bugün

aşağı yukarı 2 hafta önce başıma gelendir.

3 yıllık ilişkimizde 1 yılı geçen uzaklaşmanın ardından ortak bağlarımız kitle iletişim araçları ile sınırlıydı.

ve 1 yıldır da o olmadığı için her gün sinirliydim, üzgündüm, bitkindim en çok da.

aklımda hep bir gelecek hayali vardı, hep beyazlı bir evde uyanılan bir sabah; yanımda o yanımda ondan her şey, yanımda gelecek, yanımda çocuklar.

o zamandan onun olduğu zamanlara yaşıyordum. şimdiyi yok sayıyordum. yaptığı her kötü şeyde sinirlenip aman olsa da olur olmasa da derken aslında en önemli bağı hiç koparmıyordum. hep o oluyordu hayatımın gelecek kısmında. içten içe önümdeki bütün delillere rağmen, iyi olan şeylerin azlığına rağmen ne olursa olsun ayrılmayız diyordum. neye güvendiysem.

diploma almaya gelişinden sonra biteceğini biliyordum aslında. onu son görüşümün o dolmuştaki umursamaz tavrı ile dayanılmaz güzelliği olduğunu biliyordum. kurduğum hayallerin, planların beni bir yere götürmeyeceğini biliyordum. şimdi yaşadığım bu acının bir gün geleceğini biliyordum ama bu temelli ayrılığın facebook gibi boktan bir yerde gerçekleşeceğini hiç düşünmemiştim. hem de facebook un arkadaşlarımdan çıkar özelliği sayesinde.

bir gün nedense rüyamda gördüm bunu ben. bildiğin kabus görmüş gibi irkildim uyandım falan rüyamda çıkarıyormuş ben de gerçekten artık bitti diye üzülüyormuşum.
(bkz: görülen rüyanın aynısının yaşanması)
uzağız ya a. koyim internete, telefona üzülüyorum zavallılık burda başlıyor işte.

rüyadan 2gün sonra da korka korka nedense ilk onun sayfasını açtım arkadaş olarak ekle yazıyordu. bilirsiniz beyin hücrelerim aynı anda aynı yere toplanıp aynı anda bölünüyordu sanki, garip şeyler oluyordu.arkadaş olarak ekle mi dedim, kaç arkadaşlık günlerimiz geçti onunla biliyor musun feysbuk. ama şimdi arkadaş bile olamayız onunla.

nefret ediyorum lan her şeyden, sevgiliye(!) bak, içimde yaşadığım acıya bak olana bak, ayrıldık deyince ben millete ne diyeceğim şimdi face ten çıkarmış mı diyeceğim çok saçma ya. allah belanı versin e mi. beni düşürdüğün hallere bak. hiç sevmedin zaten. finali de ananın... neyse. adam akıllı, onurlu, güzel, duygusal falan ne bileyim düzgün bir ayrılığı bile haketmezmiş 3 yıl iyi mi. allah o üç yılın belasını çoktan vermiş zaten. ben kimle vakit geçirmişim kimle uyumuş uyanmışım meğer. kiminle yaşamışım. ayrıntıya giremeyeceğim ama;

canım çok yanıyor... dedim.

olaydan bir kaç gün sonra eski hesabım aklıma geldi. dondurulmuş olduğu için onu çıkaramamıştır dedim. büyük bir heyecanla açtım ve evet haklıymışım. benimle aynı isme sahip biri ile ilişkisi var yazıyordu. her şey bitiyor işte o an. her şey. bu sefer benim içimde temelli. sevgi bitiyor, aşk bitiyor, özlem bitiyor. ne geçmişi ne de hayal ettiğimiz geleceği özlüyorum. kanım donuyor sanki. gözlerim kuruyor. kalbim sessizleşiyor. ne yapacağımı bilemiyorum ağlamak geliyor ilk aklıma. saçmalama diyorum ya bunun için mi, bak onun için mi. üzerimden bir yük kalkıyor. sevmek, üzülmek için bir neden yok şimdi. işin iç yüzünü öğrendim. karşımdakinin ne kadar adi ne kadar gereksiz ne kadar şerefsiz olduğunu öğrendim. ve bitti. koca bir geçmiş ve uzun bir gelecek artık yok. ölü.

edit: söz konusu ilişki nette başlamadı, üniversitede başlayan, bildiğin normal ciddi bir birliktelik görünümündeydi. o yüzden ilginç.
anlamayana davul zurnanın az gelmesi durumu ...
netten başlayan aşktır muhtemelle ve yine nette bitmiştir.
zaten hiç olmasaymış sevgilisidir.
ilişki durumunu iptal eden sevgilidir bu ve ona kendi dilinde cevap verilmelidir.

inceldiği yerden kopsun diyerekten, "akraba isteği" göndermek suretiyle sizde yaşanan sinir-stres durumunun kat kat fazlasını karşı tarafa yaşatarak, tatlı-sert bir intikam alabilirsiniz.

(bkz: eski sevgili sizi kız kardeşi olarak kaydetti)
artık internetin hayatımızı ele geçirdiğinin bir kanıtı. Bir zamanlar sevdiğin insanın yüzüne bakarak artık onu sevmediğini karşındakini kırmadan söylemek varken bir sosyal paylaşım sitesinden millete duyurmak ne diye çözebilmiş değilim.
siz bir şeyler düzelecek diye umutla günleri sayarken anasayfada bir anda ''ilişkisi yok'' yazar.

artık bittiğini cümle alem duymuştur. artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır...

''bu teknolojinin anasını sikeyim'' dersinizi içinizden...
ana haber bülteninde öğrenmekten iyi olan durumdur.

allahtan m.ali birand sundu, kahkahalarla kaydederek izledim.
arkadaş ortamında bahsedildiğinde topluca sövülecek sevgilidir. öte yandan dinleyen için olay biraz komiktir. sevgili açısından bakınca da en dertsiz yolu seçmiştir mantıklıdır ama o.çoukluğudur da aynı zamanda.
yani kişinin yapması ama kendisine yapılmaması gereken olaylardan birisidir.