bugün

insanın paşa keyfinin öyle istemiş olmasından dolayı.
yenilmedigi için.
otobüs gelsin diye.
belki de 200 metrelik bir alanda okyanusun ortasında birine kafan atınca kaçabileceğin bir yerin olmadığı içindir.
tamam ulan içiyorum hadi beni ezin ama içirtenin hiç mi suçu yok ?
( evet aşk acısından sigara içiyorum hadi bi daha ezin)
Yaşamak gibi bir nedeni olmadan içilir.
https://m.youtube.com/watch?v=A7ws6sUf28o

Kendiliğinden yanıyor be aga..
Sigara icin ortaya konulan tum bahaneler uydurma kiliflardir. Bu isin asli sudur sigara icen birisi bu ise ozentilikle ve olhun gorunmek icin baslar. Olgun gorunmek ve ozenyitiliğin baslattigi bu durum ilerde nikotin maddesi bagimliligina donusur. Kisi asla nikotin bagimlisiyim demez. Sigaranin turlu dertlere deva her turlu sicak soguk icecege refaktaci faydali bir besin kaynagi haline getirir.
bize yanıp tutuşan tek şey o.
Aptal insanlarin bakin ne hallere getirdi bu ask acisi beni diye sergilemek için kullandığı uzerine bir de les gibi koktugu dişleri sararttigi sebepsiz öksürük krizlerine neden olan genelde ergen yaslarda ozentilikle baslanilmis bir aractir. Kesinlikle sevgilim sigara icmemeli benim cicek gibi kokmali. Sigarayi savunacaklar da kahvehane gibi kokup sarilsanlar birbirlerine cokta umurumda.
daha yeni bıraktım bıraktıktan sonra çok rahatladım, para cepte kalıyor günde 1.5 paket içiyordum hiç bir gayesi yok aksine insanın sağlığını alıyor, yakın arkadaşımın ciğeri su toplamış sigara yüzünden, ciğeri geç solunum hastası olma şahsında çok yüksek.
Dertten, sıkıntıdan, hastalıktan, kederden... bazen bira yalnız başına gitmiyor diye. Bazen viski tek başına çekilmiyor diye. Bazen zaman geçmek bilmiyor diye. Bazense sadece sigara içmek için içilir.
Bu başlığa ilk kez entry girdiğimde bir buçuk yıl kadar önce, bu sebepleri tam olarak bilmiyordum. Çünkü henüz tek fırt sigarayı dahi içime çekmemiştim. Ihtiyacım yoktu ve itirazım da... ama şimdi o bir buçuk yıl önceki yazdıklarıma bakıp, sadece gülüyorum acı acı! Ve duygu karmaşası yaşıyorum için için. Gülmemem gerek çünkü. Gülünesi hiçbir şey yok ortada. Ağlamalıyım hatta. Bok ettiğim her şey için ağlamalıyım. Sevdiğim, hatta en sevdiğim insanın kıymetini bilemediğim, sevmeyi beceremediğim için ağlamalıyım hem de hüngür sepelek! Ya da bir sigara daha yakmalıyım.
Boşluktan,özenti vb.
sigara içilmez, emilir.
şahsen hiç ağzına sürmemiş biri olarak gerçekten merak ediyorum, yani harman kalınca beynin uyarı mı veriyor şu süre içinde sigara içmelisin diye falan? bağımlılık demek beynin ve vücudun buga girmesi demek.
doktor ölceksin desin ilk işim tekrar sigaraya başlamak olur.
ilk başta ortam içinde başlanır daha sonra baş ağrısı kendini gösterince paket alınır. Bence içilmesinin asıl nedeni insanın tutunacak bir dal araması. Sigara içen insanların kimseye anlatmadıkları gizli bir yan olduğunu düşünüyorum sözlük.
Keyiften,dertliyken,sıkılırken,
Zevkten
Ilki salakliktan, devami aliskanliktan.
Uzun soluklu rahatlamalar ve zevkler yaşayamayan insanların anlık kaçışlarla hayatı daha katlanılabilir kıldığı anlık bir uyuşturucu olduğu için.

Çünkü neden içmesin ki?
Sıkıntıdan.
sigara içenlerin sunduğu nedenlerin bir çoğunun yanılsama olduğu sebeplerdir.
Bi şekilde başlanılır, alışkanlık olarak devam edilir. insana hiç bişey yapmadan bişeyler yapıyor etkisi verir.
SiGARA iÇERKEN YAŞANILAN bedensel etkilerin ve içilirken yaşanılan hislerin tekrarlanma arzusundan dolayı içilir. aslında tüm olay anı tazelemedir.

insanlar bu anı tazeleme merakı yüzünden, çok zarar vermesine rağmen eski sevgiliye döner. Aslında insanın aklı ve mantığı istemez ama yine de yapar. sigara içmekte aynı şeydir. objektif bakılınca en ufak istenmeyecek bir şey. ama o anki yaşanılan güzel duygu,his ve düşüncelerdeki anı tazeleme ihtiyacından dolayı içiliyor.

bir diğer en büyük sebebi ise normalde istenmeyen şeyleri yaparsak üstüne bir de istemeye başlarsak o bizim zaafımız oluyor. o yüzden sigara bir alışkanlık yada bağımlılıkdan ziyade zaaftır.

sigara içmek çok zararlı denilip algı yapılıyor. ama bahsedildiği kadar insana bir zararı olmuyor. zararlı ama bahsedildiği kadar bir anda zarar vermiyor. uzun sürede verdiği için idrak edilmiyor. Buda bilinçaltında onu masum olarak görmemize sebebiyet veriyor. o yüzden zaaf olma kurallarından biri daha işlenmiş oluyor. masumlukta insanın zaafıdır.

yani sistem o kadar profesyonel hazırlanmış ki 3 katmanlı bir şeyden çıkmak gerekiyor. o yüzden sigara, uyuşturucu ve ilişkileri bırakmaktan daha zor olan bir şeydir.
güncel Önemli Başlıklar