bugün

Bir ekleme yapmak icin basliga girmistim fakat basligin henuz acilmamis oldugunu gorunce şaşırdım. .com, .org uzantililarina da baktım ama yok. Neyse;
Ucuz uçak bileti, konaklama ve araba kiralama konusunda en kapsamlı arama motoru. Aynı anda bütün havayolu firmalarının sitelerinden ve diğer belli başlı arama motorlarından (kayak, amadeus vs) arama yapıyor ve bunları en ucuzdan başlayarak, aktarmalı uçuşların saatleri ayarlanmis sekilde ucuzdan başlayarak sıralıyor. Ayrıca belirli bir ay içerisinde seçilen destinasyona en ucuz uçak biletinin hangi gün olduğunu görebiliyor ya da bu islemi haritadan da yapabiliyorsunuz. Ayrıca iPhone applicationu da mevcuttur.

Başlığa girme sebebim olan ekleme de şuydu: bu sitede bazi yurt disi ve yurtiçi uçuşlara baktığınızda bazen sacmalamalar yasanabiliyor. Mesela istanbuldan Ankara'ya en ucuz uçak biletinin 800 tl olması gibi. Öyle durumlarda zaten bir bit yeniyi olduğunu anlıyor ve direkt havayolu firmasının kendi sitesine gidip kontrol ediyorsunuz.
eğer ucuz uçak bileti arıyorsanız, hava yolu şirketlerinin web sitesine teker teker girip teker teker uçuş tarihi, fiyat vs. araştırma yapmadan, kolay bir arayüz ile seçtiğiniz tarih aralığında, size en uygun fiyatla ve/veya süresi en kısa uçuş gibi çeşitli uçuş alternatifleri sunarak size zaman tasarrufu sağlayacak, arayüz ödülü alan süper bir site !
uçacaksanız ilk bakılacak site. hatta girip vakit de öldüreblirsiniz "ulan şu kadar param olsa da şuraya bilet alsam" şeklinde hayallerle.
uçak arama motorlarında kraldır.
kayak.com ile yarışan ucuz uçak bileti bulma şeysi. arayüzü kullanışlı web sitesi.
bu site, sadece iata ile çalışan yerel satış ofislerinde bulamayacağınız, yada onların sizlere öneremeyeceği ucuz charter uçuşlarını da seçenek olarak önünüze getirdiğinden oldukça kullanışlıdır. fiyat olarak en uygun seçenekleri önünüze sunar, ancak bir de işin saat kısmı var ki çok terso saatlerdeki ihtiyaçlarınıza da karşılık verir ve kalkış saati ile ilgili seçeneklerini çoğaltır. uzun zamandır türkçe olarak da hizmet veriyor.
seyahat yapmayı sevenler için bulunmaz nimet. en güzel tarafı da fiyat ve tarih konusunda sağladığı esneklik. aklınızda belli bir tarih yoksa bile yıl içerisinde en ucuz bilet alabileceğiniz günleri görüntüleyebiliyorsunuz. işlevsel ve faydalı bir site.
çoğu uçak/ tren bileti ve otel arama uygulamasına göre daha çok ve cazip sonuçlar bulup getiren kullanışlı uygulama. telefonun olmazsa olmazı olmalıdır.
artık saçmalamış site. kesinlikle en uygun fiyatları göstermiyor. sizin yine havayolu firmalarının sitelerine girip teker teker kontrol etmeniz gerekiyor.

bu açıdan artık cazibesini bence kaybetmiştir. eskiden herhangi bir yere uçak bileti bakan olduğunda "skyscanner'a girip baksana" derdim, şimdi gideceği lokasyona göre "şu şu uçak firmasının sitesinden tarihleri kontrol et" diyorum.

zaten artık gösterdiği fiyatlarla, ödediğiniz fiyatlar birbirine hiç uymuyor. bazı uçak firmalarının çok daha ucuz uçuşları varken, aynı firmaların pahalı uçuşlarını gösteriyor.

velhasıl alacağı paraya göre yön biçiyor. tabii, bu firmaların da kar etmesi lazım. ama ben hiçbir gezgine artık bu siteyi önermiyorum.

önerim ne?
gideceğiniz ülkeye hangi havayolu firmaları türkiye'den sefer yapıyor bunları tek tek öğrenin ve o firmaların sitelerinden uçak biletlerine bakın. (çünkü skyscanner pek çok havayolu firmasına yer vermeyebiliyor)

çok zorda kalırsanız ucuzabilet veya aerobilet gibi siteleri de deşebilirsiniz.

ama skyscanner? yok canım, artık yollarımı ayırıyorum.
Faydalı bir seyahat sitesi.
güncel Önemli Başlıklar