aslında sorun bende inan ki sen çok iyisin ve ben seni haketmiyorum...
aptal olmasi ve bunun sonradan farkina varilmasi, sevgiliyi takmiyor olmasi, yalanci olmasi, gozden uzak olmasi, sacma sapan konusuyor olmasidir...
ders çıkışı koştur koştur o işten dönene kadar, malzemelerini son paranla aldığın, saatlerce hazırladığın 5 çeşit yemeği, açlıktan gebermesine rağmen sırf inat olsun diye mıy mıy yemesi.

( aslında mesaj vermeye çalışıyordur kendisi.. " ben senden bana 5 çeşit yemek yapmanı istemiyorum. beşi birden umrumda değil. akşam birlikte güzel bir yemek yiyelim diye son paranla bunları alıp, saatlerce mecburmuşsun gibi hazırlamanda istediğim şey değil. tek istediğim bana
vermiş olduğun sözünü gerçekleştirmen" dir...)

sofrayı toplarken yardım etmemesi.

( tıpkı kurarken yardım etmemesi gibi.. zaten öle bir beklenti yoktur ama o gün göze batmıştır işte ...)

daha sofrayı toplama işlemi bitmeden, hakaret eder gibi, dolaptaki sucuğu ekmek arası yapacağını söylemesi.
en en en önemlisi "eline sağlık" dememesidir...bu çok önemli ve insanın tüm yorgunluğunu alan bi sözdür. el emeğine saygıdır.
saygıdır.

tamam bir hede için kızgın olunabilinir ama bunu kendini helak edercesine yapılmış el emeği göz nuru yemekten çıkarmak niyedir?. oturulur insan gibi konuşulur.

(bkz: bi siktir git dedirten erkek modeli)

yazıktır!
Ayıptır!
hayvanlıktır!
peki, öle olsundur...
o gece içilir ve "terk etme kararı" bir güzel alınır...
ve olay sabahında habersizce çekip gidilir.

(bkz: eline sağlık demediği için eline veren kız modeli)
ayrılık fikri bi kez akla geldiğinde, artık bi tümör gibi davranır,günden güne büyür büyür,bundan sonra her sebep sevgiliyi terketmek için makul hale gelir;şunu dedi,bunu giydi,elini tuttum sıcak gelmedi.Yani kısaca; bazı hastalıklar vardır ki semptom verdimi,artık Allah rahmet eylesin.
gelecek korkusu duymak.
kafanızın rahat olmaması.. en makul neden budur. başka birinin olma ihtimali, salak yerine konulduğunu düşünmeniz, fazla naz, artık sevildiğinizi hissetmemeniz.. bunların geçrekten olması gerekmez, sadece hisetmeniz ilişkiyi size zindan etmeye yeter.. ama bırakmanızı sağlayacak en önemli şey, artık alıştığınız, hayatınızın bir parçası olan sevgilinizi bırakabilme cesaretidir..
sizinle artık yeteri kadar ilgilenmemesi ve ona olan güveninizi sarsacak bi davranışta bulunması.
elini tutarken bir şey hissetmemek. yeter de artar bile.
her ne yaparsa yapsın...
her ne kadar yanında olursa olsun "tek başına olduğunu" hissetmek makul bir nedendir.

(bkz: tıklım tıklım yalnızlık)
-sevgilinin rus a benzememesi ***
sürekli başının ağrıması.
makul otesi bir neden icin (bkz: aldatmak) *
(bkz: ibnelik)-bu kelimeyi lütfen iki anlamıyla ele alınız-
-kaba olması
-sinirli olması
-yalancı olması
-sıkıcı olması
-içince hemen sarhoş olması
-sarhoş olunca hemen azıtması
-tembel olması
-düşüncesiz olması
-aptal olması
-her şeye maydonoz olması falan filan diye uzar bu, terketmek aklınızdan geçmeye başladıysa eğer en makul neden budur bir de bunların toplamıdır işte.
ona olan sevginizin azalması, artık özleyememeniz, birlikteliğinize olan inancınızı ve heyecanınızı yitirmeniz.
gereğinden fazla...çok sevmesi. korkutur sizi. sevgisine layık olmaya çalışırken, kendinizden uzaklaşırsınız, halbuki o sizi sever, sadece sever, bilemezsiniz.
-lale bi kere vermedin terk ediyorum seni!
+evet çok makul oldu.
aşkım senin sakalların benimkinden fazla o yüzden bu bana çok koyuyor bu yüzden ayrılmamız gerek canım kusura bakma * )
konusabilecek birseyler bulamamaya baslanmasi nedenlerin ya da bahanelerin hasidir.
canım bak senden ayrılmak istiyorum ama sana bunu nasıl söylesem nasıl bir neden bulsam diye sabahtan beri düşünüyorum.. şimdi farkına vardım ki boşuna düşünmüşüm.oh be soyledim.

(bkz: anladın sen)
- düşündümde sevgilim senden ayrılmak için makul bir neden bulamadım.
- neden böyle bir neden arıyorsun ki bebeğim?
- bilemiyorum, bir şeyler yanlış gidiyor.
- eğer bu konuda sıkıntın varsa sana yardımcı olabilirim canım.
- yo yoo hayır göz göre göre beni aldatmanı kabullenemem.
- hayır canım seni aldatmayacağım zaten. yani nedenin bu olmayacak.
- peki o halde ne yapacaksın?
- düşün canım beni terk etmek için hiç bir nedenin yok di mi?
- evet, öyle gürünüyor.
- bu bile bir neden değil mi peki?
- hmm nasıl yani, neden böyle bir şey neden olsun ki?
- değil mi yoksa? bana güzel bir neden gibi gelmişti. istediğin kararı almana engel olan bir sevgilinin var sonuçta.
- bilemiyorum ki hayatım. bana mikindirik bir neden gibi geldi.
- ne yapacağız peki?
- biraz daha devam edelim, ilerde bakarız.
- tamam sevgilim, seni seviyorum.
- bende seni seviyorum.
karakterinde onarılamaz değişiklikler olması.
bakışlardır. aşıkken başka bakar o gözler.*
*iğrenç hareketler yapması( burun karıştırma vb)
*sapık olması.
*aldatması.
*yalan söylemesi.
*uçkurlarıyla kafayı bozmaları.
*pasaklı olması.
*hakaret etmesi.
2 haftanın dolmuş olması.