bugün

Son Günlerimin kafamı meşgul eden sorunu. Doğruluğu tartışmalarınıza açıktır.

Şahsi fikrim size açılmış, aşkını itiraf etmiş bir erkekle sırf arkadaşlık bozulmasın diye devam etmek doğru değildir.

Tabi burada erkeğin de bir fikri olmalı.

Bunu tercih edip etmemek onun da elinde.
sizin için problem olmayacak, karşınızdakini yaralayacak arkadaşlıktır.

yaralayan siz değilsinizdir, aşkın kendisidir.
ben her zaman derim açılmak iyi değil boğulma tehlikesi var diye.
Size belki daha da bağlanmasına sebep olacak arkadaşlıktır, acı olsa da karşısına haksızlık gibi gelse de, konuşmamak en iyisidir. Ha bunu da doğru düzgün karşı tarafa açıklamak gerekir, bence en iyisi böyle.
Belki de sorulması gereken bir erkek arkadaş ayağına yedekte tutulmayı neden kabul eder sorusudur.

Dünyadaki tek arkadaş ben miyim de kendisine sorması gereken bir diğer soru olmalıdır.
Sen ne kadar arkadaş kalmaya ugrasirsan uğraş o arkadaşlık zaten yürümez illaki bi yerden kopar en iyisi hiç arkadaş kalma olayına girilmemeli.
o hiçbir zaman size arkadaş gözüyle bakamaz. o yüzden görüşmemek daha iyidir.

(bu arada yazar ben kızım mesajını belli etmeden veriyor sizde benim gibi belli etmeden yazın)
Aşkına karşılık yerine
"bana arkadaşlığın da yeter, zaten bir beklentim yok, gitme yeter." diyorsa, sınırı kendi belirliyorsa amenna.

Ve siz de zamanında birileri için
"aşık olmasın, sevmesin, ama gitmesin de, bir selamını esirgemesin." dediğiniz haletleri yaşamış da kalbiniz ezilmişse,

"varlığın vereceğin karşılıktan daha değerlidir." ekolünden olaya dahil olursunuz.

Üzücü, kırıcı ama durum bu.

Birini severken vereceği karşılığı muhasebe etmeden sevmeliyiz. karşılıksız sevmeliyiz ki karşılık umuduyla kaygılı riyakarlar olmayalım ve de sevilmeye layık olalım.

Sevmesen de olurdu.
Bir gün gitmek istersen gidebilir, eğer içinden gitmişsem başkasını sevebilirsin,

Ben seni daima seveceğim.
Kedinin fareyle oynamasından bir farkı yoktur. insansa iletişimi kesmeli lakin devam ederse çıkar ilişkisine dönüşebilir.
Birini karşılıksız,uzaktan sevebiliriz bunda sıkıntı yok.
Ama karşımızdaki insan benden sana herhangi birşey yok, olmayacak da sen yoluna bak deyip, Üstüne seni daima seveceğim de diyorsa bu normal değildir. El altında tutmaktır.

Çünkü insan sevdiği birinin üzüleceğini bile bile bu topa giriyorsa bencildir.

Ayrıca Varlığın yeter de bir acizliktir.
herif size açıldı diye arkadaşlığı kesmek pek etik olmayacaktır.

o yüzden arkadaş kalmak, açılmadan önceki tavır ve davranışlarınızı aynen sürdürmek onu daha az rencide eder.

arkadaşlığı kesme tercihini ona bırakın.

beyler;

siz de böyle bir durumda aptal gibi arkadaşlığınızı sürdürmeyin.

etrafta onca arkadaşınız varken sevdiğiniz ve sizi reddeden bir kadınla arkadaş kalarak kendinizi üzmeyin yok yere.

size verebileceğim seksi tavsiyeler bunlardan ibaret.

olur böyle şeyler, takmayın fazla.
aşık olan sizi görünce acı çekecektir mümkünse uzak durun konuşması ayrı bir ızdırap zaten.
Her şeyi ima olarak alabilir eğer arkadaş kalcaksanız... imalar da asla bulunmayacağınızı belirtin.

Herkesi kendin gibi san mantığından yola çıkarak diyorum.. O erkek arkadaş kalıyorsa sevgili oluruz elbette " diye düşünerek arkadaş kalıyor.

Ne kadar hayal kurarsan o kadar seversin... Ona göre yaklaşmalı insan.

Hayalleri çivi gibi gönlüne sabitlemek yerine, değer unsuru göz önüne alınarak söylüyorum ki değer veriyorsanız. O çivileri gevşetmeye bakın.

Gülerken ona bakman bile, bir karanlığa kibrit çakmak bence.
Beni beklentisiz sev demek o insanı çekip vurmaktan daha kötüdür.

Var mı öyle bi dünya? Biz neden göremiyoruz?
(bkz: friendzone)
Olmayacak iştir.
Şayet karşılıklı kabuk edilmişse bu işin altında bit yenigi aranır.
Kızların bencil olduğu ve empati yapamadığı durumlardan birisidir. Karşındaki insanın duygularıyla oynadığını bile bile devam ettirilmesi hoşa giden bir durumdur. Kız WhatsApp gruplarında dalgaya alınan ve onun sayesinde prim yapılan erkek konularının birincil kahramanlarını oynatılan. Kızlar gerçekten bu konularda çok başarılı.
arkadaşlık kavramının irdelenmesine sebep olan konudur.

en azından şahsım adına.

ulan, kadından öyle yada böyle hoşlanırım ben. yaşıtım, güzel, güzel kokan, hatta kısmen tahrik eden kadını öyle yada böyle sikmek isteyeceğim. bunun kaçarı yok. özet: sikerim arkadaşlık kavramınızı. ayrıca bkz: zor yoldan şeriatin gerekliliğini anlamak. bu ne biçim dünya kardeşim, heryer gri ve kız/erkek kaşar kaynıyor. sikerler artık, adam olacaksınız öyle yada böyle seve seve olmazsanız sike sike öğreteceğiz.
o kişiye yapılabilecek en büyük kötülükttür..
yalnızlık anlarında yedek lastik gibi kullanılacak bir erkeği halihazırda tutmaktır. Büyük şerefsizliktir, bu devirde kızların genellikle yaptığıdır.