bugün

gerçekten bırakın.
kesinlikle spora başlayın. bir amaç uğruna bırakmazsanız tekrardan başlarsınız.
bırakmak ney la? insan sevdiğinden vazgeçer mi ?
öncelikle kendine bahaneler sıralamayı bırak.
azaltarak bırakmak tamamen yalan.
finallerden sonra bırakıcamlar yalan.
bırakmayı denemek gibi bise yok bunu unut.

bırakmam lazım felsefesiyle bi yere varamazsın.
bırakmak zorunda da değilsin.
önce bırakmak mı istiyosun yoksa bırakman gerektigini mi düşünüyosun buna karar ver.
sonuca göre ya tamamen bırakır yada bırakmazsın.
antin kuntin şeylere aldanma.
Sigarayı bıraktım şarkısını dinlemek yararlı olacaktır
(bkz: ferdi tayfur)
Açık havada daha fazla zaman geçirin, temiz nefesin farkına varın.
"günde 100 sınav çeken erkek yatakta harikadir" sloganı sanırım sizin için yeterli olacaktır.
KESiNLiKLE " BENiM TEK DOSTUM iÇKiM SiGARAM ONLARDA TERK EDERDi OLMAZSA PARAM" ŞARKISINI DiNLEMEYiN. HELE "SiGARAMIN DUMANI DA DUMANI, YOKTUR YARiN iMANI" NI HiÇ DiNLEMEYiN. iMANSIZ YARi HATIRLAR ,EFKARLANIR YiNE TÜTTÜRÜRSÜNÜZ.
Önce sigarayı değil yakın çevrendeki sigara içicilerini bırakacaksın.
paketin ağzını açık bırakın alırken kolaylık olsun.
"BIRAKMAK iSTiYORUM" FiLMi ViZYONDA. TAM SiZiN iÇiN BiÇiLMiŞ KAFTAN. SEYREDiN DiYORUM BAŞKA DA BiR ŞEY DEMiYORUM.
Ölü takliti yapın o bırakır sizi. Hatta taklit yapmaya gerek yok ölünce bırakırız amaannn.
Fitnessa baslayin insanin ici yaniyo onca ugrastan sonra sigara icince.
Bizim eve bırakın double sevap işlemiş olursunuz.
(bkz: bizim eve bırakın)
Yeni bir ülke bulamazsın, başka bir deniz bulamazsın.
Bu şehir arkandan gelecektir.
Sen gene aynı sokaklarda dolaşacaksın,
aynı mahallede kocayacaksın;
aynı evlerde kır düşecek saçlarına.
Dönüp dolaşıp bu şehre geleceksin sonunda.
Başka bir şey umma-

Kavafis
beyin olarak hazır değilseniz bırakmayı denemeyin,sonra triplere giriyorsunuz.
boşuna bırakmaya çalışıp da kendinize eziyet etmeyin. çünkü sigara bırakılmıyor. ben bizzat bırakmayı denemiş birisi olarak bunu söylüyorum bıraktım dedikten 2 ay sonra, tekrar başladım. o senin aptallığın diyenlerin amına koyayım bu arada. her neyse, sigaraya en fazla ara verebilirsiniz, bırakamazsınız. günlük içtiğiniz sigara miktarını azaltmanız sizin için daha iyi olacaktır.
boşuna bırakmaya çalışıp da kendinize eziyet etmeyin. çünkü sigara bırakılmıyor. ben bizzat bırakmayı denemiş birisi olarak bunu söylüyorum bıraktım dedikten 2 ay sonra, tekrar başladım. o senin aptallığın diyenlerin amına koyayım bu arada. her neyse, sigaraya en fazla ara verebilirsiniz, bırakamazsınız. günlük içtiğiniz sigara miktarını azaltmanız sizin için daha iyi olacaktır.
üstünde fazla düşünmeyeceksin. sadece sigara içmeyeceksin. konuyu büyütürsen bırakamazsın.
Stresten uzak duracaksın. Bol bol sakız tüketeceksin.
kaçak sigara alın. devlete vergi vermeyin!

ben öyle yapıyorum ve şu an sigara içmiyorum ben. devlette kaydı yok çünkü.

siksen gidip o parayı ben vermem. kaçak isterse uyuşturucu tacirlerine gitsin sikimde bile değil. devlet bizi vergi üzerinden sikiyor.
http://www.hicrandergisi.com/sigara.pdf
bunu okuyun.
neredeyse 3 ay oldu bırakalı. hayat bu aq.
mutlaka bırakmaya teşebbüs edin. 3 gün bırakmanız bile ileriki tecrübeleriniz için faydalı olacaktır.

bir müddet bekleyin. hani bu bir hafta, 30 gün falan değil. 6-7 ay kadar mesela.

sonra bir bakın, kalitesiz bir yaşamınız varsa, hani çok sık aklınıza geliyorsa, rakıdan, kahveden, çok eğlendiğiniz ve sigara tiryakisi mensupları olan arkadaş grubunuzdan falan kaçıyorsanız siktir edin. hayat o kadar uzun değil amına koyim. sigarayla da sigarasız da.
Kimseden tavsiye almayın. Bu da bir tavsiyeydi, o halde bunu da almayın. Yani diyeceğim odur ki siz kendi yolunuzu kendiniz bulun, en doğrusu olacaktır.
Güzel bir caydırıcı sebep bulun ve cebinizdekini son paket olarak düşünün. Birden bırakın. Yavaş yavaş bırakmak diye birşey yok olmuyor arkadaşlar. 2 aydır içmiyorum çok rahatım.