bugün

inanılmaz hoş bir duygu.göz göze gelip 5 saniye sonra gülümsüyoruz ve ikimizde aynı soruları soruyoruz.neden güldün ve ikimizde cevap veremiyoruz.cevap çok basit aslında birbirimize aşığız biz aslında...
lise aşıklarının bolca yapacağı olaydır. ama hoş bir duygudur.
içinde ki sevginin dışa vurdugunun ilahi örnegi,ben bunu hep yapiyorum.
kimseye söyleyemediğin, yanına yaklaşamadığın durumlarda uzaktan uzağa bakıp 'özledim' demenin başka bir yolu.
gözlerinin içinde boğularak, istem dışı çıkan bir gülümseme.
bir anlık bir bakışma anında söyleyecek bir şeye gerek duymayıp, sadece gözlerle sevişmektir.

beraber çekildiğimiz tek resim olan o resmi açtım. tarih var: 17.06.06 13.55'te çekilmiş. aşkımızın 3. ayıydı. ahmet çekmişti o resmi metrocity'de. biz seninle aç değildik. bi şeyler içmiştik soğuk soğuk. zaten aç kalsak bile umursamıyorduk birlikteyken. sanki birbirimizi görünce açlık hissimiz toz duman oluyordu.

o gün göz doktoruna gidecektim. seninle buluşmaya sözleşmediğimiz için ben makyajsız ve saçıma bi toka takıp fırlayıvermiştim evden. şişli tarafında olduğumu duyunca "görüşelim canım" demiştin. bense, estetik kaygılar peşine düşmüş bi halde "yaaa hayır makyaj bile yapmadım bugün. beni böyle görmeni istemiyorum." demiştim.

ısrarların sonuç verdi tabii. beni metrocity'nin kapısında beklerken gördüğünde gülümsemiştin. ben ellerimle yüzümü kapatmıştım ve sana doğru "ce-eee" yapar gibi gülümseyerek koşar adımlarla gelip sarılmıştım.

+ yaa çok çirkinim gelmicektim ne güzel nie çağırdın ki?
- saçmalama. gayet güzelsin. makyaja ihtiyacın yok aşkım.
+ yalancı. *
- sensin yalancı. *

resme tekrar bakıyorum. ne kadar da mutluyuz. saçlarım henüz boyanmamış. henüz beni terk etmemişsin, depresyona girip saçlarımı kızıl yapmamışım. makyaj yok yüzümde. sağ kolunu atmışsın boynumu sıkar gibi. kafanı yaslamışsın başıma...

şimdi beni çok yalnız bıraktın. kimseyle öyle göz göze gelip gülümsemek bile istemiyorum. zaten kimse de senin gibi bakamıyor bana.
insanlar kendi aralarında konuşurken olay birebir sizi anlatıyorsa, kafanızı kaldırdığınızda onun gözleri çoktan sizi bulmuştur. o an bir gülümseme alır ikinizi ve en içten gülümsemelerden biridir bu.
mutluluk anıdır.
kalbin en hızlı çarptığı, gözlerinin içinin güldüğü bir an.
size doğru bakan o bir çift gözün tatlılığının farkına varmanızın size ne kadar şanslı olduğunu hissettir. mutluluk insanın yüzüne vurur, gülümsetir...
eğer sevgilinizle karşılıklı değil de sadece siz gülümsüyorsanız, kendinizi aptal hissedebileceğiniz andır.
kelimelerin bir çok boşluğu dolduramadığı anlarda imdada yetişen evrensel bir dil. ne doğru kelimeleri seçmek için çırpınırsın, ne de dil sürçmeleriyle utanırsın. yanlışsız ve en kolay dildir.
Kim bilir akıldan neler geçmesidir, tövbe estağfurullah.