bugün

ey dostlar;
Başı boş itler kediler birer hastalık taşıyor aslında aşılarıda yok mikrop yuvası gibiler heran hersey olabilir.
Toplanmaları gerekir. Çevre kirliliginden bir farkı yok.
aşılanmaları gerek belediyeler bunu görmezden geliyor saçma sapan şeylere zaman var ama buna yok.
(bkz: ekosistem)

(bkz: sözlük hayvanları toplumu rahatsız etmekte)
bazı mal beyanları varken, hayvan sözcüğünü başkasına kullanmak hakarettir.

edit: entry sahibinin nickini şimdi farkettim. isabet olmuş, düzeltme yapmayacağım.
Ey dostlar derken anlamalıydım. Okumuş bulundum artık çok geç. Dediğim hayvan düşmanlığı.
Öncelikle her zamanki gibi (bkz: entry ve nick uyumu).
Başlığı açan ve bu başlıkla ilgili saçma entry giren yazar kadar rahatsız etmiyordur.
Sokak hayvanları değil de. Bazı cinsler hayvanlarla rahatsız ediyor. 9-10 yaşında ki çocuklar elinde pitbul gibi köpeklerle geziyor. Senin neyine o köpek. Bir de köpeği saldırganlaştırmayı başarı zannediyorlar.
görsel
Tarçın sokak kedisi ama benim yüreğimin köşesi
sokaktaki masumdan rahatsız olan toplum hayvanı beyanıdır.
Çocuklarını hayvan sevgisinden mahrum bırakarak büyuten aile söylemi olsa gerek.
asıl olarak toplum, hayvanları rahatsız ediyor.
insanların tepkisini toplayarak keyif almayi normal sanan yazar beyanı.Allah is guc versin.
senin gibi bir çok canlıyı içinde bulunduran toplumun bir kısmı da dünya üzerindeki her bir canlıyı rahatsız ediyor. Ama biz sesimizi çıkarmıyoruz mesela.
hayvanseverim. çoğu arkadaşım öküzdür mesela. ama bazen gerçekten rahatsız ediyorlar. ısırmak nedir yani? niye?
düşünme tarzı diyelim.
bir gerçek. sokaklar hayvanlara ait değil belediyeler lütfen bu gereksiz yaratıkları toplatın. insanlara saldırıp sokakları pisletiyorlar. hep zarar bunlar.
hayvanlar kime saldırıp nereye pisleyeceğini iyi biliyorlar.. Öpüyorum onları aynen devam..