bugün

solcu
olcu
lcu
cu
u.
profil resmine che resmi koymak, akp'den nefret ettiğini her daim belli etmek, herkese faşit diyerek faşistliğin dibine vurmak, solcu olmayanlara adam gözüyle bakmayarak faşistliğin dibine vurmak, dini inancı olan insanlara yobaz diyerek faşistliğin dibine vurmak, milliyetçilere faşist diyerek faşistliğin dibine vurmak, kendini bir bok sanarak herhangi bir konuda kendisi gibi düşünmeyenleri aşağılayarak faşistliğin dibine vurmak, alkol kullanımını toplumsal bir statü olarak görerek alkolü sağlığı için dahi içmeyenlere gene yobaz diyerek konuyu gene dindar insanlara hakarete dayandırıp ultra faşistliğin dibine vurmak.

edit: şartlar 5 den fazla çıktı efenim.
saati sağa taksak yeter.
solun ve solculuğun ne olduğunu bilmeyen yazarlar olduğunu gözümüze sokan başlık.
beş şartıda başlığı açan arkadaş gibi zihniyettekilerden tiksinmek.
başlığı açan şahsiyet hdp'li olmanın 5 şartını yazmış.hdp'nin şartlarını solculuk şartı gibi yazmaya kalkmak bir tatlı su kurnazlığı.ulan dengir mir mehmet fırat mı solcu,altan tan mı?said-i nursi'yi anan sol parti mi olur?gezi başladığında ilk bunlar tutuşmadı mı sırrı sakık'la?

bunlar sol mol değil,mhp ne kadar türk milliyetçisiyse(ki onlar islamcılık da karıştığından daha az) o kadar kürt milliyetçisi bir parti.

bak bak hevale bak,cevaben ensest sizin işiniz diyor.ırkçı değil ya bu piç,ensest sizin işiniz diyor.vay eşşekten manita yapan vay.

bi de kemalistleri solcu mu sanıyorsunuz değil.doğru saymıyorlar,senin gibi hevalleri sayıyorlar ne yazık ki.ha bana sorarsan kemalistler de solcu değil,ama senin gibi cihangir'de solculuk oynayıp,kürtlerle başbaşa kalınca ağzı dolu gibi şivesiyle türk'lüğe küfür eden,lafta kardeş özde kalleşlerden daha solcudurlar.

altan tan'ın,said-i nursi'nin yalaması "lan hala kemalistler solcu mu loololo"yapıyor.referandum da kırıtmalarınızı unutmadık,boykot deyip akp'ye tulum çıkarttırmanızı da.onun için akp'ye sıkı tutunmaya devam edin,düşerse siz de beraber lağıma gideceksiniz.seni başkan yaptırmayacağız falan deyip,mhp oylarını erdoğan'a naklettirmek için makatlarınızı parçalamaya da devam edin,devam edin çünkü onlar devrilince kaçacak delik arayacaksınız.

edit:sana kürt diye oldu mu bak bakalım yukarı.hdp'li dedik sana,kürt demedik,"ühühü ırkçılar beni döviyi"kıvamına girmek için lafı değiştirme.küfürleri iade etmişsin,zaten ben en başta küfürü ettiğim için ona gerek duymuyorum.kemalistler solcu değil ama senden daha solcu dedim,hala o gevşek ağzın ezberden konuşuyor,okuduğunu anlamıyorsun.

hdp'ye laf ediyoruz,bu dallama da akp kabataş falan diyor.bak bakalım ben akp'liyi miyim,bir entrylere bakıver.ama bu hep yaptığınız hareket,zaten kötü bir tarafta belli olduğu için,eleştiriyi alınca kötüye sallayarak kendinizi iyi gibi göstermeye çalışmak sizin huyunuz oldu baya baya.

akboys,muhalefetgirls falan diyerek kendi sikik ideolojini dünya'nın en cool,en doğru ideoloji sanmaya devam et.sinirlenen yok,ama kalkıp bir millete ensest sizin işiniz falan diye sallarsan,biri de kalkıp senini zoofili özelliklerini yüzüne vurur.siktirgit şimdi cihangir'deki kürt yalamalarıyla oynaş.

2.edit:diğer boş lafları geçiyorum da hdp kapansa işiniz kalmayacak demişsin.hahahahaah,hasiktir lan.sen mhp-chp falan hdp'den önce yok muydu sanıyorsun?siz daha medeniyette tekerlek seviyesindeyken vardı bu partiler.davar seni.

