bugün

kendi ülkesindeki insanlara kahpelik yapabilmek için dış güçlerden yardım isteyen yalvaran pisliktir. armut gibi sallanmıştır.

not: böyle ölünün ben ölüsünü s*kerim.
(bkz: türk e kefen biçenin ölümü korkunç olur)
hakettiğini bulmuştur. türk milleti ve bu milletin ordusu her koşulda hainlere gereken cezayı vermeyi bilir. sait çakalının, derviş mehmet çakalının, seyit rıza pezevenginin, türk ordusunu arkadan vuran hain ermeniler'in başına gelenler bir başkalarının başına yine gelir.
--spoiler--
"Ben sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama ben de sizin önünüzde diz çökmedim, bu da size dert olsun."
--spoiler--

bugün facebookta kendisini kürt alevi diye tanımlayan bir arkadaşın alıntısında gördüğüm etkileyici sözün sahibi.hakkında çok kısıtlı bilgi olduğu için çok net bir fikir sahibi olamıyoruz ama eğer hakkaten böyle bi sözü söylediyse,cesareti takdire şayandır.
işin garibi, ülkemizde ne kadar peygamber soyu varsa hiç birisi arap değil ve genelde kürt. osmanlıda seceresini altın karşılığında peygambere dayandıran ağalar, halk üzerindeki etkisini kutsallaştırmayı iyi akıl etmişler.

cahil halkı düdüklemenin başka bir yolu. bu insan denilen yaratıklar milleti dininden soğuttu. allah hepinizi kahr etsin. etti de.
ülkenin; huzurunu, düzenini bozmaya çalışmış ölü terörist.
230 köy ile dönemin en büyük aşiret ağalarından. devletin köylüye dağıttığı toprakları hilelerle üstüne geçiren, istanbul'da yaşayan aşiret mensuplarından da adam yollayıp vergi toplayan... büyük devrimci.

(bkz: yersen)
sözde islamcı cenahın samimiyetsizliğini gözler önüne seren haindir.

Seyit rıza'yı tartışmanın gereği yok. kendisinin ne olduğu bellidir. onu özgürlük savaşçısı, devrimci, direnişçi olarak adlandıranlar elinde çok sayıda insanın kanı olan stalin'i, kim jong il'i, abimael guzman'ı kutsarlar. kısacası ciddiye alınır yanları yoktur.

girimin başında bahsettiğim şeye dönmek istiyorum. bu sözde islamcı ya da sözde muhafazakar demokrat kesimin (muhafazakarlığın anlamını bildikleri konusunda derin şüphelerim var. muhafazakar da değiller zira) samimiyetsizliği burada ortaya çıkıyor.
aleviler hakkında atıp tutmaya bayılırlar. ensest iftirasından dinsizlikle suçlamaya kadar geniş bir yelpazede saldırırlar alevi vatandaşlara son derece çirkin bir biçimde.
ama iş seyit rıza'ya geldiği zaman hepsi canlı başla savunurlar bu adamı.
çünkü seyit rıza'yı savunmak demek cumhuriyet'e saldırmak demektir.
program ya da gazete yazısı ya da sözlük girisi biter yine başlar bu insanlar alevilere sövmeye.
Dedim ya samimiyetsiz, omurgasız diye.

ağlayan ağlamaya devam etsin. iftira atsın, karalasın cumhuriyet'e.
derviş mehmet gibi şeyh sait gibi bunun da kafasını ezmiştir.
ezmeye devam da ecektir. sadece ufak bir moladayız.
resmi ideolojinin gücünü gösterdiği adamdır. tıpkı şeyh sait gibi tıpkı derviş mehmet gibi...

muhalefet etmek ile karakollara saldırmak, haberleşme araçlarını tahrip etmek arasındaki farkı bilmeyenler, daha doğrusu bilip de niyeti bağcıyı dövmek olanlar tarafından pek bir kutsallaştırılır.
aynı muhalefetin daha büyük ve daha organize halini yapan abdullah öcalan'a olan sevgilerini de seyit rıza vakasındaki tepkileri göz önünde tutulduğunda anlamak zor değil.

ülkemizin bir karış toprağına göz diken, bu milletin tek bir askerinin kanını akıtan birisi varsa gözümüzü kan bürür. doğrudur.
çünkü bir insanın gözü vatan, namus gibi kavramlar saldırı altında olduğunda kan bürümüyorsa o onursuzdur. o insan değildir.
"herşeyde dış bağlantı arıyorsunuz" diyen seyit rıza sempatizanlarına, bu şahsın ingilizlere gönderdiği mektupları gösterdiğim kişi.

dersim'deki ayrılıkçı ayaklanmayı özgürlükçü hareket olarak algılayıp, bir terörist seviciliği baş gösterdi günümüzde. bdp zihniyetini tipik örneğidir bunun.

bu adamı savunan ideoloji hem kendine hem ülkeye açık bir ihanet içindedir.
kendini "kerbela soyundan" olarak gösteren bildiğin eski zamanların aşiret ağası. köylülerin topraklarına el koyan ve onları köleleştiren zihniyetin ileri gelenlerinden. yargılanması olması gerektiği gibi yapılmadığından kahraman mertebesine yükseltilmiştir. yoksa bildiğin haydut.
son sözü çingene cellata şu olmuştur. "ben senin hilelerinle ve yalanlarınla baş edemedim bana dert oldu ,ben de senin karşında diz çökmedim ya buda sana dert olsun" olmuştur.
(bkz: dersim generali)
boş bir adam, çapulcuların kahramanı.
kemalistlerin öldükten sonra bile rahat bırakmadığı dava adamı. bu adam davasında sonuna kadar haklıydı. sen uçakları kaldırıp insanların tepesine "ulus yaratma projen" için bomba yağdırırsan döner gelir yarattığın terör seni vurur, çocuğunu vurur, kardeşini vurur. bugün yaşanan da budur.

