bugün

Cumhurbaşkanının bir suçu yok.

Davutoğlu kendi ağırlığınını koymadı.

Aman cumhurbaşkanım, canım cumhurbaşkanım demek dışında konuşması yok. Her konuşmada cumhurbaşkanından haber veriyor.

Sen başbakan mısın yoksa cumhurbaşkanı haber ve danışma hattı mı?
başbakan da etmesindir. aklı yok mudur?
sayın başbakanımıza kurulan küresel bir komplo!!!11!!
Davutoğlu hatalı olsa da her boka darbe diyen bir zihniyet için bundan ala darbe olamaz aslında.
resmen tc hükümetini devirmeye kalkışmıştır. tc hükümetinin bu darbeye karşı koymaması da suça iştiraktir.

(bkz: saray darbesi)
Demokratik yollarla, ister hoşlanalım, ister hoşlanmayalım, halk oyuyla görev almış başbakandır.
istifa etmesi yada ettirilmesi veyahut, istifa etmeye zorlanması, demokrasi adına utançtır.
darbecidir.
milli iradeye darbedir.
gorulmemis seydir.

darbecidir.
28 şubat'tan hiçbir farkı olmayan darbenin mimarıdır.
seçilmiş mi?

görsel

vallahi ben söylemiyorum: `https://www.google.com.tr...sl#q=ahmet+davuto%C4%9Flu`

edit: noldu pezevenkler gerçeklere tahammül edemiyor musunuz? hahahahha.
hani nerede milli iradeye saygı?sandık?

yine ileri demokrası örneği değil mi dostlar?
Başkanlık başkanlık alın size başkanlık.. secim meçim yok ..
Milli iradeyi hiçe saymaktır. Endişelerimize, endişe eklenmesine sebep olan gelişmedir.
Demokrasi, seçim, milli irade lollipopa döndü!!!
Neler oluyor?!?!
Asıl eleştirilmesi gereken cumhurbaşkanına bu kadar yetkiyi veren anayasa ve halktır.
saray darbesi yapmış bir şahıstır.

hem de yılların yılı "darbelere karşıyız" diyen, ahmet necdet sezer'i sırf başbakanın kafasına kitap attı diye yerden yere vuran darbe karşıtı(!), ileri demokrat yandaşlarıyla kolkola...
(bkz: rte nin yüzde 50 nin seçtiği başbakanı devirmesi)
şaka maka gerçekleşirse üstteki entrylerde de yazıldığı gibi literatüre "darbeci cumhuraşkanı" diye bir terim eklenecek.
bazen düşünüyorum da Mozambik da mı yaşıyorum ne! sonra bakıyorum da Avrupa Birliğine aday Türkiye'de yaşadığımın farkına varıyorum

adam ''halkın seçtiği'' küçük eniştenin kıçına tekmeyi basıyor muhtemelen damadı başbakanı getirip hanedan kuracak herhalde.
Milli iradenin yok sayıldığı durumdur.
Mesele seçilmiş başbakanın kendine güveninin sıfır olması.cumhurbaşkanının partimize emeği çoktur ancak tarafsiz olmalıdır dese saygı görür ve rte den rahatsızlık duyan akpliler ve bürokratları bir anda etrafına toplardı.şu anda bile ben milletin oyuyla başbakan seçildim, bana parti içi darbe yapıyorlar dese veya deme restini çekse makamında kalır.
eğer bundan sonra akgötler "tayyib diktatör diil, ileri demokrasi...bık bık bık" derse, onların bize ettiği kadar olmasa bile, bizim terbiyemiz o kadarına el vermez,

çok pis küfretmek, bu akgöte zikilecek eşya muamelesi yapmak

her normal adamın tepkisi olmalıdır.

tebrikler gerizekalı türk halkı!!!

nurtopu gibi bi diktatörlüğün oldu ! ve bunu yapan sensin !!

aptalsın, ve bunun hesabını her şekilde ödeyeceksin. tarih yazacak bunu. hiç merak etme.
sülüklere müstehak davranış şeklidir. tamam, taşağımızı geçtik milli iradeye darbe falan diye de, işin aslı, ezik kuklalara böcek muamelesi yapılmasıdır. davutoğlu bilmiyor muydu kukla olduğunu? erdoğan'ın iradesi haricinde nefes bile alamayacaginin farkında değil miydi?
her şeyin farkında idi ve kullanılmış sümüklü kağıt mendil gibi atıldı dışarı. niye? baskanlik konusunda pasif olduğu için.
ne değişir bundan sonra, hiç. başka bir kukla gelecek ve devam edilecek.
davutoğlu, gül, arınç, çiçek ve ekipleri birlesse de değişmez gidişat. zira dünkü kağıtta yazan gibi, akp=erdogan. kukla kim olursa olsun, ipleri erdoğan'da olacak. seçmeni de farkında bugün. dün davutoğlu'na oy atanlar, hiç şaşmadan yarın binali'ye, burak'a oy atacaktır. halk da biliyor, erdoğan yaşadığı sürece hangi isim gelirse gelsin ipini tutan kendisi olacaktır.
geçen haftaki yetki kararının sebebi de bugünün hazırlığı idi. ıl ilçe başkan ve "delegelerin" atanması yetkisi genel başkandan alınıp myk'ya verilldi. çünkü kongrede başkanı seçecek olan delegedir. eğer erdoğan bu hamleyi yapmasa, tüm delegeleri kendine bağlı isimlerden oluşturup, parti icerisinde darbe yapacakti davutoğlu.

erdoğan erken hamle yaptı ve kazandı. parti icerisindeki gücünü de bir kez daha dosta düşmana gösterdi. ve seçmene. seçmenin hiç bir şüphesi yok artik akp erdoğan eşitliğinden.

geçmiş olsun.
reis hocayı kurban ediyor. çözüm sürecinin kötü koyunu ilan edilecek.
93 yıllık bu genç cumhuriyet, tarihinin en büyük tehlikesiyle karşı karşıya. adım adım rejimin değişimi, tek adam iktidarının kuruluşu gerçekleşiyor ve bizler bu faciaya tanıklık ediyoruz. milletin büyük bir bölümü bir masala inanmış, gözleri kör bir şekilde bir adamın peşinden gidiyor. sonumuz hayrolsun..

"ey türk gençliği ! birinci vazifen türk istiklâlini, türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. "