Bugün itibari ile gerçekleştireceğim eylemdir. Valla onlar kaşındı.
yapılması gerekendir . bu kadar kdv ödenir mi ?
Tabi ki hayır . . .
kaçak sıgaraya başlayacağıma, sıgarayı bırakırım daha iyi. hem o sıgara paralarının nereye gittiği belli.
kaçak sigara alma ihtimali olanların bi kısmının yapacağı eylem. Yapmayın diyoruz.
hükümetin artık bizi yapmak zorunda bıraktıgı eylem.
camel olmuş 9 lira, ben günde 1 bucuk paket icen adamım. 2 güne 3 paket, aynda 45 paket.
45 x 9 = 405 lira. oha amına koyim. ben cok mu zenginim de ayda gidip resmen bir ev kirası parasını sigaraya vereyim?
gideceğim kaçak alacağım bundan sonra, kaçak sigaranın parası nereye gidiyor bilemem ama günahi bizi bunu yapmak zorunda bırakanların boynunadır. hadi hayırlı işler.
Kacak sigaranin tadi sigara biraktirir. yonelin.
en ucuz sigara 6 tl olursa, insanlar tabiki kaçak sigara içmeye yönelir.
birde bunu ''sigarayı bırakmaya yönelik zam'' diye yutturmaya çalışmazlar mı!
artık yemiyoruz anam başka kapıya.
şehit haberlerinde ağlayıp, ardından pkkya para basmaktır.
yanlış yoldur. bırakmak en doğru karardır. eğer bırakmazsanız, şehit haberlerini izlerken bir prestige yakar öyle izlemeye devam edersiniz.
Zam kesinlikle desteklenecek bir şey değildir ancak kaçak sigaranın gelirleri bizzat terör õrgütüne gitmektedir. Kaçak içilecegine kazık içilesi durumdur.
(bkz: sigara zammı ile pkk ya kaynak sağlayan hükümet)
marlboro içenler kaçak sigara içsin.
--spoiler--
"2 karton marlboro 200 lira olmuş, makedonya'ya gidiş-geliş yol parası ve 2 kutu marlboro 220 lira. köşedeki bakkal yerine makedonya'ya gidin artık değişiklik olur."
--spoiler--
--spoiler--
sigarayı bırakıp kokaine başlıyorum, daha hesaplı.
--spoiler--
olağan durumdur. bir pakette bulunan 20 dal sigaranın 16'sı vergiye gidiyormuş artık. Amına koyim böyle bir vergi sistemi olabilir mi? Şimdi millet diyor ki kaçak sigara pkk'ya gidiyor. normal sigaranın vergisi nereye gidiyor ayıptır sorması? Deprem vergisi diye toplanan vergiyle adamlar duble yol yapıp oy istemişler, sigaranın vergisini allah bilir ne yapıyorlar. sanki akp politikasının çok farkı var. Benim gözümde para akp'ye veya pkk'ya gitmiş pek farkı kalmadı cidden. akp gibi dostum olacağına pkk gibi düşmanım olsun. pkk'nın ne yaptığı ne yapacağı kısmen belli ya akp'nin bu vergilerle ne yaptığı?