bugün

alt zeka insan, moron köpektaparların atasözü gibi bişe.
insana düşman iki ayaklı çomar bunlar gerçekten.

zavallılar.
Bunu diyen kişi de zerre kadar beyin yoktur.
Köpektapar cümlesi. Hindastandaki inektaparların ıq su daha yüksek. Şüphesiz.
köpekler bizim yerimize okuyup, çalışıp, medeniyetimizi ilertecekse tabiiki sokağa çıkmam. köpekler özgür bir şekilde gezsin, alışveriş yapsın, çöplerini temizlesin, kendilerine güzel kulubeler yapsınlar, ben otururum evde. hem yanıma üç beş insan alıp, onları da parçalamam. ha yok bunları yapmıyorlarsa, sokakların kime ait olduğunu anlamalarını sağlamak zorundayız. sahibi olan köpeklerde aynı, hiçbir fark yok. kalabalıklaştıkça azgınlaşan bir hayvandan bahsediyoruz. aklınızı başınıza alın. küçükken köyde dört köpekle mücadele etmiş ablanız diyor bunu.
ne güzel demiş Sadri Alışık:' Sokak köpeklerine selam vermek, adam olmaya çeyrek var demektir'. örneklemiyle katıldığım düşüncedir.
sokakları köpeklerin doğal yaşam alanı sanan gerizekalı köpektaparların saçma düşüncesi.
Sokaklar, kopeklerin dogal yasam alani degildir. Bunun aksini iddia eden de kopeklerin evrimi hakkinda zerre bilgisi yoktur.

Bu dusunceye sahip olsam da sokaktaki hicbir canliya durup durduk yere zarar vermem ama bana ve sevdiklerime kast eden hayvani da yasatmam.
Azıcık evrimsel biyoloji bilgisi olan kişinin söylemeyeceği sözdür. Ben köpekleri çok severim hatta kedilerle kıyaslayınca daha da çok severim, bunun yanında seviyorum diye bir gerçeği inkar edecek değilim, sokak köpekleri insanoğlunun kendi bencilliği yüzünden ortaya çıkmış bir tanımlamadır, sokak köpeği diye bir tür yoktur, sahiplenildiği zaman bir sokak köpeği de sizin o çok sevdiğiniz köpeklerden birine dönüşebilir ancak bu olmadığı sürece sokak köpeklerinin yeri sokaklar değil kendilerine özel büyük çiftlikler ve meralardır, bunu sağlayabilecek bir durum da memlekette bulunmadığı için kısırlaştırma ve sayısını azaltma gibi bir işlem yapılmadığı sürece bu sorun devam edecektir.
insanlar sokakları doğanın üzerine inşa etti. hem suçlu hem güçlüsünüz. hepinizin allah'ına batista bomb. yaşam alanı sağlayın o zaman amk.
Hayvanseverlikte son nokta bu olsa gerek.
insanlar da bir hayvandır ve bir aslan nasıl kendi bölgesini oluşturuyorsa insanlar da kendi bölgesini oluşturuyor. bu sokakları yaparak insanlar kendi doğal alanını inşa ettiler. bu doğada köpekler yaşamıyordu. köpekleri insanlar getirdiler. köpeklerin köpek olması bile insanlar sayesinde oldu. şimdi de büyük bir sorun teşkil ediyorlar. ve yine insanlar tarafından sayılarının ciddi ölçüde azaltılması gerekiyor.
saçma sapan bir argüman. bu zihniyet her ortama zarar.
aşırı milliyetçi, aşırı dinci falan olurya bunlarda aşırı hayvanseverler. cidden köpek taparlar var ve bunların ruhsal sorunları olduğunu düşünüyorum.
aşırı milliyetçi, aşırı dinci falan olurya bunlarda aşırı hayvanseverler. cidden köpek taparlar var ve bunların ruhsal sorunları olduğunu düşünüyorum.
Gayet olumlu bir görüş. Evet.
Hayatımda gördüğüm en saçma cümlelerden biri olabilir herhalde efendim. Bunu diyen insanın beyni var mı diye acilen kontrol edilmeli, evet.
3. sınıf ülkelerde dile getirirsen destekçin çıkar.
medeni bir ülkede söylersen götünü keserler.
zihniyete bak arkadaş ya hakikaten bunları köpeklerle aynı barınakta yaşatmak lazım.
Köpekleri severim ama korkarım da .orta bir yol bulunmalı.
pandemi var sokağa çıkma. köpek var sokağa çıkma. sokağın mülkiyeti sana mı ait oytun? sen bizi kendin gibi hayatsız sandın galiba, sabahtan akşama kadar bilgisayar başında klavye sallayalım.
Köpeklerin yeri sokaklar mı amuğa godum.

10 milyon insan evine sokak köpeği alınca sorun çözülüyormuş. Niye evinize almıyorsunuz zavallıcıkları.
Bu kadar basit.

Sokakta tecavüzcüler geziyor gık yok katiller geziyor gık yok gaspçılar geziyor gık yok magandalae geziyor gık yok. Tek isteği bir kap mama olan köpeklere karşı kudurmuş köpekten beter saldırı.

Hasssittirin ılık götlüler.
köpek böyle istedi demek.