bugün

gerzek soru. işsiz olabilir miyim sayın personel müdürü.
kariyerinizin ilk 10 senesinde soruluyorsa bence normaldir ama sonrasında bu soru size sorulmamalı. sizin artık iş seçer olmanız gerekir. bu da 10 sene içinde bir dalda uzmanlaşmanız gerektiğini gösterir. ondan sonra iş görüşmesi değil, işin tanıtılması ve maaş pazarlığı şeklinde olur.
bu soru cümlesini iki şekilde incelyebiliriz;

1- türkiye'de

2- türkiye dışında diğer ülkelerde.

cevap 1:

türkiye'de bu soruda aranan cevap diğer adaylardan daha ucuza çalışır kendini bi güzel siktirir misin bize?

cevap 2:

gerçekten nitelikli misin bizim şirketimize ne katacaksın seni tatmin etmek için ne kadar maaş yeterli anlamı çıkarılır.
because of my foreign language.
ben neden size gireyim?
alın bir deneyin ne çıkar, başaramazsam başaramadım derim, başaramadı dersiniz, işsizlikten kötü değil ya. çünkü işsizlik, insana akıl tutulması yaşatır, en olmayacak şeyleri yaptırtır, süreç uzarsa boyutları da genişler.
Adamın vasfına bakarmısın.. işe alınması için en önemli özelliği suriyeli olmaması : )
görsel
Param yok para lazım!
sol elimle de otuzbir çekebiliyorum.
"sizi neden işe aldılar." diye cevap verilmesi gereken sorudur.
bunu anana sorsana delikanlı *
t: saçma bir soru.
Onca eleman aldı peder ama birine bile bu soruyu sormadı. Memleketten yürüyor hep. Manisalılar iyi çalışır diyip alıyor lan adam. Vizyon bu yani memleket. Samsunlular kafadan kaybediyor.
çünkü işsizim.
Onlar: sizi neden işe alalım?
Ben: nolur.
neden sizin işi kabul etmeliyim diyerek dis atılasıdır.
Çünkü eşeğin işinden dolayı.
beni işe alırsınız bayan sizde elbet karşılığını alacaksınız. gibi çirkin bir teklifle geri dönülebilir.
Millet aç aç ben de hakeza.
- Çünkü işsizim orospuçocuğu.
Saygılarımla.
çok saçma bir soru. 'bizim için ne yapabilirsin?' çok daha mantıklı. bir kere bir şeyin nedeni olmak kötü bir şey yapmaya delalettir. adam neden kendini kötülesin ki? mal gibi kalır tabi.
tanım: amonyum sülfatların klişe sorusu
Sizi neden işe alalım ?
- Yav ben bilmem özel üniversitesinde şunu okudum, para verdim, sınavlarda geçtim. (Kopya çekti, okulun verdiğiyile yetindi.)
görsel
Çünkü işsizim.
ben neden size gireyim?