bugün

tek kelime ile karaktersizin önde gidenidir.
bu adamın bir degil iki degil en az uc sevgilisi vardır. ferrari nin koltuguna ucunu kucak kucaga gelecek sekilde oturtuyordur. yolda sevgilisine bakan adamların, kendisini kotuledikten sonra eve gidince sag ellerine muhtac kaldıklarını da biliyordur.
karakterinden ve cinsel organinin islevinden suphe edilesi erkektir. o kadar abazanin sevgilisine bakacagini, hatta saldiracagini bildigi halde izin verebiliyorsa cinsellikle uzaktan yakindan alakasi olmayan kisidir, zira biraz bu isi bilen adam sevgilisine mini etek giydirmez.
bir zaman cuma namazı vaazinde dinlediğim, hak verdiğim ama kabullenmekte zorlandığım bir konuyu hatırlamama neden olan durumdur.şöyle ki;
- sayın cemaat bir kişi çıkıp size dese ki; senin karın kızın şöyle makyaj yapsın, süslensin püslensin de gelsin şurda oynasın kıvırsın.ne yapardınız? çekip silahı vurmaz mısınız ya da adamla kavga etmez misiniz? ama siz karınızı kızınızı düğüne derneğe götürüp milletin içinde oynamasına müsahade ediyorsunuz ve diğer erkek olan kişiler bunları izliyor. yine biri gelse dese ki size; senin karın kızın giysin mini etekleri şu bizim dükkanın önünden boylu boyunca yürüsün. ne yapardınız? yine kavgaya tutuşurdunuz. ama siz karınıza kızınıza açık giyinmesine müsade edip o sokaktan geçmesine göz yumuyorsunuz ve o adam yine bakıyor.

çağdaş bir açıdan bakıldığında kişi haklarına ve özgürlüğe tamamen ters bir durum olmakla beraber türk gelenek ve göreneklerine bütünüyle uygun bir durumdur. ama yine kabullenemediğim tarafına sığınarak çağdaş olmak yerine türkiye sınırları içerisinde türk olmak daha mantıklı geliyor.
aynı şeyi takrarlayacağım ama kızla tanıştığında giyiyorsa ve sen onu bu şekilde kabul ettiysen olması saçma eylem. pardon sen kimsin ev sahibimi izin veriyorsun. *
(bkz: sevgilinin yaşamasına izin vermek) *
kendisiyle ilgili kompleksleri olmayan erkektir. erkekliğin kısıtlamaktan çok kolları altına alıp korumaktan ibaret olduğunu bilir. * *
kısa sana çok yakışıyor diyen erkektir. Ucundan azıcık reklam seyreden hemen herkesin tanıdığı gıcık heriftir.

(bkz: braun silk epil reklamindaki gavat bey)
"sen kimsin ki başka bir insana izin verme ya da yasaklama hakkını elinde bulunduruyorsun?" diye sorulası erkektir.

rahatsız oluyorsa sevgilisinden giymemesini ister, sevgilisi de zaten muhtemelen kabul edecektir.

yoksa kimse kimsenin sahibi değildir.

"mini etek giymenden rahatsız oluyorum, bunu konuşup çözelim" demek yerine "mini etek giymeyeceksin, yasak!" diyen öküze boyun eğen kadın da kişiliksizin önde gideni, bayrakla koşanıdır aynı zamanda.

unutma, kölen değil o kişi senin, sevgilin. Senin haklarının aynılarına sahip olan bir insan.

"türk gelenek ve göreneğiymiş"

s.ktir ordan.
en asil duyguların insanı. söz sahibi: abaza gençlik.
-hayatım, mini etek giyebilir miyim? lütfeeeen...
+izin veriyorum, giy ama bu seferlik.
-(iç ses)aa beni dövmedi.

var mıdır sevgilisinden izin isteyen mini etek giymek için?
kendisinden izin isteme gereği duyulmamış erkektir.
ilk bakışta modern,çağdaş gözükebilecek nesli tükenmekte olan bir erkek türünün verdiği karar.Ama verdiği kararın doğruluğuna,ülkemizdeki kadın görmemiş,kendini erkek sanan insan demeye dilimin varmayacağı zatlar yüzünden pek de yerinde olmadığına inandığım kişi.
(bkz: allah razı olsun)
mini eteğin bir namusluluk derecesi olmadığının bilincinde olan ve mini giyenlerin tecavüz uğramadığını farkedebilmiş erkektir. medeni ve insancıl olanı yapandır.
gavattır. "kıskanç değilim ben modern erkeğim" triplerinde takılır. kızın erkek arkadaşı değil kolunda takısıdır.
elizabethlerin müptelası olan sapseksüellerin yüzünden sevgilisini kara çarşafla dolaştırmayan erkektir. ya da modernlik eşittir haşema tavrını benimsemeyen erkektir.
kendisi de mini etek giydiğinde sevgilisi için problem teşkil etmeyecek erkektir. *
sıfatına tükürülesi erkektir. ülkemde o kadar abaza varken, yapılacak ve sonucu kıza mal edilecek saçmalak/abuk/hatalı olaydır. rica edersin, sevgilinde giymez. ha giyerse kendi başetsin yiyeceği herşeyle.*
mini etek giyen sevgili de erkekse ayriyeten garipsenmeyecek olaydir. gunumuz normlarina gore durum zaten gariptir.
(bkz: rahat ve geniş olmak)
(bkz: bende bi meşrep var edirne den karsa kadar)
(bkz: sana güveniyorum ama çevreye güvenmiyorum)*
abazansa söz konusu kişiler siz ne giyerseniz giyin,bakacaktır onlar.isterseniz her yerinizi kapatın, ulan acaba içinde ne var deyip, osbir hayali olursunuz.abazandır bu yastığa bakıp orgazm olur bunlar.sırf onlar benim hayalimi kurmasın diye ne yapayım ben? bıyık bırakayım mı? erkek kılığına gireyim ya da? mümkün değil bir abazanın hayallerine engel olmak. bir insanın düşüncelerine engel koymanın imkanı yok henüz. bırakın giysin efendim taşımasını biliyorsa.falso vermeden oturup kalkabiliyorsa.
uzun lafın kısası sevgilisinin mini etek giymesine izin veren erkek, bunların farkında olan erkektir; abazan mensuplarını tanımış,gözlemlemiştir. türk erkeği modundan uzak erkektir,sevilesi, öpülesidir ayrıca.
kundaktaki bebeklere bile tecavüz edilen bir ülkede, büyük bir hata yapan erkektir. evet izin vermemelidir, engel olmalıdır. şimdi gidilen yer de önemli, çarşıda pazarda mini etek giyecem diyorsa hatun zaten salaktır, ama düğündü toplantıydı kendisi bilir tabi. şimdi şöyle düşünelim, empati yapayım hocu; iki tane kız kardeşim var şimdi bunlara mini etek giydirelim ve teleferik gibi allahın siktirettiği bi yerde dolaştıralım,ilkinde olmasa bile ikinci turda kansızın biri çıkıp laf atar, taciz eder. sonra ne olur? hem benim canım boşuna sıkılır, hem laf atana yazık olur, kız kardeşimin özgüveni sarsılır vs. ayrıca mini etek nedir lan? giysi bile değil ki birader mini etek dediğin şey.
aferin erkeğidir.
erkekler de hemcinslerinden bu kadar korkmaktadır ya helal olsundur ayrıca!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar