bugün

Yeni gelişme ... sanık tahliye edildi.

--------------

Konya'da Necmettin Erbakan Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz (22), 25 Eylül Çarşamba akşamı tartıştığı aynı üniversitenin Sağlım Bilimleri Fakültesi'nde araştırma görevlisi olan erkek arkadaşı Mustafa Kafes (31) tarafından asansör boşluğuna itildi. Beyin kanaması geçiren ve omurgaları ile belinde kırıklar oluşan Gürbüz, ağır yaralı olarak kaldırılıdığı hastanede 2 kez ameliyat edildi. 

Gözaltına alınan Mustafa Kafes ise ifadesinde, alkollü olduğunu, neden tartıştıklarını hatırlamadığını söyledi. Kafes, tutuklanarak, cezaevine konuldu.

ŞiKAYETÇi OLMADI

Tedavisinin ardından taburcu edilen Tuğçe Ülkü Gürbüz ise ifadesinde Mustafa Kafes ile sevgili olduklarını anlatarak, ''Olay gecesi Mustafa ile alkol aldık. Evden çıktıktan sonra neden tartıştık hatırlamıyorum. Bu konuda kimseden davacı ve şikayetçi değilim'' dedi.

TAHLiYE EDiLMiŞ

Olayla ilgili savcılığı soruşturması sürerken, Mustafa Kafes'in dosya üzerinden yapılan inceleme sonucunda yaklaşık 1 ay önce tahliye edildiği ortaya çıktı.

Gözaltına alındıktan sonra yapılan testlerde, olay anında uyuşturucu kullandığı belirlenen Kafes hakkında ayrıca ''uyuşturucu kullanmak'' suçundan soruşturma başlatıldı.

Öte yandan Mustafa Kafes'in görevli olduğu Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından başlatılan idari soruşturma kapsamında açığa alındığı öğrenildi.

Kaynak: ntv.
bu olaydan sonra asansör kullanmaya tövbe etmiş olup, kariyer basamaklarını merdiven kullanarak çıkacak akademisyendir.
Maalesef bir deve-diken korelasyonuyla daha karşı karşıyayız.

Ben evlensinler diyorum.
Bir daha ki sefere şikayetçi olacakmış. Kesin bilgi yayalım. Tabi sağ kalıp ölmezse.
sevgilisi yüzünden yoğun bakımda yatmış ama şikayetçi olmamış düşündürücü. Kesin altında bir iş var.
potansiyel katil akademisyendir. sevdiği kişiyi bile tereddüt etmeden öldürmeye çalışan birisinin, toplumda sıradan bir insana ne kötülükler edebileceği göz önüne alınırsa adamın nasıl bir canavar olduğu az buçuk ortaya çıkar.

kızın şikayetçi olmaması da farketmez, kamu davası açılmalı.
Bu tip kadınlar her şeyin en kötüsüne layık. Ne hali varsa görsün.
irrational Man filmini izlemiş adamdır. Orada da bir akademisyen sevgilisini asansör boşluğuna itmeyi planlıyor ancak sonra kendisi düşüp ölüyordu. iyi filmdir tavsiye ederim.
O kadın bu kafayla fazla yaşamaz.
Yarra.. Tadına varan eve gitmez. Gibi bir şey bu, salak mısınız hanımefendi?
Güldüren olay. Madem şikayetçi olmuyor, kadının çektiği acıya da ben sevindim. Kim bilir hastanede acıdan ne inlemistir, ohh.
sarhoşluk durumu bilinç altının kontrolü ele geçirmesi durumudur aslında, bir insan gerçek kimliğini ve gizlediği asıl kişiliğini sarhoş olma anında ortaya çıkartır zira bilinç etkisini kaybettiği ve kontrolü bilinç altı ele aldığı için kişinin gerçek kimliği de gün yüzüne çıkar.
sevgili kızım, sevgilin olacak insan bozuntusu, potansiyel katildir.

not: kızın şikayetçi olmasına gerek olmadan, savcılık müdahale edebilir, adamın potansiyeli var neticede.
not2: haberi daha dikkatli okuyunca, bunun alkol sarhoşluğu olduğuna dair şüphelerim oluştu. kesin çok ciddi uyuşturucu patlatmış bunlar...iki kişinin birden "alkollüydüm hatırlamıyorum" demesi için ciddi şekilde alkol tüketilmesi lazım, fotoğrafta o kadar da "sarhoş" görünmüyorlar. adli tıp kanda uyuşturucu ve başka maddeler arasın bence. Bunu ben düşünüyorsam savcılık da düşünmüştür di mi? kesin düşünmüştür *
okumuşlarda azılı azgın serseri haydut oluyor be şaşırmadık bunların allahı kitabı yoktur.
akıl ve ruh hastaları olurlar insanlar ne kadar çok okursa okusun.
Ölmü$ olsa burada duyar kasardik.

