ezbercilikten hoşlanmayan insandır.
telefonda kayıtlı olan numarayı neden ezberliyoz kardeşim tribinde olan insandır.
ezberlemesine gerek olmayan sevgilidir. telefonunda kayıtlı zaten. ararken ya da mesaj yollarken numarayı tuşlamıyorsa neden ezbere bilsin ki? 10 sene önceki kızın numarası aklımda, çünkü o zamanlar telefonlarda rehberdeki numaradan mesaj yollama diye bir şey yoktu. en azından benimkinde yoktu. ezberlemek zorunda kaldım. orta okuldaki arkadaşımın ev numarası da aklımda. çünkü her gün o numarayı ev telefonunda tuşlardım. ama çok sevdiğim, aşık olduğum insanların telefon numarası aklımda değil. neden? öyle bir gereklilik olmadı çünkü.

sonuç: normal bir sevgilidir.
sevgilisi sürekli numara değiştiren biridir belki de... günahını almamak lazım derim...
(bkz: Benim lan bu) * *
numarayı kaydetip bir daha da yüzüne bakmayan sevgilidir. ödemeli atma ihtiyacı falan da hissetmez, numaraya aşinalık bile duymaz hatta. önemli bir anda sıçınca, ezberlemek durumunda kalır sevgiliden azar işitebilir bir de.
"değer vermeyen sevgili" değildir.

ahahah. cep telefonu numarasıyla değer ne alaka olm?

(bkz: ironidir o ironi)
denize düşen birini kurtamak için suya atlayan, tamda atlarken aslında yuzme bilmediğini hatırlayan şaşkın.
Sevgilinin Ansızın sorduğunda kamil misal kalınabilecek olan durum.
(bkz: beni buldular siz kaçın)
benimdir. niye bileyim amınakoyim. 1980'de mi yaşıyoruz?
gerek duymamıştır, gereği de yoktur zaten.
aferim o sevgiliyedir. ayrıldıktan sonra zırt pırt hatırlayacağına, ezberlemesin daha iyi.
Özellikle de ezberlememiş olabilir; yaşanabilecek bir ayrılık sonucunda hoş olmayacak olaylar yaşamamak için. Ki zaten ayrılan çiftlerin mesaj düelloları meşhurdur...
ya telefonu olmayan ya da sevgilisi telefonunu yeni değiştirmiş olduğu için kendisine henüz yeni numarasını söylememiş olduğu sevgilidir.
umursamaz sevgilidir. sevgili olarak çok kalmayacağı için sorun olmuşturmaz.
bilsin bilmesin önemli değil , seni seviyorso onu kıymetini bilmelisin. düşün ki seni sevmeyen ve paran yüzünden olan insanlar var efenim.
bu sistem yeni geldi arkadaşlar. artık sevgiyi, sevgilinin cep numarasını ezbere bilmekle ölçüyoruz. aman rakamları karıştırmayın, sevginiz eksilmesin.
yoktur, varsa da hafızası zayıftır. lan her şeyi siktir et, zaten ararken mesaj atarken falan sürekli numarayı gördüğünden ister istemez ezberliyosun.

çok saçma. *
olağan bir olay olmakla birlikte sevgilinin değerine göre değişim gösterebilir.
sevgilisine deli gibi aşık olan sevgilidir.
ölsündür.
Sevgilisi kaşardır 2-3 hat taşıyordur.
annesinin cep numarasını ezbere bilmeyen evlattan daha fazla hayırsız olamaz.
hafızası zayıf yada daha kuvvetli bir ihtimalle sevgilisini çok da önemsemeyen şahıstır.