bugün

Canım istiyor. Bence çok geçerli bir neden.
Kafayı rahatlatmasi.
Merak, özentilik, efkârdır.
sinirli anda içine çeke çeke sakinleştirici etki taşıması.
Efkar ve duman.
aslında sigara içmek için bir neden yok. sigara bize eksik olan birşeyi tamamlamamızı sağlıyor. sigaraya bağımlı değiliz sadece bazı şeylerin eksikliğini bastırmak için içiyoruz. alkol de aynı şekilde. genellikle dertlenildiği zaman alkol almak ister insan dertler unutulsun diye. fakat bu dertler ile başa çıkılamadığını gösterir bir tür korkaklıktır. insan dertleri ile başa çıkabilse ne bu tür maddelere ihtiyaç bile duymaz.
Zamanla mantıklı bir neden bulamadığım için bıraktım.
sosyalleştirmede ve muhabbet açmadaki başarısı kanıtlanmıştır.
bizim için yanan tek şey o.
Yazıklar olsun gencecik insanları sigaraya özendiriyorsunuz. Biri de demiyor ki sigara öldürür.
içmeyenlere bakıp acımak. bir insan sigara içmiyorsa ne içiyor anlamak çok güç.
Her yeni çıkan telefonu almıyorum, her ay kıyafet alışverişide yapmıyorum, tatile çıkmıyorum, arabam yok e doğal olarak benzin vs de almıyorum alkol ayda yılda bir belki, kafelerde her gün gezmiyorum ee kardeşim bir sigaram var onu da alıp içemezsem cansız bir varlıktan farkım kalmayacak nerdeyse. Zam geldikçe seviniyorum neden mi? Sırf kendimi mutlu etmek için aldığım bir şeyin değerlenmesi bence hiç kötü değil. 20 lirada olsa içerim. Az içerim ama yine de içerim.
Bazı şeylerde mantık aranmaz. Aranırsa büyüsü bozulur.
He yok dinden bahsetmiyorum, konumuz sigara.
yemek yemek.
keyif için içilir, efkardan içilir, kederden içilir, yemeğin üstüne içilir, çayla beraber içilir... sen bir tek neden dedin ben beş neden söyledim.

sigara elbette zararlıdır ama benim keyif için içtiğim, günlük dört beş dal sigaraya da saygı duyulmalıdır diye düşünüyorum.
Başlamış olmak.
Vücutta rahatlama olayında görev alan nikotin’i almaktır. Bunun için illa içilmesi mi gerek tabii ki de hayır. Nikotin bantlarıylada bu olay gerçekleştirilebilir.
sigara içmek için 1 tek neden başlığı.
dert içirtiyor hocam...
Kendimden örnek vermek gerekirse tamamen can sıkıntısı, vakit geçsin diye. 2013'ten beri içiyorum 1 paket 3 gün falan gidiyor ve hiç canım da istemiyor aslında.
bağımlılık yapmıyor, kaffe tadı almak için olabilir.