Ölmedi sevgilimdir döverde severde diyor.
Sarhoştu diye şikayetçi olmamış.

Ben bu kadınları anlamıyorum. Öldükten sonra mı şikayetçi olacaksınız?

Azıcık güçlü olun be.
Akademisyen demek aşmış, çok düzgün, çok kültürlü insan demek değil. Onların içinde de kendisini hiç yetiştirememiş barzolar dolu maalesef.
Hostes bir arkadaşım bu yüzden 1 ay kala düğününü iptal etti. Neymiş evlenip,evde oturacakmış. Beyefendi de çapkın , dediğim dedik biriydi.

Diyeceğim o ki iyice tanımadan sevgili olmayın insanlarla. Doktor,akademisyen, müzisyen, tiyatrocu, iş adamı her şey olabilirler kariyer sahibi olmaları 4 / 4 lük insanlar oldukları anlamına gelmiyor ne yazık ki. Şimdi kız ağır yaralanmış ben ne anlatıyorum? Diye düşünüyorum. Yine de başkalarının da canı yansın istemiyorum.
Muhtemelen hiç bir ceza almayacak olandır.
Zira kızımız gözyaşları içinde uyanıp ilk onu soracak ve tüm baskılara rağmen kendisinden şikayetçi olmayacaktır.
Zamane kızlarımız deveye diken ................. hayat felsefesini benimsemiş olup it kopuk severler.
şahıs alkollüyüm demiş, beraat. daha fazla irdelemeye gerek yok.
o kız iyileşse bile yıllarını iyileşmek için hatta belki yemeyi, konuşmayı, yürümeyi yeniden öğrenmek için harcayacak ama alkolün arkasına sığınan suçlu birkaç ay içinde tutuksuz olarak yargılanmak üzere salıverilecek ve dışarıda hayatına devam edecek. umarım devletin veremediği adaleti içeride verirler.
biz de 'lan' dedik diye terkediliyoruz.
o arkadaşı olacak karının sakinliğine tek şaşıran ben miyim?
kız düşmüş. karı hiçbir şey olmamış gibi ağır aheste aşağı bakıp gene aynı yavaşlıkla telefon ediyor.
"alo kaza oldu. arkadaşım düştü. ambulans yollayın."
dedi muhtemelen.
güvenlik kayıtları olmasa bunun şahitliğiyle o herif hapisten kurtulacaktı.
benim gençlere tavsiyem. üniversite okuyacağız diye konya gibi yerlere gitmeyin. oralardaki kıytırık üniversitelerin değil araştırma görevlisi profesörü bile köklü bir üniversitenin hademesi kadar bile olamaz.
dolandırıcılıktan hüküm giymiş, ev hapsinde ölen necmettin erbakanın adını taşıyanüniversiteden ne olur? kendi neydi ki üniversitesinden hayır gelsin.
uzak durun uygarlaşamamışların bulunduğu ortamlardan.
Öğrenci öğretim görevlisi ilişkilerinin artık normal hale gelmesini sorgulamayacak mıyız başımıza bir şey gelmeyecekse.
Lan siz bu kızlara nasıl kiyorsunuz olum? Mal mısınız amk.
Hergün bu tür olaylarla karşılaşıyoruz artık. Çarşıda, yolda, okulda. Bir bıkın, bir silkelenin artık genci, yaşlısı, annesi, babası, abisi, ablası.
hoca öğrenci ilişkilerinin durumunu sorgulayan bir vakadır.

asansör boşluğu nasıl orda duruyor kapı hep açık mı?
nasıl bir apartmandır o.

yazık olmuş kıza.
Günaydın (bkz: sevgilisini asansör boşluğuna atan akademisyen)