bugün

ilk iki hatta üç aylık süreçtir. sancı dediğimiz ise dehşet şiddetli bi sancıdır.

şöyle olur ki; sevgili sigarayı kıskanır. o'nu benden daha çok düşünüyorsun diye. nitekim öyledir;
tuvalette,
yemek yerken,
kahve içerken,
fasıllarda demlenirken,
çalışırken,
yazarken hatta uyurken bile sigara düşünülür. (7/24 show time)

e haliyle sevgili "hani bana sen" triplerine giriyor haklı olarak. ama başka birinin anlaması gerçekten çok zor.
dile kolay be hocam, 10 yıl. yaldır yaldır içmişiz, bi tutkuyla bağlanmışız, yeri gelmiş otobüse para vermemek için malum toplu ulaşım aracına binmeyip eskişehir ayazında yürümüşüz, yeri gelmiş izmir sıcağında su toplamış ayaklarımız. aşk gibiymişiz. sonra işte zaman geliyor "terkediyorum lan seni" diyerek bırakılınca o meret, o süreç tabi adama da etrafına da koyuyor. (resmen aşığım, iyi ki yapmışım)

dişinizi sıkın dayanın ahali. o ilk aylardan sonra her şey inanın güllük gülüstanlık. güzelim kıyafetleriniz leş gibi kokmuyor. her şey bi yana siz leş gibi kokmuyorsunuz. yediğiniz yemeğin tadını alıyorsunuz ve akciğer kanserinden ölen anneannenin gönlünün rahat olmasını sağlayıp kalbinizin tarafına yatıp huzurlu bir şekilde uyuyabiliyorsunuz.
e bi de tabi işin can sağlığı kısmı var ki, o paha biçilemez ahali...
tekrar başlayarak atlatılan süreçtir. *
bol bol patlıcan yeme arzusu uyandıran süreçtir. * **
adamı göçerten bir süreçtir. bu dönemde sigara bırakma haricinde, zor şartlarda hayatta kalma, irade, öfke kontrolü gibi mental olaylardan da teste tabi olur insan.
4. gün beyinden duman çıkmasının tavan yaptığı süreçtir. bu sürecin asla ve asla önemli sınavlara ya da günlere dek gelmemesi lazımdır diyerek sürekli ertelenen bir süreçtir.
genellikle 24 saati bulmayan süreçtir.
acayip kafan bozulur o biçim hesabı. yaptığın hiçbir işten zevk almazsın. ne arabba sürmekten, ne kızlardan kısacası hiçbirşeyden
çeşit çeşit cipsle yemişle çerezle atlatılmaya çalışılan dönem. sürecin uzunluğu bünyeye göre değişir. kimi üstünden kolayca gelebilirken kimi de uzun bir zaman diliminden sonra yeni yakılan bir sigarayla sürece son verebilir. temennimiz birinci ihtimaldir.
Sancılı olup olmaması kişiye göre değişen süreç.
aşk acısı gibidir. bugün de bırkamadım zaten ulan sevgili günlük.
sigarayı bırakan kişinin ota boka sinirlenmesi nedeniyle kendisinden çok etrafındakileri zorlayan süreç.
en çok sancıyı çekilen an yemek yedikten sonrakidir.
karantina gerektiren efsanevi bir süreçtir.
Efor sarfetmeniz gereken süreçtir.
maalesef ikram edilen bir sigara ile son bulacak olan süreçtir.
kisa surecektir. cikar o son kursunu ve bas cakmagin tetigine.
(bkz: bologna süreci)
-yahu sen içmiyodun sende mi başladın?
- he ya senin bırakmanı bekledim.
-hemde wl ha?
( herkes sigaraya başlamış hemde hepsi senin sigarandan içiyor sanki, ve bir büfeye usulca yaklaşıp abi bi wl) sancılı süreç sona erdi.
1 hafta oldu. Genel olarak aklımda bile değil. Ama lanet şey o kadar sinsi ki. Ya en mutlu anımda, ya da en bitik anımda, tekrar kucaklayacak beni.
1.5 sene once sigara birakmis birisi olarak diyorum ki; sigaraya ya hic baslamayacaksin ya da hic birakmayacaksin. yerini doldurabilecegin bir sey bulamiyorsan eger bosuna kivranip icmemezlik etme.
Yahu nikotin falan hikaye, balgam var ya. Gün içinde olsun, yatarken olsun boğazıma yapışmış çıkmıyorda.

Limon yiyin diyenler oldu, kalktım bu saate limon yedim yine faydası olmadı. Tuhaf, nasıl çıkacak bu?