bugün

birini alnından öpmek onu çok ama çok sevdiğin anlamına geldiğini öğrendik hep ve anadoluda insanlar bunu hayatının geri kalanını birlikte geçirmek istedikleri kızlara yaparlar. duvagını açarlar, alnından öperler ve hayatlarını birleştirirler. ama nedense bazı karaktersizler kızların hayalini kurdukları bu olayı o kadar basitleştirmiştir ki her önüne gelen kıza yapıp onlara "aslında ben senin hayatının erkeğiyim ama sana layık değilim" gibi bir mesaj vererek o kızların hayatını zindana çevirirler. bu numarayı yiyen çok kız var. yazık.
nihat dogan tarzinda bir " helalimsin. " opusudur. boyle topal sineklerin oyununa gelmeyin derim ben.
(bkz: veda busesi)
ayrılık anında yapılan eylemdir genelde. yapıp gidebilen varsa helal olsun.
bazen insan bu kadar cesur olamayabiliyor hayatta. hayat her zaman adil davranmıyor sana. bazen en olmaz ilişkinin içinde buluyorsun kendini ama bırakıp gidemiyorsun. uzun bir telefon konuşmasının ardından ayrılmak istiyorum diyecekken tam; sevgilinin sana iç titreten sözler söylemeye başlaması gidememenin bir nedeni oluveriyor. veya oturup bir çay içtikten sonra konuya girecekken sana kirpiklerini eğerek bakması... gidemiyorsun işte gidemiyorsun. biliyorsun olmaz, olamaz ama o kadar vicdansız olamıyorsun. sonunda en fazla acıyı sen çeksen de, onun canını yakamıyorsun...
terkeden sensen yapmacıktır zaten o öpücük ve nereye kondurduğununda önemi yoktur, eğer terkedilsensen alna kondurulan öpücüğün anlamı büyüktür ama tabi sadece senin için.
(bkz: anlayana)
(bkz: terk etmek)
"madem terk edicem bir opucuk kondurayim, cok koymasin." mantigiyla baslar. sonra secenekler gozden gecirilince yanaktan opmek cok siradandir, dudaktan opmekte ayrilalim demek uzereyken yemez, en iyi secenek alindir. yavasca kizin kafasi goguse bastirilir, alna ya da kafanin ust bolumune bir opucuk kondurulur* ve ardindan kiz hala yere bakmaktayken kulagina fisildanir: biraz ara verelim.
- verdiğin hizmetlerden dolayı teşekkür ederim iler ki hayatın da başarı dilerim gel muckk
- bu ne şimdi ?
- veda konuşması ve de teşekkür öpücüğü
- madalya taksaydın bari.
- tüh.
bi defol git şurdan denir kendilerine...
saçmalık. ayrılıyorsan vardır güzel bir sebebi öpmek niye? çıkarken öpseydin ya.
"bunca zamandır bana katlandın ya, helal olsun! alnından öpüyorum" anlamındadır.
bir tür saçmalıktır..herhangi bir amacı olmayan olaydır..
hani öptünde ne oldu amaç ne yada öpen kişi şunlarımı düşünüyordu;
- " bi ordan öpmemiştim he şimdi tam oldu gider ayak öptüm "
özcan deniz, ebru destan'ı öpmüştü. gele gele o geldi aklıma.
bunu yapan bunu da yapmıştı zamanında.. (bkz: ilk buluşmaya çiçekle gelen erkek)

velhasıl işler değişti.zaman aktı geçti.alna bi öpücük, bir elveda busesi şart oldu.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
(bkz: gitmeden son kez)
--spoiler--
son defa,
ama son defa,
"elveda"
diye diye içimden...
kal demeni bekledim...
kal demeni bekledim...
--spoiler--
'seviyor mu yoksa?' dedirtecek eylemdir, ' e seviyorsa ne diye gidiyor?' die düşündürür ardından. kısacası çelişkili bir eylemdir.
bjk maçı sonrası sevgiliden ayrılan erkeğin kızın boyalarla bjk yazdığı alnını öperek bjk aşkını göstermesi durumudur.
(bkz: kadir inanır)
ne yapmaya çalıştığı anlaşılamayan erkektir. o anda dudaktan öpmek yemez, yanaktan öpmek yetmez.. ne yapsam diye düşünürken sana sarılmış olan sevgili alından şap diye öpülür. uzun uzun gözlerinin içine bakılır, hadi git denir. kız otobüse biner gider.. sanırım ilşki biter.. ertesi sabah erkek yalvar yakar arar ve sensiz yapamıyorum diye ısrar eder. yani alnını öpme eyleminin amacı git ama sana dönebilirim karar vericem dir. gereksizdir. nitekim kız bi süre sonra durumu ayar ve postayı koyar.. ya da koymalı..
ıssız adamın ayrılmadan önceki son sarılışı gibidir. anlam vermek zordur.
size yapılıyorsa , bünyede sinir harbine yol açabilitesi olan eylemdir. terk ediceksin madem , niye çelişkili mesaj veriyorsun kıza kazma!?
tipik bir ıssız adam modelidir. Pişman olacağın hareketler yapma be oğlum, seviyorsan neden ayrılıyorsun, zaten 2 günlük şu dünyada bulduğun doğru insanı neden bile bile kaybediyorsun o zaman diye sorarlar adama? seviyorsan sonuna kadar gidiceksin, seviceksin ve alnından öpüp bağrına basıcaksın, ayrılığı sadece filmlerde izliceksin ve kendine yakıştırmıcaksın. insansan eğer böyle yaşıcaksın...