bugün

Evde tüm odaların kapısı açık olmasına rağmen misafirlerden saklanmak için girdiğin odaya dadanan hıyardır. Kapıyı açamamasına rağmen kapı kolunun ırzına geçerekten ağlamaya başlar ve tüm dikkatleri odaya çeker. Ahali toplanır ve günlük asoluk hedefine ulaşılamaz.
Iki kat aşağıda komşumun bir kızı var. Bana hep evdeki düşman filmindeki aslında kocaman kadın olup bir çeşit büyüme geriliği olan ama çocuk gibi evlat edinilmiş psikopat kızı hatırlatıyor.

Apartmanda bu sefer de yürüyerek merdivenlerden çıkayım diyorsun sözlük, karanlıktan birden bu beliriyor. Geziyormuş. La apartmanda nere geziyon, git parkta oyna. Gerçi ayakları ters çocuğun dalga geçiyolardır belki.

Bundan önceki son cümle şakaydı.* neyse, bu ruh hastası başka bir komşumuzun kendi yaşıtı olan kızını garaja kilitlemiş. Bizim garaj hala inşaat halinde. Tavandan örümcek ağları sarkıyor. Rüzgar esince vuuuuu diye saçma sapan sesler çıkıyor. Bildiğin korku filmi mekanı. Kız içerden yumruklamış kapıyı, aç korkuyorum ben diye. Açmamış eve gitmiş bizim ruh hastası. Annesi kırtarmış garajdaki kızı da.

Bi de uzaktan nasıl sakin nasıl böyle hafif sırıtarak konuşmalar.. itiraf edeyim tırsmıyorum değil.
Telefona ya da bilgisayara dadanır. Ha bir de en sinir edeni makyaj malzemelerine dadanan ergen komşu kızıdır.
Sevimsiz Akraba çocuğuyla kapışır bunlar. Ayıp olmasın diye görünce zoraki ilgi gösterirsin. işkence gibidir içinden gelmeden birini seviyormuş gibi yapmak.