bugün

birinin diğerinden korkma meselesi değil bu. bu kadar anlamanız kıt işte. bir de gelip burada siyaset yapmaya çalışıyorsunuz.

her şeyin bir dozu vardır. ve sözlüğün siyaset dozu çoktan aşıldı. aynı şekilde baştan aşağı futbol başlıklarının olmasından da, dini başlıkların sıralanmasından da rahatsız oluruz.

bu rahatsızlığımızın sebebi burasının bir siyasi, spor ya da dini site olmamasından kaynaklanıyor. bilmem anlatabildim mi?

abartılmadığı sürece herkes istediğini yazabilir. benim oy verdiğim partiye küfür de edebilirsiniz, hiç sorun değil. yeter ki abartmayın.

tanımla bitirelim; sözlüğün siyasi başlıkla dolması durumudur.
sözlükte görülmeyen durumdur. siyasetten ziyade sözlükte, ayar verme yarışı ve hakaretler var. siyasetten anlayan ve konuşabilen yazar yok denecek kadar azdır. birbirlerine saygı göstermeyen ve saygı nedir bilmeyen insanların karşılıklı siyaset tartışması mümkün değildir.

sözlükteki siyasi başlıkların çoğunda şu durum hakim:

başlık: hedehödö'nün rererö yapması
entry: piçlik yapmasıdır.
entry 2: x'in y yapmasından iyidir. (cevaba bak amk)

ve argumentum ad hominem denen olay, gırla gidiyor.

bu durumu eleştirene de sanki çok güzel muhalefet yapıyorlarmış gibi "akp'li, sansürcü zihniyet, müthiş şeyler yazdık hazmedemediler teytey" diyerek kelime dağarcıklarını ortaya koyanlara da ayrıca selam gönderiyorum.

vatan hayınıyım.

not: bu entry'de belirtilen durum, birkaç gün sonra belgelerle babalar gibi ispatlanacaktır.