bugün

eskiden olsaydı yapılabilirdi. ama devir değişti. kimse bir orospu evladının 3 kuruş verip 5 kuruşluk tribiyle uğraşmaz bu devirde. gider siker evveliyatını o garson o sikiğin.

ülkece cinnet geçirdiğimiz şu dönemde ve dönemin genel konjektöründe kimse kimsenin tribini çekmiyor eğer hakkını aldığını düşünmüyorsa. ki hizmet sektöründe kim hakkını alıyor sanki amk ? 1400 tl asgari ücretle çalışan bir garson zaten gün içinde bir ton sinir biriktiriyor. en sonda cinnet geçirip o artistlik yapanı sevgilisinin yanında siker atar yok yazar .

aman beyler hizmet sektöründe çalışanlara fazla yüklenmeyin sonu kötü olabilir.
hala birilerini ezerek yüceleceğini sanan adamlardan var mı?

aklı başında bir kadının yanında bunu yaparsanız artık sevgiliniz olmaz. çünkü ekmeğinin peşinde bir insanı rencide ederek paye kazanmaya çalışan biri adam değildir.
Daha önceki tanımda garson icin fransızca genc erkek demekmiş yazmıştım ama yaptığım son icelemeler neticesinde bir duzeltme yapma ihtiyacı hissettim.

Garson kelimesinin ilk anlamı oğlan , erkek cocuk demekmis evet ama ikinci anlamı hizmetkar demekmiş.

Fransizcaya almancadan geçmiş ve kelimenin almanca kokenine baktigimizda kelime calismak islemek anlamina geliyor.

Ben yine servis görevlisi demeyi tercih ederim bana daha şık geliyor ama etimolojik olarak bakarsak garson kullanımı da yanlıştır denemez bence.

görsel

Ayıp bir davranış.
kimin yanında olursa olsun iticidir.
Zevkli bir eylem. Bir seferinde garson servisi geç getirdi. it gibi azarladım. Ağzını bile açamadı. Dedim ki,
- senin gibi garsonu burda ne diye çalıştırır bunlar. Yürü s.ktir git patronu bana çağır lan. Zibidi.

Hemen korktu bu. O anda sevgilim bana dedi ki.

- aşkım Harikasın. Çok feci azarladın ama.

Bende dedim ki,
- daha dayakta atarım ben bu ite ama sana dua etsin.

işte böyle. Bu benim bir hobimdir. Garsonları it gibi azarlarım. Evet.
hak eden garsonlara yapılması gerekendir.sevgilinizin gözünde anında 3-0 öne geçersiniz.
Öyle biri sevgilim olamaz, kalkar giderim öyle bir insanın masasından.
kiz sevgiliye iyice karizmatik gorunup yatak odasina giden yolu ardina kadar acmak icin garson denen canliyi azarlamaktir. sesini cikaramaz zaten. essek gibi orada bekleyip benden lafi yiyecek sonra siktir olup gidecek. sesini cikarirsa sikerim.
komik değilsin.
kalabalıkta artsilik yapanın tenhada affı olmaz.

şimdi o herif sizin çorbaya tükürse haksız mı?
kalabalıkta artsilik yapanın tenhada affı olmaz.

şimdi o herif sizin çorbaya tükürse haksız mı?
Puştluktur. Azıcık adam olun lan, gidin o beyninizden daha büyük egonuzla azıcık ötede oynayın.
aşırı itici davranış biçimi. üzücü.
duruma göre değişkenlik gösterir.

eğer ego kasmak için garsona köle gibi davranılıyorsa, aşağılık kompleksi ve bilinçaltında bilinen yetersizlikten kaynaklanır.

fakat garson kız arkadaşınızı kesiyorsa, sizin siparişinizi özensiz şekilde masaya " atıyorsa ", kahvenize tüküyorsa falan kusura bakmayın ama o garson " sikilmeyi " haketmiştir.
azar sırasında sevgiliden ayrılıp garsonla sevişmeye başlanılası olaydır.
sıçarım öyle sevgiliye önce insan olsun.
Sevgilisinin yanında dayak yemeye meraklı kişidir.
nasıl şerefsiz oldum vol 1.
Güzel bir o kadar da zevkli olan eylem.benim paramla geçinen birini azarlamak yada ondan istediğim şekilde hizmet almak en doğal hakkım.
Sevgilimden ayrılır, garsonla çıkardım.
Sonra da beraber eski sevgilimi azarlardık.
iki dakika da "eski" sıfatı nasıl kazanılır?
Biz de beyleee.
inşallah içeceğine tükürür diyecektim ama garsonlara kötü örnek olmaması için demeyeceğim.
daha hayata dair bir bok öğrenememiş olma durumudur.
hayvanlıktır, şerefsizliktir, aşağlık kompleksinin hayat bulmuş şeklidir, bundan etkilenen hatun da kişiliksizdir, kansızdır...
Her zaman yapması zevkli olan şeydir.

Garson bu. Elbette azar işitecek. Evet.
en tav olduğum harekettir benim. çünkü bende şuan garsonluk yapıyorum allah var yeni çalıştığım yerde pek öyle muammele görmedim ama görürsem hiç çekinmem cevabımı veririm oğlana.
Bununla sevgilinizin gözüne giriyorsanız gerçekten kalitesiz bir insanı seviyorsunuz Eğer kaliteli bir kız olsaydı o, derhal masayı terk edip sizden Ayrıldı.