bugün

rüyada saçma sapan bir nedenle liseye/ilkokula/askere dönmek. eminim ki oluyordur. üstelik o dönemleri sorunsuz, keyifli atlatmış olsanız bile o rüyadaki geri dönüşler hep sıkıntılıdır. en korkunçlu rüyadan bile daha fazla rahatsız eder adamı.
Sabah otobüste servis te kulaklıkla müzik dinlerken ses sanki kulaklıktan değil de hoparlör den çıkıyormuş hissine kapılıp kulaklıklardan birini çıkarıp ses nerden geliyor diye kontrol etmek.
Sevmekten pişman olmak..
Sabah mutlaka yapmanız gereken bir ödeme ile yataktan kalkmak. ..
ülkece bu sene mi boku yicez acaba . yok yok 1 sene daha dayanırız.
insanların yapmacıklığını , ikiyüzlülüğünü gördükten sonra insanın bir anda içini buz gibi soğutması hissi ve bir yerden sonra bu kişilerin çoğaldığını görünce kendini sorgulama durumu .
Kimsenin umrunda olmama hissi.

Benimki histen öte de olabilir ama neyse çaktırmayın.
Bi müzigi saatlerce tekrar edip dinleyip daha sonra listedeyken çaldıgında sıkılıp degiştirmek.

Rüyada futbol oynadıgını görürken ayagını hareket ettirirken uyanmak.
Hani değer veririsin birilerine o insanlarda seninle alay ederler ya için bi tuhaf olur dersin resti çekicem artık yeter diyip karşındakilere bir türlü rest çekemezsin rahatsız olursun bu durumdan ama kıramazsında öyle işte size de olmuyo mu hiç?
uzun uzun yazmana gerek yok oluyo kardeş.
Bi elde poşet diğer elde çöp varken,

çöpü attıktan sonra

"ulan poşeti mi attım yoksa"

diye şüphelenme durumu.
yazarların kendisinde olan birşeyi diğer yazarlarda oluyormu diye merak edilerek açılan başlık.

ben başlıyorum:

kitap okurken aynı zamanda başka birşeyi düşünüyorum okuduğumdan anlamıyorum beyler sizede oluyormu?
Toplum içindeyken ya biri düşünceleri okuyabiliyorsa, diye aklımı utanç verici hatıralardan ve düşüncelerden uzaklaştırıyorum.
her şey birilerine olur ama herkesin hayatına kimse karışamaz.

bazen ciddi ciddi ölme isteği geliyor son zamanlarda. bunun nasıl bir his olduğunu anlıyorum artık. eskiden, başkaları yakındığı zaman saçma gelirdi. saçma olduğu da doğru zaten. şimdi anlıyorum onları. saçma ama çıkmaz bir durum.
Sabah 7,15 de uyanıcam diye kendimi şartlandırıp tam o saatte uyanmam. Çoğu kişide oluyormuş bu. Beyin işte. Ne nimetleri varda biz nerelere yoruyoruz kafayı.
hayattan bıkkınlık hissi.
geçmişe geri dönme isteği ve geçmişte yapılan hataları yapmadan bugüne varma isteği.
acaba nasıl bir hayatım olurdu şimdi diye düşünüyorum...
bi bok olamayacağıni anlamak.
böyle tam uyuyacakken yüksek bi yerden düşüyor gibi hissetmek , yatağın içinde kaydığını hissetmek.
Bazen Tam uykuya dalacakken istemsizce " hııığğ " diye ses çıkarıp uyanmak .
Bu ne iştir bele .
Hani bazen içinden diyorsun ya bana bir şey olsun ama olmiyeyim ama herkes merak etsin beni kendimi iyi hissedeyim ama bende bir şans yok bana bir şey olsa onu göremem kesin ölürüm.
arkadaşlar bazen çok alakasız bi zamanda tam ben birini arıycakken aynı kişi beni arıyor. size de oluyor mu.
Güneşli hava da anlamsız sevgi dolu olmak.
bazen çok mutlu olursun, ama anlatmak istemezsin. sanki anlatınca büyüsü kaçacakmış gibi. belki öyle olmayacak, ama yine de çelişirim kendimle. korkarım anlatmaya.
Aşırı ciddilik içeren ortamlarda gelen gülme isteği.