bugün

gözlerinizi neyin ıslatacağını öğrenmek isteyenlerin soracağı soru.

haksızlık, yalnızlIK, sevgisilik bir yana ben iyi soğan ağlatır.
Babam ve annemin ağlaması.
Beni coğu şey ağlatabilir, neden cünkü salağım.
Küçük kardeşimin saflığı.
Haksızlığa uğramak. savaşımı verirken bi yandan da ağlayabilirim.
Bu aralar ibrahim tatlıses'in son ibo show zamanlarındaki hali gibi her şeye ağlıyorum.
Acilen kendime pullu bir mendil edinmem lazım.
Tabii ki her şey. içim üzgün benim
beni her sey aglatiyor. bir kere otobus beklerken yagmurda kopek islaniyor, usuyor diye gozlerim dolmustu. hamallık yapan insanlari görünce agliyorum cunku cok uzuluyorum. buyuk seylere gerek yok. birinin parmagina igne batsin, sanki kendi parmagima batmis gibi hissediyorum. ici buruk bir canli gorunce tum dunyaya sinirleniyorum birden. haksizliga ugrayan insanlara agliyorum.. yemek yerken bazen boğazıma bir yumru oturuyor. düşünüyorum, dünyanın öbür ucunda veya yakınımda, ülkemde -dili-dini-ırkı ne olursa olsun- aç kalanlar acaba su an ne yapiyorlardir, sonrasinda ne yapacaklar..
annemin uzulmesi. analar uzulmesin !
Güçsüz insanlara eziyet edilmesi, hayvanlara eziyet edilmesi, zor durumda olan insanlar ve hayvanlar...
Beni her şey ağlatabilir, yeter ki isteyeyim. Ancak bu aralar sürekli gözlerimin dolu dolu olmasının sebebi mutluluk. Bir insanı bu kadar sevebileceğimi tahayyül edemezdim.
Hayat,
Ve akıl almaz hüzünleri...
Ağlamak için belli bir sebebe ihtiyacım yok vallahi mutluluktan bile ağlayabilen biriyim.
Biraz rakı biraz deniz biraz müslüm biraz da anılar..
bir çocuğun ağlaması.
beni bu gece aynı yastığa baş koyduğum adamın hiyakarlığı ağlatır. Yine de şu saat itibari ile başıma gelecek hiç bir şeyin sorumlusu kendisi değildir. Bu böyle biline!
vatana millete bir şey olması. onun dışında bu kardeşinizi ağlatabilecek herhangi bir olay yoktur. ciddiyim.
bir durum. ben şöyle düşünürüm. kalp yorgun olunca ter gözden akar. serde erkeklik olup ağlamasam da, yaşadıklarımın gözlerde her zaman hatırası kaldı, iyi ve kötü.
bu şarkı.

https://www.youtube.com/watch?v=3kpFsXn8Nuc
Otogarda tek başına otobüsün kalkış saatini beklemek..evet,Yanlız başına.., çaycı abilerden çay alıp otogardaki hengameyi izleyerek çay içmek...cepten usulca bir dal sigara çıkartıp yakmak.
en çok çocuklara ağlarım. özellikle savaş ülkelerindeki çocuklara. onun dışında ağlamam. sınav zamanları bazen stresten oluyor ama arada sırada.
Peki sıralıyorum.

1. Sevdiğim insanların üzüldüğünü, ağladığını, acı çektiğini görmek,
2. Hayal kırıklığı yaşamak,
3. Haksızlığa uğramak,
4. Kabül etmek istemediğim gerçeklerin artık kabül edilme aşamasına geçmesi,
5. Ağlayan insan görmek,
6. Yakınımda ki insanların acımasızlığına ve merhametsizliğine maruz kalmak...
beni en çok çocuklar ağlatır, masum hayvanlar ağlatır, kadın cinayetleri ağlatır ve tabi ki şehitler ağlatır.
Bazen çok istiyorsun da ağlayamıyorsun, hüngür hüngür ağlamak istiyorum şu an.