bugün

çince, japonca arapça vb. latin alfabesini zor algılıyorum onları nasıl çözeceğim.
arapça. hiç sevmiyorum. arapları sevmediğimden dillerini de sevemiyorum aq.
hintçe.
Arapça, öküzün trene baktığı gibi bakar insan arapça bir yazıya o nasıl dil la öyle.
Dil konusunda öyle çok iddialı konuşmamak gerek bence. Zira arap baharı gibi bir bahar olur, size sike sike ingilizce öğretirler.
Almanca.

Ayrıca sikmelerine gerek yok, öğrenmem yani.
Valla siz bok yiyin gencler.
Millyetci bir birey olarak arapca cok koklu, etkili ve guzel bi dil.

Sokayim sizin her seyi arap dusmanligina vurmaniza.
bir lisan bir insan dediklerinden dolayı fırsatım oldukça her dili öğrenmeye sıcak bakarım.
"iletişim kurdukça insanız" diye karşılanması gereken tanımdır.
kesinlikle fince.
arapçayı isteseniz de öğrenemezsiniz zaten boş yere sikişmeyin, çincedir.
Klingonca ve elfçe ne penise yarayacak vajinasına koyim ne atılgan mürettebatıyım ne orta dünya vatandaşı.
Almanca çok itici.
Arapça değildir. Çoğu kişi sanırım şu anki düzende dinci kesime duyduğu nefret dolayısıyla arapça demiş. Ama dinci ile dindarı iyi ayırt etmek lazım. Bir müslüman en azından kur'an yazısını okuyacak kadar Arapça bilmelidir. Çünkü kur'an'da okunan her kelime sadece Arapça gramer ve fonetik özellikleri ile tam anlamını vermektedir. Cumhuriyetçi, Atatürk ilkelerinin izinde ve ilerici bir insan olabilirim lakin islamiyet'te bu kadar önemli olan bir dilin yerden yere vurulmasını doğru bulmuyorum. Benim hayatta öğrenmem dediğim iki dil vardır; ibranice ve Ermenice.
Fransızca.
Arapça ve Kürtçe.

Onlar ne öyle hebele hübele amk.
iskandinav dilleri.

8 harfli kelimede bitane sesli harf olur mu ibnenin evladı. insan okuyacak bunu amk.
Kürtçe. Çünkü neden öğreneyim ki?
Yoktur. Fırsatım olsa hayatımın kalanını farklı dilleri öğrenerek geçirirdim. Sebebine gelecek olursak; kendi dilinizden farklı bir dil öğrendiğinizde sadece o dili öğrenmekle kalmıyor, dilini öğrendiğiniz halkın kültürünü de öğrenmiş oluyorsunuz. Bu çok zevkli olmakla birlikte, aynı zamanda hayata karşı olan bakış açınızı geliştiriyor ve size başka insanların anlayamayacağı farklı durumları anlama imkânı sağlıyor.
Isime yaramayacak dilleri ogrenmem. Bu baslikta yazanların yarisi arapca demis ve bunu irkci bir temele dayandırmis. Arap asigi filan degilim, arapcanin kulagima cok kotu geldigini de dusunuyorum ancak ticaret gibi bir isle uğraşsaydim ogrenirdim ya da soyle soyleyeyim; ticarete atilsam öğrenirim.
klasik ama çince. adamlarda 900 tane harf var aq öğrenim hayatımı buna harcasam yetmezdi.
ibranice..

siyonist dili öğrenecek değilim elbet..