bugün

yoklukta gideri olan, saygı duyulması gereken susamlısı makbul olan lezzetli bir yiyecektir.
Karadeniz ereğlide zam yerine gramajı 100 den 80 grama düşürülmüştür.
etçil bir hayvan olan martıya türkiye'de yedirilen hamur işi yiyecek.
Cayla vazgecilmez ekmegimsi.
Oyunuda mevcuttur.
bazı yerlerde farklı, bazı yerlerde çok farklı tadı olan yiyecek. ayrıca asıl o gevrek güzel susamlı tadı artık hiç bir yerde bulamadığımdır.
sabahları evde kahvaltı yapamamış insanlar için dışarıda bir sonraki öğüne kadar idare ettirebilecek ideal yiyecektir. her yapılan zamdan sonra o da artık lüks olmaya başladı ama orası ayrı.
hamur işidir.
Candır. Özellikle metrobüsten önce baldan tatlıdır.
Ben ilkokuldayken erkeklerin oynadığı oyundur. Simiiit şeklinde bağırarak birbirlerine pata küte girişirlerdi.
candır, hemen hemen her sabah beyaz peynir eşliğinde ofiste yediğimdir.
temizim, hijyeniğim diye ortalıkta dolananların binbir kişinin elinin değdiği şey olmasına rağmen seve seve yediği şey. 1 lira diye yiyorlar bu pisliği.
Şuan canımın inanılmaz istediği hamurlu atıştırmalık.

"Diyet yapıyom ben ya."
Kaçta çıkıyo lan bu ölecem açlıktan param anca simide yetiyo. *
Fakir değil açlıktan ölmek üzere olan yazarların tercihi. Baya Starving im olum Hud da tokluk durumum kırmızı görünüyo anlatamıyorum beyne yeterli enerji gitmiyo.
her sabah bikmadan yerim. saka lan saka, fakirlikten her gun simite talim ediyoruz. buna da sukur tabi.
saray yiyeceği olup kanuni sultan süleyman döneminde icad edilmiştir.
simit sarayında yenilmemesi gereken maddedir.
kızla buluşmaya gidiyorsanız olabilir de normal hayatta sikseniz gitmeyin amk küçücük simite o kadar para fazla.
gevrektir o gevrek.
10 yıl önce 50 kuruşa şimdi 75 kuruşa aldığım yiyecek.
Simit arapça bir sözcük olup, ince bulgur ve irmik sözcügünü anlatmaktadir. Arapcaya da arami dilinden gecmis olan bu sözcük ilk olarak un'u anlatmaktadir. Osmanlida kervansaraylarda ikram edilen bu yiyecege, istanbuldan izmit, izmitten istanbyla yol yapan kervanlar simiti'den aldim demeleriyle simit sözcugu bugunku simide karsilik gelmistir.

Türkcesi gevrek olup, gev- fiilinden türetilmistir;

Gev-şek,
Gev-remek( imanim gevredi)
gev-rek( kirilgan, yumusak, gevşek)

Izmirlilerin gevrek dedikleri bu simit, onlarca yüzmek icin kullanilagelmis şişme plastigin adidir, efenim.
ekmekten pahalı hale gelen dairesel bir yiyecek türüdür.
sevgiliniz pekmez sevmiyorsa simit ısmarlayın. tam yuttuğu sırada simit yapımında pekmez kullanılıyor deyin. sonrası çok eğlenceli.
eskişehir simiDini yemediysen bilemezsin, simittt simitt dersin ama benzerini yersin...
sabah serinliğinde, sıcacık çaya batırılıp tadıldığında keyif veren gıdadır.
görsel
simit yoksa ekmek ayvası yesin.
güncel Önemli Başlıklar