bugün

birer birer başladık, paket paket ilerliyoruz. Arkadaşlardan bir duman 2 duman 1 tek ver olum ben başlamam ben kendımı bilmiyormuyum diye diye şimdi müptelası olun bu lanet şeyin.
http://www.youtube.com/watch?v=4OWky9QBCAU
pasif içiciliğe karşı olduğumdan.
önce tadına bakarsın, sonra ortam olduğunda içersin, sonra arkadaşlarından birer birer otlanırsın, sonra paket alırsın, en sonunda bunu günde +1 pakete çıkarırsın. işte buna sigaranın evrimi denir.

bu evimde arkadaş faktörü baş roldedir.
evet beyler yazarınızı hiç böyle tanımadınız....
üniversitenin önünde elimde kitaplarımla duruyorum. garson olduğum için çakmak hep yanımda duruyor. hoşlandığım kız var bitane bana doğru geliyor bende baktığimi anlamasın diye yerdeki karlari kaziyorum kız yanıma kadar geldi çakmak var mi acaba dedi. bendede taşlı çakmak basıyorum basıyorum yanmıyor. kız gülmeye başladı aldi elimden bi kerede yaktı sonra güldü al yak dedi bi sigara uzattı işte bu gün sigaraya başladım.
Arkadaş grubunda sigara kullanmayan tek kişi bendim, yan yana geldiğimizde kahve içerken yemek sonrası hepsi şansını dener sigara ikram ederdi, almayınca ortamı bozuyorsun bize ayak uydurmuyorsun diye laf ederlerdi, sonra sonra sırf çene dinlememek için ikramları geri çevirmeyerek sigaraları almaya başladım fakat içmediğimden dolayı bir iki çekip söndürüyordum. Bu seferde sigarayı mundar ediyorsun adam gibi iç şunu diye söylenmeye başladılar.
Tek çarem, paket alıp sigara içiyormuş gibi yapıp arkadaşların dilinden kurtulacaktım.
Paketi aldım ve sigaraya başladım.
görsel
Ektedir.
Çevremdekilerin içmemesi ve sırf pis şeylere özenmekten, hadi sigaraya başlayalım gibi saçma bi girişimde bulunmuştum. O gün bu gündür bağımlıyım. Allah beni kahretsin şflfşdmdmd
Sırf bulunduğum ortama ayak uydurabilmesi için başladım. Pişman mıyım ? Şimdilik hayır fakat elbet bir gün olacağım.
bir yılbaşı günüydü. evi boşalttım. bir arkadaş playstationını getirecekti sabahlara kadar çılgınlar gibi nba live oynayacaktık. beş samimi arkadaştık (şimdi hiçbirimiz birbirimizle görüşmüyoruz). daha önceleri babasının yanında falan iki üç yudum bira içenlerden biride bendim. dedim ki ''ikişer bira alalım.''

markete gittiğimizde chivas regalle dönüyorduk eve. marketteki abi iki de hediye puro vermişti. ''abi'' dedik ''aramızda sigara içen yok ki?'' ''siz'' dedi ''alın bunları lazım olacak. sigara değil bu'' dedi.

chivastan bardak bardak gömüyoruz. purolar öyle duruyor. bir basketbol takımıydık aslına bakarsanız. guard yani ben ve pivotumuz oyun ahlakından olacak ki daha bir samimiydik. bana bakıp iki elindeki puroları gösterdi. gülümseyip yaktım birini. balkona geçip viski puro yaparken ''çok güzel bişeymiş lan bu'' dedik.

sonra ''olum babam yıllardır marlboro içiyodu. o nasıl ki lan acaba'' dedim. o da captain black i merak etmiş. çıkıp ikisinden de birer paket aldık. üçer beşer yaktığımızı hatırlıyorum ama içimize çekmiyoduk.

kalan pakedi okula götürdüm. bir tenefüste çıkıp birer tane yaktık. aramızdan biri içine çekmiş. bayıldı. biz onu toparlamaya çalışırken kendine gelince ''olum çok güzel kafası var lan'' dedi.

merak ettik. daha sonra ki tenefüs bizde içimize çektik. harbiden bi 35lik vodka içmiş gibi yaptı. ellerimin karıncalanmasını dizlerimin tutmamasını hatırlıyorum. öyle öyle başlamış bulunduk. şimdi düşünüyorum bir haftam geçmedi şu meretten uzak on sene geçti bu hikayenin üzerinden.

ilk yılbaşı zammıydı sanırım. 5.25 olmuştu malbuş.
nasıl bıraktınız diye de sorsanıza...

ben bıraktıııımmmm !
Annesiz büyüyorum diye geri zekalı şımarık ve şırpıntı arkadaşlarımı yine geri zekalı anneleri benden uzak tutmaları ve çok gelen paranın yanında çok gelen yalnızlık hiç gelen maneviyat çok gelen zorluk sigaraya çekti gözümü. Oysa kendi halinde büyümeye çalışan velettim. ilk içime çekişimde öyle bir yaktı ki boğazımı içimdeki boşluğun yanışlarını bastırdı. Hayatım boyunca sadece kendime zarar verdim. Her yakışımda içimdeki fırtınaları körelttim. Erken başladım. Lakin hiç bir zaman kokacak kadar umursamaz olmadım. Vaktim çoktu insanlar yoktu. Böyle iştedir.
kocamla daha samimi olup, en azından arkadaşlık kurarım umuduyla hareket ettiğim için.