş olduğu görülen telefondur. bildiğin şişmiş batarya. parkeye su dökülünce şişer ya o hesap.
uzun süre pantolon cebinde taşındığında dışı soyulan telefon. ilk başlarda bir kaç gün giden şarj sonraları bir kaç saate kadar düşüyor. iyi yanı ise çıktığı seneye göre iyi bir ekran çözünürlüğünün olması. ama bu saatten sonra o özellik de pek iyi sayılmaz.
işte buydu...

görsel
ilk çıktığı zamanlar 800-900 tl civarı fiyatı olan telefon. Kamerasının dizaynı göz dolduruyordu.
halâ kullananları görünce duygulanıyorum bende yıllarca kullandım çok sağlam bir telefon tek eksiği hafıza kartı bulundurmamasıydı.
tuşları sert olan telefon. basması zordur.
k530 i modeli telefonumu hala kullanmaktayım gerçekten çok sağlam bir alet.
41 mb hafızaya sahip olup 8-10 tane mp3 alabilen telefondu. hafıza kartı desteği olmayan telefon.
görsel
görsel
görsel
Vaktinde Kral bir telefon olduğu hususunda mutabık olalım derim. O tenis oyununu çok iyi hatırlıyorum. Sony ericsson piyasaya ses getiren bir markaydı
bu da bir şey mi. bende ilk çıkan telefonlardan sony ericksson GH 388 var taş gibi hala çalışır durumda. pil bulması giderek zorlaşıyor ama.