3.edit:püskevit falan he gülüm.bahçeli'nin şivesi komik,senin eşşekle aşk yaşayan babaların,dedelerin komik değil.bdp mecliste diye zırlıyorsun demişsin,be beynini siktiğim mhp mecliste değil mi?be beynini siktiğim mhp iktidar olmadı mı?senin eşşekçi partin meclise girdi diye niye zırlayayım lan?cipsçi demiş bana da,sen ne yaptın demiş.ulan biz sanki sizin 2 tanekız düşürecem diye girdiğiniz şekilleri bilmiyoruz,sanki aranızda yaptığınız muhabbetleri bilmiyoruz da,bize boş adam muamelesi yapıyorsun ambiti.editlemeye devam et,devam et ki ben de seni sikmeye devam edeyim,zevkli oluyor böyle.

sikilince de "where is us air force"yaz olur mu?götü sıkışınca abd uçağı çağıran süper solcu seni.

ha bi de bana kıvırtıyorsun demişsin.dikkat edersen kaç edittir senin yaladığın millete sövüyorum.yani senin eşşekçilere kardeş ayağı çektiğim yok,herkesi kürt sanma.ilk yazıda hdp'ye geçirirken "kürtlere küfür ediyiii ühühühü"diye lafı değiştirme dedim.yoksa senin gibi kız akrabalarını berdelle satanlara sempati besleyenlere niye şirin gözükmeye çalışayım,ben sen miyim,dimi gülüm *

4.sikiş:editleri beklemen hoşuma gitti.demek ki sikilmekten keyif duyuyorsun,ben de seni sikmekten keyif aldığım için bir sorun yok,böyle devam eder ilişkimiz.yaladığın milletin özelliklerini yazdığımda ağlayarak ettiğin ocaklarda anal ühühühühühü gibi küfürlere sağlam gülüyorum.sen küfür etmek için ediyorsun,ben gerçekleri yazıyorum.o yüzden senin söylediğin laf boşa gidiyor,benim dediğim laf seni daha da ağlatıyor.

sen de en az benim kadar hangi milletin kızkardeşini parayla sattığını biliyorsun.yaranı deşdikçe saçmasapan,komik küfürler etmeye başlıyorsun.

arada da mhp'ye falan küfür ederken,"eşşek sizden akıllı,en azından sohbet ediyorlar"gibi ufaktan eşşeğe iş atmalarına da sağlam güldüm.demek ki piç olmak için illa doğuştan piç olmaya gerek yokmuş.piçlerle düşe kalka da böyle piç olunuyormuş.eşşeğe iş atmaya başladın,sıradaki adımını merak ediyorum.

sen kürtler senden başka bir şey istese onu da "ama kürtler de çok ezildi"diye kabul edecek namusta adamsın.yakında kürtleri "daha iyi anlamak"için eşşekte sikersin.senden beklenir.

1-said-i nursi konferansı verenler millete solculuk dersi verebilir mi?
2-chp solco mo ohohoho diye ağzın dolu konuşuyorsun,altan tan'a dengir mir'e niye dolu ağzın laf açamıyor,yoksa dolduran onlar mı?
3-where us air force diyen bir stalingrad olur mu?
4-kürtlerin berdel diye bir geleneği var mı,yok mu?

ya bu 4 soruya ağlamadan,zırlamadan cevap ver.ya da ben seni sikmeye,sen de editlerimi "acaba bu sefer neremden sikecek"diye beklemeye devam et.make your choice.

5.sikiş;aferin piç.böyle ağzını açamayacağın konularda ağlayarak kaç."bi onu biliyon,bi onu biliyon ühühühü"de.öyle yiyemeyeceğin yarrağın altına yatma bir daha.yoksa böyle soruya cevap vermemek için ilkokul 3 seviyesinde "bi o var,bi o var başka yok kii"dersin.şimdi siktirgit başka yerde,senin gibi piçlerin ciğerini bilmeyenlere solculuk oyna,o onlara söker.bana öyle boş propaganda yaparsan böyle 3 soruda belanı sikerim senin.4'ü kabul ettin güzel.kaldı 3 sual.ya bunlara adam gibi cevap ver,ya da bu editte yaptığın gibi "banene banene bi onu biliyosun"yap.

6.sikiş:evet 5 sikiş sonunda 4 tane maddeyi de kabul ettin.kürtlere saldırma falan bunlar benim ırkçılığım,faşistliğim vs.başka tartışma konuları.ama başlığın başında yazdığın gibi "amk kemalistleri solcu mu","ensest sizin işiniz"gibi 2 tane cümleyi hdp'nin solcu ayağına yatmamasının kanıtı 3 madde,ensestin ya da gavatlığın hangi milletin özelliği olduğunu kanıtlandığı 1 maddeyle kabul etmiş oldum.

mesele senin gibi kürt yalamalarıyla küfürleşmek,sone editi yazmak falan değil.kemalistler bana göre de solcu sayılmaz.ama o boklu ağzıyla hdp de kimseye solculuk dersi veremez.hdp de en az mhp kadar milliyetçi bir partidir.ensest ya da gavatlığın da kimin işi olduğu,en kürt yalaması olanların bile malumuymuş görüldüğü üzere.

