bugün

hayatına insan alma konusunda seçici davranılması gerektiği.
insanlara kolay kolay güvenilmemesi gerektiği ve sessizliğin bazı insanlara tercih edilmesinin şart olduğudur. Geç olsa da mutluyum.
insanların bize karşı davranış şekilleri, bizim onlara karşı davranış şeklimizi belirlemelidir. gereksiz hoşgörü ya da fedakarlık bize zarar verir. çünkü onlarla aynı dilden konuşmadıkça bizi asla anlamazlar.
Hayaller gerçeği değiştiremiyoruş , unutum dediğim geçmişimden hatıralardan bir anı arada bir yokluyor beni, bu yolda seyir halindeyken oluyor ki mi zaman.
Unutmak için uygun bir vesile beklememin sonucu bir hayat olabiliyormuş.
Bir anlık dalgınlık ile her şeyi daha kötü hale geliyor. O yaşadığımız an şu an değil.

Şu an Nereden aklıma geldi bilmiyorum
Sadece Paylaşmayı istedim.
cinsel olmayan seks diye bir şey olması. sağol uludağ sözlük ailesi.
insan söz konusu olduğunda yapmaz, yapamaz diye bir şeyin olmadığı. öyle güzel yapıyorlar ki hiç düşünmeden, acımadan. bırakıp gidiyor önce bi tanesi, bıraktığı harabenin içinde kendini bulmaya çalışırken öbürleri takip ediyor onu. kaçar gibi. öyle mutlular ki, gerçekten kaçmış oldukları düşüncesine saplanıp kalıyorsun böyle. sonra başka paranoyakça haller, aylarca sürüp giden. başka haller işte, hiçbi zaman eskiye dönemeyeceğinden emin olmanın verdiği buruk tatla nüks eden.
çıkışı olmayan bi tünelin ucunda görür gibi olduğun ışık huzmesi kadar yakın olan o günler-hani mutlu olduğun- gelmeyecekler. sen ömrünce elde edemeyeceğin bi mutluluğu kaybettiğini düşünürken, onların mutluluğu senden sonra yakaladıklarını görmek belki.
ve de pes etmeme hali içerisinde umut etmekten korkmak;öyle ki tamamlanamayan cümlelerinin sonuna bile o üç noktayı koyamamak.
sonra gecenin üçünde jet sesleri, bi yirmi sene sonra hatırlanacak belki.
sahi nasıl hatırlanırdı bi yılın tüm sevinci, kederi, özlemi yirmi sene sonra?

tek isteğim nefret edebilmek. neyi düşüneceğimi, ne için tasalanacağımı bile bilmediğim şu berbat gecede tek isteğim bu.
cünüp bir şekilde ölünce direk cehenneme gitmiyormuşsun.
Cami minarelerini savaş anında kullanılacak füzeler sanardım.
(bkz: hayal gücü)
Küçüklük diyelim.

Atatürk padişah değilmiş :/
iş yerinde bir kadını taciz eden kişi yakışıklı değilse suçludur. * *
O olmadan yaşanılamıyormuş, yaşanılır sanılıyor ama asla eskisi gibi olmuyor hiçbir şey.
para kazanıp sosyalleşmek yerine, sosyalleşerek para kazanmak daha kolaydır.
Öğrendik ki,
iki şey asla terketmezmiş insanı:
Biri yanındaki ana, diğeri kalbindeki yara...

alıntı.
Her şeydir.
Acımadan vurmasını öğrendim. Karşındaki ne kadar zayıf olursa olsun daima vuracaksın.

Sen ne kadar çok vurursan seni o kadar güçlü sanacaklar.
insaların iki yüzlü ve yalancı oldukları. Kimseye arkadaşım dostum dememek lazımmış meğer.
anneannemin öz anneannem olmadığı aslında üvey olduğu annemin annesi olan öz anneannemin aslında annem çocukken vefat ettiği. anneannemin hiç bir şekilde üvey olduğunu hissettirmemesi hatta belkide şu hayatta en sevdiği torunları olduğumuz gerçeği var bende anneannemi çok seviyorum çooook.
asgari ücret askerlere dağıtılmıyormuş.
iyilikten maraz doğduğu gerçeği.
biraz düşünürse aslında her şeyin sonradan öğrenildiğini fark edecek yazar beyanı.
Teşekkürler makina.
insanların çok kötü olduğu, ben sadece kötü sanırdım oysa.
her insanın bizim gibi olmadığı.
babalık.
bizi leylekler getirmiyor.
her güzel şey biter.
ha, yaşamayalım mı? tabi ki yaşayalım. ama bunu unutmadan. ki az üzülelim.
(bkz: götünün üstüne oturmak)