bugün

en güzeli fransız bir sevgiliyi özlemektir. o güzel fransız kızları, aah ah. hepinizi özlüyorum.
hiç olmadık anlarda , hiç beklemediğiniz anektodlar tarafından bir anda hatırlanıp akabinde yaşanan duygudur. acıtır.
bazen yanınızdayken bile özlersiniz..
yakın zamanda uzaklara gidecekse kısa bi süreliğine gelmişse yanınıza özleminiz hiç bitmeden onun geri gitmesiyle devam eder..o yanınızdayken aklınıza göremeyeceğiniz zamanlar gelip durup durup sarılırsınız..o bu davranışlarınıza bi anlam veremese de hiç önemli değildir.içimden geldi dersiniz..kötüdür..fenadır..dayanılmazdır..

alıntı.
sevgili yanınızda olsa bile, ona doyasıya sarılmaktan korktuğunuz için, hissedilen duygudur. tadında olunca aşkı daha güzel kılarken, dozu kaçtığında acı hissettirir.
her dem özlenendir.

kısa ayrılık öncesi sarılırken
uzun ayrılık öncesi saçlarını okşarken
başka şehire ayak bastığı ilk an
başka bi şehirden sizi aradığı o buruk an
günaydın derken titreyen sesi ile yarattığı "acaba hasta mı oldu" endişesi
yüzünün en güzel yerinde çıkan sivilce geçti mi acaba diye düşünürken
ağrıyan bi yeri var mı diye iç geçirirken
yalnız yatağa girerken
yapayalnız sokaklarda yürürken
gülüşünü göremezken, sesinin göremezken, şefkatini göremezken...

kahve içip tavla atarken
yemek yaparken ki ciddiyetiyle dalga geçerken
anlık dalgınlıklarıyla gülüp eğlenirken
uyurken, uyumaya yol alırken, rüya görürken
yan yana fotoğraf çektirirken
o salak tv programlarını izlerken
severken, sevilirken

deli gibi özlüyorum ben seni sevgilim.

her dem özlemektir.
herşeyi bitarafından anlayıp etrafındakilerle kavga çıkarmak suretiyle atışmak ve nihayetinde ağlamak sevgiliyi özlemektendir.
rüyada görme nedenidir.
dün rüyamda onu gördüm..bitmedi gitti aşkını ızdırabını diyip sövesim var sözlük. *
sevgilinin bi taraflarını kaldırmaktır.
aman aman..
--spoiler--
özledim teninin kokusunu özledim
özledim sımsıcak nefesini özledim
özledim sohbetini, o sesini özledim
gel benim gözbebeğim canyoldaşım gelmedin
--spoiler--
demiş selami şahin.
bir kez daha deneyimlemiş biri olarak söylüyorum kiiii:

sevgiliyi özlemek; sevgiliyi özlemek değildir. özlenen; sevgili sıfatının içine sığdırdıklarınızı atfettiğiniz kişi ile yaşananlar, yaşanacaklar, yaşama potansiyelidir. budur özlenen netekim. (anlamadıysanız kasmayın ben bile anlamakta zorlanıyorum bazen)*
uzak mesafe ilişkisinin en beğendiğim yanıdır.
ilk öpüşmenin yaşandığı gün, sevgiliden ayrıldığınız an başınıza gelendir. bir daha görene kadar içinizdedir bu özlem. güzeldir be.
aylardır görüşemiyorsanız,hergün görüşen,öpüşen,yiyişen hatta el ele tutuşan çift gördüğünüzde arkalarından sövmenize neden olucak şeydir.
Kimi zaman aranızda kilometreler vardır gün sayar yakınına gelirsiniz tatile diye. Oysa o da ne lanet bir sınav onu sizden çalmış susarsınız sadece çünkü bu konuda söylediğiniz herşey onunda sizi daha çok özlemesine sebep olmaktadır. Ve bir zaman gelmiştir artık sadece 24 saatte bir konuşursunuz sadece...
Özlemek kötüdür aranızda 62 km gibi bir mesafe varken ona koşamamak,dokunamamak bunlar aşkın en acı verici taraflarıdır.ya sabır diyoruzbaşka birşeyde gelmez elimden
şu an içimi kavuran duygudur. 4 gün oldu ayrılalı. ama sanki 4 ay gibi. onu nasıl özledim bi bilseniz. bir haftalık bir ayrılık insana bu kadar mı koyar. özledim ulan sözlük çook özledim edamı.
ona olduğundan fazla değer biçmektir. ve bir gün biçilirsiniz...**
kalbimde ki ormanı alev aldı,
kalkıp bir okyanusu içtim gece boyunca.
Seni özlemek büyük külfet piç kurusu!
Kes çükünü ve masanın üstüne koy!
Otur karşına ve düşün: Artık neyim ben; neyim kaldı beni ben yapan?!
Sen baştanaşağı bir kamışsın sadece. bir kamış! Sende zerre kadar hayat kalmamış! k.i

(bkz: Kilitli Kimlik Müsameresi)
geceleri uyutmaz, uyku tutmaz. ona hissettiğiniz duygu o kadar özeldir ki. adını koyamazsınız. tarifi imkansızdır.
birkaç haber alamazsanız içinizi kemirir paranoyak düşünceler.
onun gelişiyle tek bir kelime söylersiniz. "özledim.."
(bkz: olanlar olmayanlara versin)
nasıl özlenmez o güzel gözler..ışıl ışıl yanan güzel saçları..bazen rüyalarımda iken nasıl özlenmez...içimden kahır, gam yüklü kervanlar mola vermeksizin ,sürekli biri gelip diğeri giderken nasıl özlenmez...bırakın özlemeyi bırakın şurda kalsın...cengiz kurtoğlunun bir parçasında dediği gibi...
" KURBAN OLURUM SANA "
tenini, kokusunu en çok da şirin gülüşünü özlemektir.
"Özlemin tarifi yok, kim ne demişse sebebi çaresizlik.
Yanımdayken bile sana doyamazken, nasıl anlatılır ki sensizlik..."
Sunay Akın
özlediğin an. ne iş yapıyorsan yap, o işi bir türlü yapamamak.
yaşamını kolaylaştırır.sıkıntılı bir anında yada hoşlanmadığın bir durumun içinde olduğunda onu düşünürsün ona kavuşacağın anı.