bugün

benim adıma entry ve sosyal medya paylaşımı vs. durumlar için geçerlidir. malumunuz son geçen fermandan sonra polis ip mizden tahkikata mahal olmadan adımıza ulaşabiliyor. vakaa çoğumuz derdest ediliceğiz. zira kendi adıma konuşuyorum halkı kin ve düşmanlığa tahrikten zindana atılma ihtimalim yüksek. gayri nasıl tahrik edeceksem... sosyal medyadaki adım, buradaki mahlasım halkı galeyana getirebiliyorsa helal olsun bana muteber ademmişım. kendinize iyi bakın. zinhar tehlikeli işlere bulaşmayasınız.

not: entry i girerken muhteşem yüzyıl izliyordum etkisinde kalmış olabilirim kusura bakmayınız.
(ses:#4150)
ülkeye ve halka zarar vermedikten sonra düşüncemi paylaşmaktan korkmamaktayım fakat bir gerçek var ki ülke ile ilişkimiz -bana cevap verme! diyen ebeveyne cevap vermeyince -niye susuyorsun?! tepkisi ile benzer.
Yeni khk'dan sonra daha bir korkulması gereken durumdur.
Girdiğiniz Siyasi entrylerde eleştiri yoksa korkacak bir durum yoktur. içiniz rahat olsun.
korkmasında bir sakınca yoktur. Herkes korkabilir.
Günümüz şartlarında yadırganamayacak durumdur.

Eleştiri veya hakaret farkını gözetecek kurumların insiyatifini iktidar lehine kullandığı bir dönemde insanların korkmaları normal.

Tuttuğu takım yüzünden ve anonim takılmanında verdiği sanal güvenle, hakeme futbolcuya ve rakip taraftarına saldırırken gösterdiği cesareti, kendi ve çocuğunun geleceği konusunda gösterememesi çok acıdır.

Cesaret hiç bir şeyden korkmamak değil, korktuğunu sadece kendinin bilmesidir.
ilginc bir korku. Kim napsin sizin entrynizi. Cekinmeyin yazin yazin.
iktidar aleyhine herhangi bir entry girilmesi sonucu vatan haini damgasının vurulması muhtemel olduğu için tercih etmemek gerekiyor.
önermeyi desteklesem ekipler amiri evimi basabilir. karşı çıksam sözlük yazarları üstüme gelebilir.

en iyisi susmak ve fikrini kendine saklamak.

allah korusun. (allah'ın "a"sı büyük) (durduk yere künaha girmeyelim şimdi)
yaşamak sadece cesurların hakkı.
görsel
Bir telefon kadar uzakta. Valla ararun 155 i.