bugün

okumadan, araştırmadan ya da otorite dinlemeden *; internette mail yoluyla dolaşan ama eksik ama yalan yahut yetersiz bilgilere göre siyasi görüş geliştiren insandır. yazıktır, eziktir. mynet haberlerine yorum yaparak sosyal sorumluluklarını yerine getirdiğini zanneder. görür, düşünür hatta anlar lakin kavrayamaz.
muhabbet ortamlarında bor madeni ve tayyip fıkraları en favori konularıdır.
hürriyet gazetesi beyinli insandır, zira çarpıcı bir manşettir siyasi görüşü, altını dolduran yazıların hiç önemi yoktur onun için, yada aynı konuda diğer yazarların yorumlarınında önemi yoktur, manşet yeterlidir,

gelen forward mail lerden inciler...

(bkz: askerlik yan gelip yatma yeri değildir)dedi...
benim anladığım;
oğlum şehit oldu diyen acılı babaya, yarayı dağlarcasına, oğlunun gerçek amacına ulaştığını,biraz sert bir dille anlatmasıdır, üslüp yanlış, tarif çok doğrudur. bir asker ya şehit olur ya gazi veyahut ta, hiçbir olayla karşılaşmaz sa, kazasız belasız terhis olur. yalnızca üç seçenekten biri. *
ayrıca:(#664378)

(bkz: ananı da al git)
benim anladığım;
dikili tek bir fidanı bile bulunmayan,çifçilikle ilgisi olmayan,işi gücü yöreye gelen siyasilere kameralar önünde saldırmak olan yerel bir artistin son oyununa malzeme olmamış ve olası en muhteşem yanıtı vermiştir. ha bir başbakana bu üslup yakızmazdı tabi, böylelerini nezarete çekmek lazım derhal ama, olay saptırılınca adam peygamber anası kutsal meryem oluverdi.

(bkz: sayın apo)
benim anladığım;
bu cümleye bende çok kızdım ama hemen vay adiiii diye zıplamadım, araştırdım, kasıtı bulmaya çalıştım, videoya ulaştım ve ne gördüm, yine hüsran, cümle "sayın apo" diye başlıyor ve "aldığı canların hesabını verecek" diye devam ediyor. şimdi bu adam apoya saygı mı duymuş oluyor yoksa basit bir dil sürçmesi mi yapıyor. bile bile hepimiz ermeniyiz demek suç olmuyorda bir dil sürçmesi ile darbe isteyecek hale geliyoruz, yoksa biz ermenimiyiz hakkaten , türkiye ve türk ulusu düşmanımız mı ki, bu denli canla başla yıkmaya çalışıyoruz.saygılarımla...
kendi doğrularını bulamamış insan modeli.nereye çekersen oraya gelen tipler olmakla beraber 87 ve sonrası dogumlu gençleri "x age" diye nitelendiren uzmanların görüslerini dogrular niteliktedirler.