bugün

yaşanmışlıklarla ilgilidir, bazen de paranoyaklıktır.
ne yazık ki günümüz gençlerinde face'de birinin paylaştığına yorum yapması bile sevgiliye güvenin azalmasına sebep oluyor.
bu gençleri anlamak ne zor allahım.
zaman zaman haklı temellere dayanan, zaman zaman da kişinin kuruntularına ve paranoyasına dayanan olaydır. Birçok ilişkiyi temelinden sarsmışlığı vardır.
ilişkinin bitme sebebi.
sevgili güveni azaltacak davranışlarda bulunduğunda, her ilişkiye yaşanan duygu ve de yavaş yavaş ayrılık çanları çalmaya başlamıştır.
ilişkiyi bitirebilecek derecede önemli olan hissiyat.
kısa süre sonra ayrılığa neden olacak durumdur.
günümüz çağında artık normaldir. insanlar çorap değiştirir gibi sevgili değiştiriyor. bu durumda her sevgiliye güvenecek değiller ya?
ilişkinin sonunun geldiğine delalet eder. Güvenmediğiniz bir insanla devam edemezsiniz, hep bir "acaba" beyninizi yer durur ve sonunda buna dayanamazsınız.
Olağan bir durumdur. Şüphe her zaman olacaktır. Olmalıdır da. Uyanık olmalı insan. Güveniyorsunuz diye gözlerinizi kapatıp arkanızdan iş çevirmelerine müsaade etmemeli.
gerekir.
Bu devirde babana bile güvenme denirken nasılda güvenebilir sevdiğine insan?
güven ilişkinin ana temellerinden birisidir, güven olmadan ilişki olmaz. Güvenmiyor olabiliriz önemli olan hissettirmeden ne yaptığını öğrenebilmek.
'Bu dünyada iki kişiye güvenirim; biri benim, diğeri de sen değilsin'
ilk zamanlarda güvenmemek mantıklıdır ama belli bir süre sonra hala bir güven sorunu varsa bu kötüye işarettir.
herkesin tekrar sevebilme şansı olmasından dolayı güvenmeme durumudur.
günümüz ilişkilerinde maalesef bir tık olması normaldir. "güvensiz olmaz, öyle ilişki mi olur" demesi kolay ki herkes gerçekten dürüst olsa bence de öyle. ama herkes gerçekten dürüst değil. seviyorum diye yalan söyleyen milyon insan var artık hayatta. karısını kocasını aldatanlar var sevgili ne ki ?
o yüzden öyle her şeyden emin ve net bi şekilde "öyle şey olmaz" dememek gerek.
götü kollamak gerek.
Güven(e)memektir. Düşüncelerinize hançer saplanmasıdır. Ne zaman fikirlerinizi rahatça sağa sola hareket ettirmek isteseniz batar o hançer.
Her gün biraz daha eksilmektir. En masum davranışlardan bile şüphe etmektir.
şuan yaşadığım histir. yok arkadaş gram güven vermiyor.
Bir yanlış bütün dogrulari götürebilir. Dikkatli olmak lazım.
sıkıntı değildir.

ben kendime bile güvenmiyorum amk. *
Şimdiye kadarkilerin biri hariç hepsinde yaşadığım durumdur. Insanın icini kemirir.
"ya kuruntu yapıyosam?" sorusu delirtir. En iyisi şüphelenen durumları açıkça sormak, söylemek. Öküz gibi değil, "şu durum bana kendimi kötü hissettiriyor" gibi yumuşak cümleler ile.
aslında ortada bir mantıksızlık var. sevgili yani sonuçta güvenilmesi gereken insandır. ama bi yandan güvenemiyosan sevgili de değildir esasında.
sevgilinin takılmalık olduğunu gösterir. evlenirsen de yürümez bence. ciddi bir ilişki varsa ortada iki taraf da güvenmeli.
Baştan bitik ilişkidir.
güncel Önemli Başlıklar