bugün

sınavınız eğer sabahsa ve siz kahvaltı yapmadan sınava gitmişseniz sınav sırasında siz sorularla boğuşurken karnınızdan gurul gurul çıkacak açlığın belirtisi sesler. bu sesleri bastırıp etrafınızdakilerin duymasını engellemek için sayfa değiştirirsiniz, kağıdın ses çıkarması için uğraşırsınız ama fayda etmez.
3 4 tane küçük çocuğun bir araya gelip evi başına yıkarcasına çıkardıkları kaç desibel olduğu bilinmeyen ses topluluğu..
ders çalışırken dışardan delen korna sesleridir.
ele ilk geçirilen nesne sesin geldiği yere doğru hızlıca yol almalıdır yoksa o sinirle ders çalışan kişi sinirden hiç bir şey anlamazdır.

(bkz: hayallerde yaşamak)
cips sesi.
(bkz: ikea/#6074731)
(bkz: beyin siken cırtlak ses)
uyumaya çalışırken her türlü ses. göz altlarım oldu lan 18 yaşında. kaan tangöze oldum.
(bkz: Saat tik tak ı)
sabaha karşı -veya akşam üstü- birden bire ortaya çıkan, sanki dünyaya geliş amaçları buymuş gibi bağıran kargaların sesi.
salatalığın ısırılma dahil çiğnenirken çıkan ses.
kapı gıcırtısı en sinir bozucularındandır.
suat kılıç ve sadullah ergin'in sesi.

edit: tabi en başta hafız tayyip'le bülent arınç'ın sesi. hüseyin çelik de var onu da unutmayalım.
(bkz: tayyip sesi)
(bkz: karga sesi)
(bkz: baykuş sesi)
(bkz: eşşek anırması)
(bkz: feto kişnemesi)
sabah uyurken dışarıda sanki uyandırmak için anne tarafından tutulmuş gibi bağrınan veletler.
Hadise'nin sesi.

Bu konuda üstüne tanımam.

Bi' de anırmaya çalışan insanın çıkardığı sesler bütünü var, onu da unutmamak gerek tabi.
macarların burun silerken çıkardığı o korkunç ses..
şakirtlerin konuşurken yırtık ince ve ekolu sesleri.
+ sabah erken uyandıran anne sesi.
+ çocuk ağlaması.
bıçak, kaşık, çatal gibi mutfak gereçlerinin tabağa sürtmesinden mütevellit çıkan ses. ne gıcıktır o ses. bütün dişler dökülür anında. ömrümden ömür gider.
-osuruk sesi
-kalın bir kadın sesi
-tebeşir tahtayla birleştiğinde çıkan ses
-sex yaparken kadının inlemesi (bkz: ( şaka lan şaka))
uyuyan kişinin sesli şekilde nefes alıp vermesi sonucu çıkan hırıltı desem değil tıslama desem değil işte öyle ortaya karışık bir ses.
badem bıyıklıların sesleri.
iştahla çiğnenen sakız sesi. çiğneyen kişi kim olursa olsun ağzını tokatlayasım gelir.
kişinin hoşuna gitmeyen seslerdir.
bir pepsi reklamı,da da da diye bir müzik vardı
alarm sesi yaptım duyar durmaz zıplıyorum yataktan.