osmanlı dersim'e karışmazdı, oraya özerklik vermişti. kemalistler ise ne pahasına olursa olsun o bölgeyi "türk yurdu" yapmanın derdindeydiler. ne de olsa onlar için türklük insanlıktan önce gelirdi.

netekim aynı katiller adnan menderes'i de darağacına çektiler.

bugün kürt sorunu devam ediyorsa, hala çözülememişse, ortada başarısızlık vardır.

ayrıca şu var bu zihniyeti daha iyi anlamak için (bkz: dersim harekatı uygarlaştırma operasyonudur)
dersim'in generalidir.
türk devletine isyan edip türk askerinin kanını dökünce hakkettiği biçimde karşılığını almıştır. kürdlerin kendilerine önder bellediklerinin illaki eşkıya başı olması ne de ironi ama.
derviş mehmet'in kürt benzeri. ucube teröristbaşı.
tam teşekküllü bir vatan hainidir.
(bkz: seyit rıza nın ingiltere ye yazdığı mektup/#13765906)

http://tarihturklerdebasl...giltereye-yazdigi-mektup/
hem 90 yaşında idam edildiği söyleniyor, hem de o yaşta cellatı itip durdurup sandalyesini kendisinin devirdiği söyleniyor, adamı kahraman gösterecekler ya ne diyeceklerini bilemiyorlar, ölmeden ruhu göğe yükseldi falan allahtan bunlar yok yağmur yağdı gök ağladı bunları da istiyoruz.
şu haine haksızlık yapıldığını düşünenler, aynı sıfata sahip olmuştur artık benim gözümde. be kanına başladığımın kürtçüleri, meydan size kaldı da gerisini düşünmüyor musunuz? doğru, siz tarih bilmiyorsunuz! türk'ün öfkesini bilmiyorsunuz. türk bir kere ayağa kalktı mı, onu yerine sadece allah'ın oturtabileceğini bir gün -soysuzluğunuzun simgesi atalarınız gibi- siz de öğreneceksiniz! siz buna katliam diyorsanız, bundan beterine mağruz kalacaksınız! benim elime verilseniz, sizi idam etmek yerine, halkın ellerine atarım, o zaman sayın bakalım kaç parçaya ayrılıyorsunuz!

düzeltme: ulan topu topu iki tane küfür yazdım, iki kere silik oldu. tekrar canlandırıyorum, zorunuza mı gidiyo yoksa?
kafasını ilmeğe kendisi geçirdi, taburesini kendi tekmeledi, uçabiliyordu gibi sallamasyonlar kürtler tarafından sıklıkla dile getirilen , ingiltere kraliçesine salya sümük ağlayarak soyundaki acitasyon gücünü bir kez daha göstermiş, krolar arasında kürdistan piri veya -eşeklerle muhatab olan bir çoban olmasına rağmen- dersim generali olarak anılan mahlukat.

şansımıza o gün mustafa kemalimiz vardı kürtlerin bu generalini ve yanındaki diğer maymunları soytarımız yaptık. bir de ''ben de sizin önünüzde diz çökmedim, bu da size dert olsun." diye bir şey mırıldanmış, 40 yıldır dersimde bi katleyleduler diye zırlayan canlıların senin soyundan olduğunu bilmesek inanacağız ha seydo.
bugünlerde, kimileri tarafından aklanmak ve kahramanlaştırılmak istenen vatan hainidir. tek vasfı, güneydoğu'nun feodal uzantılarından birisi olmaktır. gücünü ve hakimiyetini kaybetmemek için bölge halkının devlet ile bütünleşmesine direnmiş, bu yolda pek çok aşireti ayaklandırmış, pek çok insanın kanına girmiş, pek çok askeri şehit eden saldırılarda bulunmuş ve zoru görüncede kendi devletine karşı, elin gavurundan medet umacak kadar alçalmıştır.

bugün birileri çıkıyor ve gerek siyaset, gerekse medya ortamında bu adamın hayatını dram olarak göstermeye çalışıp, yediği tüm haltları aklamak istiyor. seyit rıza'nın ve yarattığı isyan hareketinin pkk'lılar tarafından yüceltilmek istendiği biliniyorken, devletin en üst kesiminden onların ekmeğine yağ sürecek açıklamaların gelmesi ayrıca düşündürücü.
hamidiye alaylarının şanlı komutanlarındandır. yurdunu emperyalizme ve onların işbirlikçilerine karşı kahramanca savunmuş yıllarca...
bildiğin çakma şeyh. 200 den fazla askeri kıtır kıtır keserken, her yeri yağma ve talan ederken demokrasi,
darağacının başında ipi görünce salya sümük ayıptır günahtır zulümdür diye yalvarmalar.

tüm olanlar bu ingiliz bağımlısı sahte seyitin ihtirasları nedeniyle olmuştur.
torunu konuşmuş: http://www.aksam.com.tr/h...inde-olmadik--81132h.html