bugün

saglik kurulusuna basvurup birakan var mi merak ediyorum.

ilac falan mi veriyorlar.
ne yapiyorlar.alo 171 heralde.
azaltmayla olmaz. bir anda bırakacaksın.
bırakamadan koronaya yakalanırsanız geçmiş olsun artık. yapacak bir şey yok.
Benim için nefes alıp vermek gibi bir olay. 10 senedir içiyorum, 10 senedir de bırakmaya çalışıyorum.

1 ay içme, 2 ay iç. 4 ay içme, 7 ay iç..

Yine 130 gün falan oldu bırakalı.. Hayırlısı.
nasıl bırakacağınızı bilirseniz başarılı olunacak deneme. 10 yıl içtim şuan içmiyorum allen carr yöntemine bir göz atmanızı öneririm.
Tamamen fiyasko fekkkk
insan ne isterse onu yapabilir. Sadece kendinize güvenin. Önemli olan o.
son bir paket diye sürekli erteliyor iseniz hayatta bırakamazsınız.
basarisizlikla sonuclanmazsa iyidir.
şahsım için 4 gün süren deneme.

4. günün şafağında, artık çevremdekiler bana sigara verip "abi allahını seversen iç, 4 gündür ağzımıza s.çtın, bırakma sen sigarayı" diye yalvarıyorlar çünkü. aşırı asabiyet nedeni ile, insanlara da hayvan gibi davranıp, önüme geleni tersleyip, olmadık şeylere sinirleniyormuşum, farkında olmadan ama tabi. artık demek ki, eş dost dayanamayıp bir yerden sonra lütfen sigarayı bırakma demeye başlıyor.
171 destegi ile bırakan çoktur düşünmekteyim.
Yalan olmuştur.
en son noktada bir duygu patlamasıyla verilen araya son verilen denemedir çünkü sigara bırakılmaz ara verilir.
An itibariyle paketi çöpe atarak başladığım denemedir.
Geçtiğim denemedir. 8-9 yıldır düzenli içerken bir gün ağzımda kalan kötü tat yüzünden içmiyorum artık deyip bıraktım. 1 aydan fazla oldu zahir.
Yahu şu çok çok hafif baş dönmesi ve sanki bir eksiklik hissiyatı olmasa çekilir bu nikotin krizi de işte, çekilmiyor.
Paket karşımda, içmeyeceğim ulan.
Bundan önceki denemem başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Sebebi elimin altında yaklaşık 2 paket(bir tanesi yarım) parlıament oluşundandı. Atmaya kıyamadım içmem diyerek dolabın üstüne koymuştum fakat o orada dururken ve yeterince kendimi bırakma düşüncesine kaptırmadığımdan olsa gerek başarılı olamadım. Şuan sigaram yok, gidip almayacağımda, evde sigara içenler var fakat içtikleri sigara markası beni sarmıyor. Bakalım bu sefer olacak mı. Verdiğim bir söz de var yarime sonumuz hayrolsun sözlük.

ilk edit: Bir saat olmuş bile. Birazdan çay içeceğim bakalım çay yalancı dostu olan sigara için çok üzecek mi beni.

5 saat sonra gelen edit: içmedim sözlük içmedim. Üstelik canımda zerre istemiyor. Sigara içmeden yatmakta varmış oh be.

17 saat sonra gelen edit: kahvaltımı yaptım az önce. Kahvaltıdan sonra daha çok bi istek olur diye düşünüyodum. Düşündüğüm gibi olmadı hafif bir istek var ama baş edilmeyecek kadar değil.
Bir çok kez deneme girişiminde bulunsam da bir türlü başarıya ulaşamadığım olay. Olmuyor arkadaş ya kafa dağınıkken hiç olmuyor.
bırakmayı deniyorum diyen adam benim gibi geri başlar. sigarayı bırakmak denenemez. Kafada biten bir olay
Tek tük içen birisi için bile zor denemelerdir.
Bir haftadır uyguladığım denemedir gayette iyi gitmektedir.
Siz bırakırsınız da o sizi bırakır mı bilemem *
kafadadır. gerçekten öyle. ben köyde başladım bu sene mesela. günde 10 dala kadar çıkmıştı bir ara. sonra istanbul'a geldim 3-4'e iniyor derken azaldı. daha 2 saat önce 1 dalımı içtim ve dahası da yok.
bol bol abdest alıp kan akışını düzenleyebilir, bırakınca ilk 8 saat kan dolaşımı hızlanıyor çünkü o da sinir yapar.
Tek tük sigara içen astımlı biri olarak bir günde bir pakedi bitirmem, akabinde öksürmekten içimin parçalanıp ciğerlerimin çırpınması sonucu yaptığım eylem.

Nefes alabilmek için yapacağım deneme.