bugün

8. Sınıftan Mustafa Hoca Allah cezanı versin senin yüzüden hala Matematiği sevmiyorum.
ilk mektep hocam sana sesleniyorum, ayıptır günahtır el kadar bebe dersten çıkartılıp bakkaldan ev alışverişi yaptırılır mı?
ilkokulda ki ali hocaya; 1999 depreminden kötü etkilenip okula alışamadığımı söylememe rağmen, beni sınıfın içinde azarlayarak beni okuldan iyice soğutmuştun. ağlamamak için kendimi zor tutmama rağmen ağlamıştım. yine bağırmıştın. allah razı olsun ki anne babam bir senemi feda edip, yani sınıfta kalmama engel olmayıp ali hoca'dan kurtulmak için gelecek sene beni aynı okulda fakat başka öğretmenin sınıfına vermişti. o ögretmen gülten hocaydı. bir söz dediler çok uzattım ama sen gülten öğretmene kurban ol ali öğretmen. ne beddua ne başka bir şey bu yeterli sanırım.
ben her hocamı sevdim ama lise 1'de dersimize giren menepoz ingilizceciye söylüyorum bunu;

emeğin var tamam ama, derslerin hiç öğretemedi hocam.
ekmeğini elinden alırız korkusuyla öğretmek istemediğin konuda senden daha bilgili olduk ve o konunun ticaretinde de senden başarılı olduk. şimdi sen utan !
Senin ben sülaleni sikeyim ya.
üniversitedeki bölüm hocama;

sorumsuzsun ve koltuğunu hak etmiyorsun. bir şeyler bildiğini sanıyorsun, belki gerçekten öyle ama öğretmeye dair hiçbir yeteneğin ve isteğin yok bu yüzden bilgini aktaramıyorsun. özel sektörde başarılı bir mühendis olamayacağını anladığın için yüksek lisans yaptığına eminim çünkü o yersiz egonu hiçbir işveren uzun süre bünyesinde tutmazdı.
öğrencilerini süründürmek sana zevk veriyor. bilerek sınavları/ödevleri zor veriyorsun. büyük ihtimalle gençliğinde seni kimse ciddiye almadı diye şimdi elinin altında olan gençlere zulmediyorsun. gevşeksin. cıvıksın.
kimse seni sevmiyor ve bunu bilip gururla söylüyorsun.
neden böyle bir insan oldun merak ediyorum.

evet söz bırakmak yerine destan yazdım ama çok doluyum.
Eeyyy fizikçiii!
Şevkimi kırmasaydın belki doktor olacaktım..
Serkan hocam, son sene mat 2 dersime girip matematikten soğutup bir edebiyatçı yarattınız ellerinizle, sağolun var olun(!)

Diğer yandan 16 17 yaşında kızı sınıf ortasında rezil etmek, onunla laf dalaşı yapmaya çalışmak, ona trip atmak, hatta diğer öğrencilerle dedikodusunu yapıp alenen hakaret etmek. Sizin adam gibi kalıbınızı sevsinler.

Allah binbir türlü cezanı mi versin, bildiği gibi mi yapsın bilmem ama mutlaka bir şey yapsın sana emi.
Lisede iki puan vermediği ve dersinden geçemediğim Edebiyat öğretmenim Semih.. senin yüzünden takdir alamadım senin ben bacağına sıçayım yaşlı domuz.
Sana ettiğim beddua ile hala yaşıyor musun? Yok artık.
Ne yaptıysan tersini yaparak daha iyi bir hoca oldum swh. Teşekkür ederim.
sevmediğim öğretmen yok fakat halimden anlamayan ingilizce öğretmenim var, ders işleyişinizi sevmiyorum hocam, anlatamıyorsunuz dersi, çocuk gibi bizimle kavga ediyor, azarlıyorsunuz, sınavınızdan düşük almamın tek sebebi sizsiniz, dersten geçirmediğiniz için de teşekkürler, yaptığımız kısa konuşmada diğer yüzünüzü gördüm, öğretmen olmak zor bir şey,siz yapamazdınız zaten.
(bkz: O ç)
Sınıf öğretmenliği dünyanın en zor işlerinden birisi, sevmeden yapılmamalı.
ilkokul öğretmenim, keşke para kazanmak için başka bir iş yapsaydın da seni tanımasaydık.
matematiksiz de adam olunuyormuş hocam
Matematik hocam kafasız değilmişim. Baya iyi bir maaşım ve işim oldu.
ilkokuldaki gülten öğretmen. Veli toplantısına ailem gelemediği için sınıfın ortasında bana ailen seni buraya bıraktı gitti cümlesini kurarak beni herkesin içinde ağlatmıştı. Herkesin öğretmenlik yapamayacağını bana kanıtlamış insandır.
Sayın kimyacım siz sorudaki bir sayıyı yanlış gördükten sonra biz düzeltince neden bize “hanginiz söyledi bunu? Çok konuşuyorsunuz!”Diye bağırıyorsunuz?
1. Sınıftaki Hasibe hoca
Ben o gün ramazanın boğazını sıkmamıştım o piç yalan söyledi sen benim Bi tane bile yalanımı görmemene duymamana rağmen bana yalancı dedin
Senin ben ta ak.
4. Sınıftaki gözlüklü karı senin adını hatırlayamadım ama ben snnin hamilelik kaprisini çekmkk zorunda mıydım?!?! El yazısı ile yazmadım diye defteri kafamda parçalamak nedir lan!!
6. Sınıftaki ingilizce öğretmeni Ayşe
Hayvan senin babandır
12 yaşındaki çocuğa durduk yere sen hayvansın ayısın demek nedir.
inşallah ölene kadar evlenemezsin kudurursun açlıktan.
Daha fazla devam etmek istemiyorum.
"Hocam artık yok yazabilirsiniz, gelmeyeceğim."
mezun.
artistlik yapma bana, ısırırım kolunu, görürsün dişlerimin izini!
istesem sizi cok rahat sikerdim.