bugün

"asıl sen bana kültür, sanat, edebiyat üretmeden pilav ve helva yapabilen bir toplum varsa ondan haber ver" diye yanıtlanabilecek hezeyanlara hedef olmuş kişilerdir.

not: "pilav ve helva" tabirlerini sembolik kullandıklarını varsaydım. dertleri cidden pilav ve helvaysa "allah akıl fikir versin" daha yerinde bir yanıt olabilir.
Sol eli ile yemek yiyen kişilere denir.
Türkiye özelinde nitelik ve niceliklerine göre sesi fazla çıkan embesil türü.
tek yaptıkları slogan atmaktır.
?.
"modernlik" başlığı altında dine aykırı işleri yapmakla mesut olan, anlayamadığım birileri. baş örtüsünün oksijeni engellediğini savunduklarına göre lisede biyoloji derslerini çok asmışlar tahminimce. şu mısralardan etkilenmeyişleri bana edebiyatta da iddialı olmadıklarını düşündürüyor:
"medeniyet açmaksa bedeni
hayvanlar insanlardan medeni"
nfk
her defasında kurdukları kanserlik cümlelerle hakkında düşündüklerimi hiç yanıltmayan kişiler *
yaşamında sol kolu ağırlıklı olarak kullanan kişilerdir .
karşı oldukları emperyalistler tarafından kukla olarak kullanılan kişilerdir.
http://www.ensonhaber.com...chpli-var-2016-02-09.html
çavuşu sol eliyle tokatlarlar. birde sağcılar var.
Bundan 20 25 yıl önce eski solcularla islamcılar arasında ideolojilerın kesiştiği noktalar vardı. Misalin iktisadi konuda. Hiç unutmam bir pkk yanlısı bir öğretmen vardı. Bu diğer arkadaşları ile çok sert tartışmalara girerken benim ümmetçi ve iktisadi görüşümü beğenir ve saygı duyardı.

Lakin şu sözlükteki solcu geçinen adamların zerre kadar eski solcularla alakaları yoktur.

Bunlar daha çok karnı tok din düşmanlarını andırıyor benim için. Solculuğu dine kufretmekten ibaret sayıyorlar. Ne hikmettir birde kemalistler! Senin eski solcuların yakalandığı zaman göz altında kayboluyordu koçum. Ne alaka şimdi senin halin? Emperyalist ve kapitalistlerın uşağı olmuş solcular. Bu zaten temelde böyledir de en azından bundan haberdar olmayan solcu farklı davranır.

Inanmayan m. Koç sayfasındaki sözlüğün güzide solcularının yorumlarına baksınlar. Eski solcular ordaki m. Koç a dızdığiniz methıyelerı görseler size kıçı ile gülerler. Haydi bu hal ergen olmaktan kaynaklanıyor diyeceğim ama bunlara şahit olduğum zaman bende ergendim.
kendilerine ait bir hususu bir türlü anlayamadığım insan topluluğudur.

kendileri kendi görüşlerini sürekli karşılarındakileri aşağılayarak ve onlara hakaret ederek dile getirirken,

acaba neden bir başkası kendi görüşlerini özgürce savunduğu zaman,

ona "ana avrat" küfür ediyorlar.

özellikle son günlerde sözlükte moda oldu bu.

nerede kendi görüşlerini eleştiren bir entry görsünler altına o.ç diye küfürü basıyorlar.

zaten sürekli olarak uykuda olan moderasyon da buna izin veriyor.

sonuç?

ne geçiyor yani elinize düşüncelerinize karşı olan bir insana küfür edince?

kendinizi veya düşüncelerinizi savunmaktan bu kadar mı aciz insanlarsınız ki,

her başınız sıkıştığında küfre başvuruyorsunuz?
minimalist denen küçük admalardır.

hayatları hayalleri dünyaları siyasetleri hep küçüktür.

halbuki hayat dünya evren bayağı büyük.
ileri demokrasi aşığı denemez, denmemeli. bu senin cehaletini ortaya koyuyor. devrim'in basamaklarında proletarya diktatörlüğü vardır.

anahtar kelime, beyaz komünistler.
Türkiye de kemalist abilere ablalara verilen ad. Veya sosyalist veya komünist falan işte. Bunlara hep solcu diyorlar.
sağcılara koyan.
gazı kaçmış koladırlar..

görünce yüzünüz buruşuyor..
garip bir paradoksu içinde barındıran güruhtur. şöyle ki; misal sağcılar tabiatlarında sorgulama, araştırma, öğrenme gibi şeyler yoktur. bu da tam biatı yanında getirir. böylece oyları çok zor bölünür. solcular ise; tabiatları gereği sorgulayan,okuyan, öğrenmeye çalışan insanlardır. bu da biat kültürüne aykırıdır. ancak iktidar olmak için tam biat ve tek bir görüş gereklidir. maalesef yüzlerce sol parti vardır ve oylar bölünür.

not:solculardan kastım ergen ve terörist seviciler değil.
Çirkeflikleri hiç çekilmiyor. Sizden ricam lütfen edep nedir bilin. Savunuyorsunuz düzgün savunun fikrinizi.

T: Türkler ve Türklüğe ait her şeyi eleştirmeye ant içmiş, avrupa sevicisi insan güruhu.
boys anılaaar. fuat geldi aklıma başlık yüzünden.
Her solcu fetocu rolüne sokuyorsaniz
Her sağcı da devlet bahçeli , kadir mısırogludur.
Türkiye'de doğru düzgün ve hakkını veren sol görüş olmadığı için içimizde sayıları azdır.
türkiyedeki emperyalizm aşıklarının korkulu rüyası türkiyenin tam bağımsız olmasını abd uşağı olmamasını istedikleri için bazı milliyetçiyiz diyenlerin karşı çıktığı karşıt görüslü asıl vatanseverlerdir.
dincilerle beraber ülkemden siktir olup gitselerde ülkem bir japonya bir norveç ayarında süper ülke olsa dediğim über

gereksiz davar sürüsü.

59 senedir kalabalık siayset yaparlar . terör darbe enflasyon ülkemden bir türlü eksilmez.

git allah aşkına git.
ülke adına bir tane çivi çakmayan muhalefetten başka bilgileri olmayan oluşum. evet...
güncel Önemli Başlıklar