bugün

herkesin yapmak istemeyeceği eylemdir. genelde cinsleri bilinen asil ve temiz köpekler beslenmeli mantığı vardır.
yavru halde alındıktan sonra en iyi dostunuz olabilirler, çünkü minnettardırlar.
(bkz: bunu kızıma anlatın)
(bkz: sokak köpeği duruken pet shoptan köpek almak)

http://galeri.uludagsozlu...%C3%B6pe%C4%9Fi-beslemek/
sokak köpeği beslemek gerçekten tam sahiplenilmediği zaman kötü bir eylemdir. sokak köpeğine tasma vuramazsın. ee her gün de beslersen oraya alışacak ve sahiplenecektir. sonra evin önünden geçen herkesi rahatsız eder. şu an burada yaşadığım olayı anlatıyorum. her akşam bağırış çağırış.

fakat gidersin köpeklerin uğradığı yerlere su veya kemik, ekmek bırakırsin yer. öylesi daha makbul.
O yemeğini verdikten sonra patisini uzattığı an dünyalar sizin olur.
size köpekleri illa besleyin diyen yok ama neden o hayvancıkları devamlı aşağılıyosunuz it sensin deyus, tamam sokak köpeklerine tekme atıyon ama büzüğün yiyosa dogoya atsana,köpeklere zarar veren şahıs örneğin sana bir miktar para versem şurayı koru desem tehlike olduğu zaman kaçarsın köpeğe ise sadece mamasını versem onun napcağını anladın sen 2 nizi kıyaslayıp o hayvanlarıda aşağıladım istemsiz olarak.
çok güzel bir duygudur.hayvan sevmeyen insanlara anlatılamaz , tarif edilemez.
Her gün köpeğimi gezdirmeye çıkarken yanıma 1 poşet (yaklaşık olarak 1 kilo kuru mama) alıyorum. Gezerken gördüğüm köpekleri çağırıp onlara veriyorum. Kendi köpeğime sokak köpeklerinin de zararsız olduğunu öğretiyorum hem de yemeğini paylaşması gerektiğini. Benim ufaklıkta hiç sorun etmiyor, diğerinin karnı doyunca biraz da oyun oynayıp mutlu oluyorlar.

Yapın bunu, zor değil. Onlarda en az sizin kadar yaşamaya hakkı olan varlıklar.
köpek beslemektir. Köpekleri bile ırkına göre ayıran orospu çocuğu ırk insandır.