bugün

sokak ortasında darp edilen bir bayan. biraz yaklaşınca kocası olduğunu farkettim, ama resmen yere yatırmış tekmeliyor kadını, bilader yapma ayıptır dedim, çemkirdi yüzüme sen işine bak defol git, gibisinden birbirimize girmeden millet toplandı. ilginçtir kalabalıktan bana çıkışanlar oldu sen karışıyorsun diye. yahu kadını tekme tokat dövüyor ama buna karışılmacakmış. toplum ne olmuş böyle dediğim konudur.
Esini sokakta öpersen ayıp olur ama evire cevire dövmek serbest. Ayıp ulan.
polis çağırır yoluma devam ederim.

medeni bir insan böyle yapar. kahramanlık yapmanın alemi yok.
adamın elinden alacaksın. insanlık bunu gerektirir.
Bayan değil kadın.
Karışmayacaksın. Kadınlar genelde dayağı hak edecek edepsizlikler yaparlar.
delikanlı adam gider ayırır. gerekirse adamı bile döver. gerekirse.
önce polisi arayıp sonra kalın bi kırılmazla o orospu çocuğunun anasını sikip polis yaklaşmaya yakın mekadan ayrılın.
Ne olursa olsun bir bayan sokakta dayakyerken kafasını çevirip giden erkek, erkek degildir. * Kadına şiddete hayır diyebilmek gerektiği kadar, bunun için elini taşın altına da koymak gerek. Karı koca arasina girilmez gibi saçma bir bahanede olamaz. çünkü o adam kocasıysa eğer, onu dövmek yerine koruyup kollamalıdır.
Kadını kenara çekip adamı döveceksin.
Tam bizim bodrum dairenin penceresine yatırdı karıyı başladı betona vurmaya kafasını üstüne yürüyünce bıçak çekti amk piçi.
Ben de eve inip 16 lıyı aldım çıktığımda ikisi de yoktu aradım taradım bulamadım hayatta en sinirlendiğim şey bana bıçak çekilmesi denk gelse şarjörün 16 sını da boşaltacaktım verilmiş sadakası vardı herhalde.
Dalga gecenin allah belasini versin bu bir. Ikincisi ben polisi ariyorum.
sevgili dindar kardeşlerimiz; "karışmayacaksın." tarzı şeyler yazmış.
savunduğunuz dininize dönün bir bakın. sizin o tanrı diye yücelttiğiniz kişinin cidden kitabına böyle şeyler yazabileceğini aklınız alıyor mu? biraz mantığınızla hareket etme vakti geldi bence.

edit: deistim.
Polis aranabilir.
Polisi aramaktır. Tabi polis gelene kadar içinizdeki bütün öfkeyi kusmak çok iyi olacaktır. Çünkü polis alıp karakola götürecek ve 15 dakika sonra salacaktır.
amaaan babamın kızı mı lan diyerek uzaklaşmak..
Şu öpüşen çiftleri ayıranlar tepki vermeyecek diye konuşanlar sanki cengaver de gidip bayanı hemen adamın elinden alacak adama da kafayı koyup burnunu kıracak iyi misiniz bayan diye soracak yeşilçam erkeği. yani buram buram cahillik kokan ifadelerinizle neyi amaçladığınızı inanın kendiniz dahi bilmiyorsunuz. Az da olsa tahsil görmüş olduğunuzu düşünüyorum bu kadar cehalet örneği olmamalısınız. Hadi gidip bayanı adamın elinden kurtardınız bu fikirdekiler öyle yaptı. Sizin yazılmayı düşünmediğiniz bayanı kurtarmayacağınızı biliyoruz aslanım. bayan hoşunuza giderse kurtardıktan sonra bide iş olursunuz. Boşa ağzınızı ayırıp da cahil cahil konuşmayın.
bir müslümanın gördüğü kavgaya karşı yapması gerekenler detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

eğer ki kavga eden taraflardan biri diğerinden güçsüzse ( olgun birinin, bir çocuğu dövmesi, bir adamın bir kadını dövmesi gibi) güçsüz olana yardım edersiniz.

eğer ki taraflardan birinin bir dezavantajı, bir eksisi yoksa ve kimin haklı olduğunu biliyorsanız; ( burda kavganın sebebi de önemlidir.) gidip haklı olana yardım edebilir veya ayırırsınız.

eğer ki taraflardan birinin bir dezavantajı, bir eksisi yoksa ve kimin haklı olduğunu bilmiyorsanız; ya gider ayırırsınız ya da yolunuza devam edersiniz.

yani sokakta dövülen bir bayan görünce yapılacak yegane şey gidip bayanı kurtarmaktır.

(önemli not: islama bok atmaya verdiğiniz kafayı derslerinize verseydiniz şimdiye profesör olmuştunuz amk)
Polis çağırmak.
dayak yiyen bayana kafa göz girişmek.

kim bilir ne yaptı da kocasını delirtti haspa.
Döven kişiye kürek ve sopa uzatmak.

Şaka lan şaka ahsahada. Ayırmaya çalışın aq. Kozlarını sokakta değil evde paylaşsınlar. Çolyumuz var çocyumuz var.
Önce adama bakacaksın sonra kendine gözün kesiyorsa dalacaksın aralarına "nolüyö lenn"dyeceksin adama iki tane çakıp olayı anlamaya çalışacaksın adam suçluysa devam edeceksin az da olsa kadın suçluysa kadını beraber dövmeye başlayacaksınız
Başa dönelim eğer adamı gözün kesmiyorsa olayın büyüklüğüne göre polisi arayacaksın yada hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam edeceksin.
aslında kadının sevgilisi veya kocasıysa çok riskli, şimdi ben müdahale ederim sonra ikisi birleşip bana dalabilirler. burası türkiye çünkü bide kimseye durumunu da açıklayamazsın.
arkadaşlarla berabersem kadını dovenlere dalarız.

tek başımaysam aha kadını dövüyorlar derim topluluğa doğru. bu milletin insanı çabuk gaza gelir ve bu tür şeyler milliyetçi kesim tarafından hoş görülmez. tekme tokat dalarız.
Umrumda bile olmaz açıkçası.
Yardım etsen sana kızar büyük ihtimalle "Sen kimsin de kocamla arama giriyorsun be" der. Tecrübe ile sabittir.