bugün

ayrılık olarak yorumlanır.
saat zamandır derler. bir de bunu bile bile sevgilisi tarafından alınan saati kabul eden ve 2 gün sonra ayrılan mallar da vardır. bkz:ben
saatin pilinin arkasına ufak bir kağıt sıkıştırılarak kağıda da ufak bir not yazılarak verilebilir, nota göre de ayrılık yahut sevgi cümbüşü yaşanabilir.

(bkz: sensiz zaman geçmiyor birtanem)
(bkz: senle geçirdiğimiz zamanın sonuna geldik)
Alacak birşey bulamayınca otomatik olarak ilk akla gelen hediyedir. Baktıkça beni hatırlar diye düşünürsün. (bkz: tabi bakarsa)
Randevuya sürekli geç kalan sevgiliye "saatin de var artık, geç kalmazsın bundan sonra" alt mesajıyla verilebilir.
kolundaki saati sevmiyorsunuzdur fakat diyemiyorsunuzdur ya da hiç saat kullanmıyordur çok eksik hissediyorsunuzdur, benimkisi ilk seçenek. yeni bir tane alayım da dogumgunu ayagına o iğrenç saati atsın bir an önce.

edit: klişe mlişe iş görüyor yine de bu saat olayı.
Vakit herkese göre nakittir,
O yüzden iyi bir seçim...
her kız bilmez gider parfüm alır.

olsa da taksak.
Zamanında kum saati almış bir sığır olarak destekliyorum.

Klişeden uzak durmak adına.
ayrılmayla sonuçlanacak lanetli durum. Ne zaman kız arkadaşıma saat alsam ayrılıyoruz. Sevgilinizden ayrılmak istiyorsanız hediye olarak saat alın.
aldık da takmıyor hanfedi.
eşim bana hediye almak isteseydi eğer pişirerek şaşırtıp mantarından kendi elleriyle yedirerek sürpriz yapabilir mesela istemişim çokmu yani.