bugün

çünkü kalbim temiz. insanlarla iyi geçiniyorum evet.
Haydee. Kardeşim bu strese maruz kaldığımıza göre yerimiz belli cehennem. Ve azap başlamış .
Ben cennet istemiyorum. Başka premium paketler mevcut mu acaba diye sorulur.
cevap veremeyeceğim sorunsal. zina, alkol, kumar hepsini de denedik çok şükür. gerçi amcamlar bi kere akp'ye oy attı, onu söylerim sayılırsa.
Böyle bir soru sorsalar eminim herkes kendince iyi bir insan olmaya çalıştığını iddia ederdi.
Ben dahil.
Çünkü sorgulamadan inanacak kadar aptal değildim.
Çünkü bahsedilen huri benim.

Tamam şaka yaptım.
Cennete atama yapılmadan önce yapılan mülakat mı bu amk. Allah cennetine bu sene 20000 kulunu cennetine atayacak. işte mülakat soruları için tıkla.
Neden olmasın?
- sizce sizi neden cennete almalıyız?

+ çünkü, kalbim temiz.

- ee fitre, zekat, namaz, oruç?

+ ha onlar yok bende sadece kalbim temiz.

- sen gelsene biraz şöyle...
Yaşarken cehennemi gördüm.
Sorunun can alıcı yeri Siz ce kelimesidir. Yahu mal allahın kul allahın zaten. Ne demek sizce? Özgüven testi mi lan bu? Amir kim memur kim? Saf mısınız, Hiç mi kafanız basmıyor: sultan kölesinin arzusuna göre mi hareket eder yoksa kimseyi takmaz hükmünü mü icra eder? Biz kuluz. Sultanın emrini tuttuysan ne alâ. Yoksa hapı yuttun demektir. Tek başına ibadet de yetmez. Din bir bütündür. Amel ahlak ve hukuk biraradadır. allah bilir kulunu, giydirir çulunu. Canım kardeşim hiç kimse size öte tarafta "sayın beyefendi siz nereye gitmek isterdiniz" diye sormaz. Aklı olan hazırlığını bu dünyada yapar. Hesabını kendisi görür.