orospu çocuğu falan yazmışsın ama zaten 2 gündür annene ve kız akrabalarına sövdüğümden artık bir daha bir daha bunlara laf yetiştirmeye gerek yok.6 posta da 4 maddeyi kabullenmen güzel.bundan sonra da son cümleyi yazmak için 1 edit daha yapacaksın muhtemelen,onu da yap.benim derdim meydan boş diye salladığın 2 konuyu götüne monte etmekti.mission completed.
molotof a iman.
karl marx iman.
eşeğe iman.
yeşil parkaya iman.
dağı taşı faşist ilan edip,hayvan gibi kürt faşizmi yapmaya iman.
sosyalizm e iman.
eşitliğe iman.
bilimselliğe iman.
pozitifliğe iman.
birlik ve beraberliğe iman.

sol: notluyum.
Sol elini kaldırmak,
insanlara sataşmak,
Astıma astım kestime kestim olmak safsatalarını içerir.
Başlığı açan kürt olmanın şartlarını saymış. Solcu olmanın şartları
Kapitalist olma, işçiden yana ol, devrimci ol, ezilen halklardan yana ol, eşitlikçi ol.
1-insanlik ve halkların onuruna sahip çık..
2-ezilenden ve emekten yana ol.
3-sinif ayrımıni bil..
4-inanca saygı ,düşünceye özgürlük demek. .

5- ve en önemlisi solcu olduğunu sanma ,nasyonalist olma ,solcu gibi takılıp küçük burjuva alışkanlıklari sergileme ve chp ,Türk solu (dergi olan gökçe abinin ) ,işçi partisi ve ulusalcılar gibi solu işgal etme..
1-solcu olmak için önce insan olmayı öğren
2-ırk din ayrımı yapma
3-bütün siyasi fikirleri tanıki sol düşünceyi en iyi sen yansıtasın
4-göstermelik cesaretin olmasın gerektiğinde kalbini söküp güneşe fırlata bilesin
5-düşüncelerini asla saklamamalısın.
bencil, yüreksiz, cahil, empati yoksunu ve akılsız olmamak.
1- her türlü eyleme karışıp polisten sopayı yemek.

2- her görüşe muhalefet edip tokadı yemek.

3- islam dinine müslümanlara hakaret ederek ateizmin mutluluk olduğunu açıklamak.

4- yeşil kaban giyerek deniz gezmiş'çiliğe soyunmak.

5- mazlumun yanında oluyormuş gibi yapıp mazlum ve ezilmiş rolü üstlenmek.
sol gorsulu olmanin ne demek oldugunu bilmeyen her firsatta solculara dinsiz vatan haini yakistirmasi yapan maras ve sivas katliamlarindakilerle ayni zekaya sahip beyinlerini agizlarindan kusan insanlarla dolan baslik.
5 şart sayacak kadar bilgili değilim ama en azından biri okumaktır. kimi gördüysem hep bilgili ve devam ettikleri bir kitabı vardı mutlaka.
Şahadet etmemek.
Namaz kılmamak.
Zekat vermemek.
Oruç tutmamak.
Hacca gitmemek.
sözlük müsveddelerinin yorumlarının harmonik ortalamasını alınca yeşil kabanla karşılaşılan şartlardır.

iyi kaban yaptı bu sene yalnız...
kitap okumak, gündemi takip etmek, haksızlıkları görmezden gelmemek. 3 şart yeterli.
kız erkek farketmez yağlı bir saç sahibi olmak.
edit:işçiyi garibanı sadece kendilerinin düşündüğünü sevdiğini onların dışındaki herkesin işçiyi kan emici patronun kucağına oturtmayı dört gözle kolladığını sanmaları.
1. eşitlik/adalet ve dayanışma istemek.
2. emekçiye sahip çıkmak.
3. Özgür, aydınlanmacı ve çağdaş düşüncede olmak.
4. azınlık haklarına riayet.
5. bireysel haklara karşı çıkmamak, saygı duymak.
Nankör olmak yeterlidir.
1-RTE ye sövmek .
2-Halk Tv izlemek
3-Sözcü gazetesi okumak
4-Kemal Atatürk dövmesi yaptırmak
5-Twitterde duyduğun her karşı görüşü desteklemek.
-SapanlA taş atmak
-Molotov kokteyli atmak
-Polise havai fişek atmak
-Toplu taşıma araçlarını yakmak
-Ağaçlar kesilmesin ayağına hukumeti devirmeye çalışmak.
Bu filozof un görüşü bir tek solcular için mi geçerli peki.