bugün

Şu simit saraylarında satılan kaşarlı domatesli biberli simitler, hani tost gibi bastırılanlar.

4 lira olmuş lan.

(bkz: bir şaşkınlık ifadesi olarak oha)
Türkiye'ye dair en çok özlediklerimden.
Az önce otobüste susamsız iki tane üst üste mideye götürdüğümdür. (bkz: giresun simidi).
izmit' te 1,25 olmuş halk ürünü yersen

ulan hergün iki tane alıp yiyordum ve doyuyordum ipneler, şimdi bir tane yiyecem ve doymayacağım. öğrenci adamız olum paramız yok anlayın işte.
giresunda 75 kuruştan 1 tl ye çıkmıştır. yani bir simit bir ekmek ile aynı değere gelmiştir.
her sabah işe giderken alırım.
Yerken ağızda oluşturduğu susam hezeyanını tarife ancak simitseverler aşinadır.
Akşama doğru simit alın fazla. Ertesi sabah tosta sıkıştır. işte o an.
(bkz: Turkish bagel)
Bir zamanların (50 kuruş olduğu dönemler ) öğrenci yiyeceği olan vapurlardan martılara atılan yiyecek.
Total masrafı rakıyla aynı olan yiyecek. Peyniriydi zeytiniydi kaşarıydı ufak bi çilingir sofraya ihtiyaç var yine.
yurtdışında kaldığım sürece Türkiye'yle ilgili özlediğim yegâne hede. demli bir çay veya ayranla çok güzel gider *
Ankara' da yenilmesini tavsiye ederim.
Yalnız simidin şehir farketmeksizin 1 lira 25 kuruş olan tanesinin akşam ve üzeri vakitlerde 10 adedinin fiyatının 5 liraya kadar düşürülüp ucuza satılması eşşekbaşı hissettiriyor kendimi burada.
izmit simiti güzeldir yanındada ayran olursa iyi gider. Sabahlarıda simit peynir çay üçlüsü harikadır. Ya ben oruçluyum niye böyle başlıklar açıp beni delirtiyorsunuz abi.
ülkemizde fırınlarda sahur vakti de bulunan bir yiyecek. özletiyor.
Gevrek yahu aaa !
Yuvarlak susamlı ve çok güzel bir yiyecek. Karnım acıktı galiba.
Yanına da peynir oh mis.
bir tür oyun, bol adrenalin ve dayaklı..
özlenendir lan..
(img:#1163546)
ilk yapanın garanti cennete gireceği atıştırmalık.
Zekasını konuşturanın parayı götürdüğü harika yiyecek.
kahvaltı için her pazar eve 7-8 tane alınan güzel yiyecek.
sabahları iyi gider.
görsel
Genelleme yapacak olursak en güzeli eskişehirde yapılandır.
Canım isteyen varsa paylaşabilirim.
Alsın bi bardak çay gelsin, çayımı da paylaşacak değilim ya.
görsel