bugün

Böyle insan da sevgisi de uzak olsun denilesidir. Ben ne yapayım gösterilmeyen sevgiyi. Neremde hissedeyim, tiksinç...
5 sevgi dili diye bir kitap okumuştum vakti zamanında.
Orta sevgi dilimiz yoksa bazen onun bize karsı yaptıgı davranısları sevgi göstergesi olarak almıyoruz.
Anlamıyoruz saçma geliyor.
Yinede sevgide süpheye düsmemeli insan.
Seven sevdiginin sevgi dilini zahmet edip cözmeli, hissettirmeli.
Bu zahmete girmeyen kisi net sevmiyordur bence. Zaman geciriyordur, egosunu tatmin ediyordur.
sevgi, ne pahasına olursa olsun gösterilmelidir.
(bkz: aleksitimi)
(bkz: empati eksikliği)
(bkz: gurur)
(bkz: ego)
(bkz: toplumsal baskılar)
(bkz: özgüvensizlik)
(bkz: onaylanma ihtiyacı)
(bkz: sevilmemek)
(bkz: ilgi görmemek)
(bkz: travma)

Nedenleri bunlardır büyük bir ihtimalle.
(bkz: babam) sevgisini göstermesini geçtim konuşmuyor bile aylardır benimle:/
Çıkra göster.
Gizlenen, gösterilmeyen, hissettirilmeyen sevginin zerre değeri kıymeti yok gözümde. Bu duvar da beni çok seviyor olabilir, bilemem…
ben değilimdir. keriz gibi sunarım ben.
Bu özelliğinin kendisi için yararları da var bana göre..
Göstermenin de faydası yok zaten o yüzden atraksiyon a gerek yok.
aslında sevgisini göstermemeyi tercih eden insandır. ne de olsa erkeklerle ve kadınlarla ortak sohbet konusu bulamadığını, ayrıca kadınların o mükemmel ve ideal sevgili/ sevişme adayı olduğunu fark edince köşesine çekilip dışarıdayken de yalnız ve iyi vakit geçirmenin değerini bilir, böyle de yaşayıp ölür zaten. öyle herkes için ideal bir dost ya da sevgili söz konusu olmuyor neticede. çoğu kişi terk edip gidiyor ve diğerleri kalbi kırık, öfkeli, üzgün, sessiz yaşamaya alışıyor.
kimseye cepte olduğunuzu belli etmeyin de derler de, zaten öyle temkinli yaklaşmak zorunda kaldığın birinden ne hayır gelecek*, en iyisi belli edip geri dönüşe bir bakmak.

belkide daha önce yanlış kişilere sevgisini belli etmiş, dalga geçilmiş, kandırılmış, oynanmış, sömürülmüş artık güven testini geçemeyenlere çok sevip değer verse bile buz gibi davranan biri olabilir.
"Büyürken sevgi göremediği için göstermeyi bilmiyor"u ben kabul edemiyorum.
Daha az evvel kardeşimle aynı şeyi konuştuk annem için. O da bana annemi böyle savundu. Kadın sevgisiz büyüdüğü için bize de gösteremedi diye...
Sen kızına, ben kızıma sevgi gösterebiliyoruz. Bu nasıl oluyor peki dedim ben de kardeşime.
Sessizlik...

Bu arada göstermek demek, seni seviyorum, yavrum, canım, cicim diye dile gelmek değil. Bir davranışı olur, bir sözü olur, umulmayan bir anda sırf sen seviyorsun diye yaptığı bir jest olur. Bunların hepsi sevdaya dahil. *

Özetle ben göstermeyi bilmiyoru bahane olarak kabul etmiyorum. Seven gösterir. Görmedi ise de gösterir.
Göstermiyorsa sevmiyordur, kabullenelim.
Sevmiyordur. Gerçekten sevdiği birine davranışlarını gördüğünüzde bunu çok daha iyi anlayabilirsiniz.
Boşuna yaşayan insandır; ne var yani kendini yenebilse...
Saygı duymuyorum.

Evladını sevmeyen var, neymiş gösteremezmiş sevgisini…

Evlat lan!

Ölse 40 sene ağlarsın “bir sarılaydım” diye…
True gösterirdi.
öz güvensiz bir şeydir afedersin.
Kimi kötü davranarak belli eder sevgisini .amcam tam öyle.
Zamanında çok göstermiştir artık göstergesi gelmiyordur belki.
Herşeyi içinde yaşamaya alışmış kişidir.
Gösterilmeyen hiçbir sevgi bir şey ifade etmez. Aynı Kendi içinizde yaşadığınız şeyden, kimsenin haberi olmaması gibi..
belki de sevgi gormedigindendir, kimisi yasamadıgı seyi nasıl yasatacagını bilmez cunku.
Götüne soksun o zaman.
biraz şoka ihtiyacı olan insandır. beklenmedik zamanlarda gidin sarılın, neye uğradığını şaşıracaktır. bir süre sonra buzları çözülebilir.