bugün

o zaman siz gönüllü olup önden barınağa gidin. belki diğer köpekler arkanızdan gelir.
5 milyon köpeği götünüzemi sokalım.
Senden başlayalım o halde dediğim önerme.
al evinde, bahçende besle, seni örnek alsınlar sokakta aç köpekler de azalır.iki taraf için de uygun olan durm budur.
önce senden başlarlarsa çok memnun olurum:)
Köpekleri biz evcilleştirdik,ve her geçen gün yaşam alanlarını kısıtlayıp yeni yapılar inşa etmeye devam ediyoruz.Evde yaşamasın tüy döker,sitede olmasın gürültü yapar,sokakta yaşamasın ben korkuyorum,tiksiniyorum.Barınak şartları ise zaten belli,hijyenden uzak bir ölüm yuvası.E bu hayvan nerede yaşasın.Hiç bir yere sığdıramadınız be şu hayvanları yazıklar olsun,bence böyle düşünenler toplatılsın biz köpeklerle mutluyuz.
sokak köpekleri yerine senin gibi zihniyete sahip insanlar toplatılsın diye yeni bir kampanya önerisi getirebileceğim başlık.
Eyy Allah'ım sen bunlara vicdan ver. Ellerinden gelse seni sana şikayet edecekler senin "onlar benim dilsiz kullarım" deyip bize emanet ettiğin canlar için. Bunu da allahçıların yapıyor olması oldukça düşündürücü. Hani marjinal bizdik ulen.

Edit; efendim buradaki allahçı tabirine takanlar için açıklama yapma gereği duydum. Allahçı tabiri, yaptığı yanlış işleri Allah peygamber kılıfı uydurarak örten, din istismarcılarının kısa adıdır.
Allah diyerek çıkar sağlıyorsan, özünde ne ona ne de yarattıklarına sevgi ve saygı beslemiyorsan kusura bakma kardeşim sen de bir allahçısın.
aslında şöyle bir baksal oturduğumuz yerde yaşayan insancıklar sokağımızdaki köpeklerden daha tehlikeli. onları toplatsak olmaz mı?
Sokak köpekleri toplatılsın, destekliyorum.

Mesela: istiklal caddesinde sevgiliniz eşiniz ile yürüyün, ona sarılın veya el ele olun etrafta ne kadar çok köpek var ısıracak gibi bakıyorlar.

Bir plaj da güneşleniyor denize girerken etrafta ne kadar çok köpek var, hepsi ısıracak gibi bakıyor.
Orada dinlenip uzanıp güneşlenip keyif yapmanızı tam bir işkenceye dönüştürüyor bu sokak köpekleri.
Anneniz eşiniz sevdiğiniz kız kardeşiniz yengeniz hep bu sokak köpeklerinin aç gözleri altında olması onların tehdidi altında olması çekilmez bir durumdur.

Evet, bu sokak köpeklerinin ehlileştirilmesi imkansız. Derhâl bu sokak köpeklerinin toplanıp Ege de bir adaya kısırlaştırma yapılıp bırakılması lazım.
Eşek adamız var, bir de köpek adamız olsun; fena olmaz mı?
Köpekler bir batında 7 hatta 8 yavru enikler. Yani kolay ve çabuk üreyen bir hayvan. Belediyeler Eskiden bunları zehirlerdi mesela: 12 Eylül askeri yönetim döneminde çok uygulandı ve köpek sayisi çok azaldı ama sokaklarda resmen katliam yapıldı. (zehirlemek veya vurmak vicdanen sıkıntı veren bir eylemdir, tasvip edilemez)
Zaten Günümüzde köpekseverlerin tepkisinden korktukları için onu yapamıyorlar. Bu yüzden sokaklarda köpek sayısı çok arttı. Fakat bu hayvanların sayıları artınca sıkıntılı bir durum oluşuyor; çünkü sokak köpekleri genellikle kalabalık olunca saldırganlaşıyor, akla hemen kısırlaştırmak geliyor ama bu öyle kolay değil, maliyetli.
Çok hızlı üreyen ve çoğalan bu hayvanların toplatılması sözkonusu olunca da köpekseverler, en az köpekler kadar saldirganlaşıyor.
Velhasıl kelam sıkıntılı bir durum.
Yarısından fazlasını tüfekle vurunca kendisine gerek kalmayacak olan toplatılma kampanyasıdır.
islami bu konuya karıştıranlar için söylüyorum. bir cana kast etmek yasaktır. insan olsun hayvan olsun. ancak o bayvan seni öldürecek yada insan sana saldiracak öldürmek kasti var ona izin verilmiştir öldürebilirsin. adida nefsi midafa olur. ama kurtulmanın baska yollari yoksa.
Ya bi rahat bırakın hayvanları artık!Hem onların alanlarını işgal edip üzerine binalar dikiyoruz hem bu binalara girdikleri için onları cezalandırıyoruz. Pardon da kimi kimin evinden kovuyorsunuz derler adama?
Ulan bak ya . Gelişmiş ülkeleri örnek gösterirken bizimle kafa buluyorsun galiba ? Az akıllı olun ya türkiye de barınakların hali ortada , köpekler neredeyse birbirini yiyicek . Gerçi sokaklar da güvenli değil insanlar yüzünden ama en azından sahip çıkan ıslak burunlu düşkünleri sağolsun . Aslına bakarsan insanlar yüzünden sokaklar köpekler için pek uygun değil .
Saldirganliklari açlıktan soğuktan. kendimizi daha nereye kadar başka canlılardan izole edeceğiz
Ülkede köpeklerin toplatıldıktan sonra sütaş ineği çiftliğinde mutlu mutlu yaşayacağına asla inanmadığım icin sokakta yaşasınlar diyorum.
Çok ama çok acil bir surette uygulanması gereken karar.

Öyle bir çalışma olsa gönüllü olarak katılırım ve o itleri bir bir kafese tıkarım büyük bir azimle. Çünkü yaşam kalitemizi düşürüyorlar... gereksiz ve saldırgan varlıklar. Çeteler halindeler ve üstelik pisler, pislik saçıyorlar.

Köylerde köpek bakılır, sahiplidirler.

Fabrikalarda ya da güvenlik gerektiren bahçeli evlerde filan da olur. Sokakta it olmaz!
Gebertilsin demiyoruz. Çok seven alır evinde bakar götünü yalatır...
Teknik olarak mümkünse bile uygulanması neredeyse imkansız. O yüzden acımadan toplamak zorundayız...
Destek verdiğim kampanyadır.
Sokak köpekleri orospu çocuğudur. Size tenha yerlerde en savunmasız anınızda saldırmaya başlarlar. 1,2 değil en az 5 10 köpek saldırırlar.
birisi başlığa okumadan doğrudan yorumları okusa karşımızda kolombiya karterleri var sancak abı yorumlara bakarmısın..
Gereksiz bir kampanya. Sokaklar sadece insanlara ait değildir.
Amin işşallah . Ve köpeğini sokağa atana da ağır ceza verilsin .
Yetmez itperestler de toplatilssin ve Hindistana yollansin orada sabah akşam tapinsinlar. Kendi evinde efendi gibi köpeğine bakıp sokağa atmayanlara lafım yok onlar alınmasın pls.