ilişkinin biteceğinin sinyallerini vermesidir. hiç zorlamaya gerek yoktur.
(bkz: perşembenin gelişi çarşambadan bellidir)
(bkz: görünen köy kılavuz istemez)
kalbi kırılmıştır, af dilenmesi gerekebilir.
(bkz: gitti gidiyor)
- aşkım bugün dışarı çıkalım mı?
+ canım istemiyor benim.
-tamam o zaman film izleyelim hadi.
+ canım istemiyor benim.
- aşkım bi şeye mi canın sıkıldı?
+ yok bi şeyim
- aşkım kurbanda danaya girmeyi düşünüyoruz rıfatlarla.
+ hı öyle mi.

gibi kısa cevaplara maruz kalmaktır heralde. benim başıma hiç gelmedi henüz.*
sen konuşursun o dinler, cevap vermez, ikiyüzlüdür, artık bitsin yürümüyo diyecek cesareti yoktur...

--spoiler--
kırılmasını istemiyorum ama olmuyo yaff
--spoiler--

gibi samimiyetsizce ve karaktersizce bir tavır takınır, aslında kendine aykırı hareket ederek zaten kişiliğini ortaya koymuştur, istemeyen insan açık olur, oyalamaz, bir insana açık olduğunda onu bir kez kırarsın, peyderpey kendinden soğutmaya çalıştığında ise nefes aldığı her an... karakteri zayıf olan insanaların tutumudur kısacası.
kafa karışıklığını yenmeye çalışır ama yapamaz, yapamadıkça da sizden soğur araya mesafe koyar. canınızdan bezdirir sanki tek derdiniz oymuş gibi. bir de asıl duygularını hissettiklerini söyleyemiyorsa sıçtınız.
yakinda terk eder. hayirli olsun.
Iliskide heyecan kalmadigini gosterir. Size "bogma beni kadin" der. Cunku bikmistir.
Tekmeyi koyacağının habercisidir.geçmiş olsun .
Yakın bir ihtimal onu üzecek, incitecek birşey yapılmıştır. Son iki günlük konuşmalarınızı ve davranışınızı gözden geçirin.
kafada biseyler kuruyordur kesin.
bulmuştur birini, tekmeyi basıcak yakında kolla götü.
Kısa süreliyse sorun yok. Bir şey olmuş, kızmış. Bilirim ki düzelecek. Lakin bu uzun süreli bir soğukluksa ayrılığa işarettir. Bu uzun süre de insanı yer bitirir. Belirsizlik içinde kıvranıp duruyoruz. Bitti mi? Devam mı edecek? Düşünceler içinde boğulup durur insan. En kötüsü de belirsizlik zaten. Gel bittiyse bitti de. Ne diye uzatıp insanı daha çok üzersin sanki.
defrost düğmesine basılmadığındandır.
Belkide yapısı soğuk olduğundandır mesela benim sırf soğuk biri olmamdan dolayı bir ayı geçen ilişkim olmamıştır. Bu huyumu hiç sevmiyorum...
Dünya tek kişi etrafında dönmüyor şeklinde düşünmeye başlamak gerekir.

o olmadan yaşayamam zırvaları gelip geçicidir, kimler gelip geçiyor, 3 aylık eşini şehit verenler, 10 yıllık karısını kanserle kaybedenler daha niceleri. kıçı kırık ayrılıklar umursanmamalı.
Başkası ile sevgili olma ihtimali doğmuştur, komşunun tavuğu misali.
belki bana soğuk değildir de başka şeyler, belki kendi problemleri vardır diye düşünmenin de gerektiği durumdur.

ilişki ortak yaşam alanıdır kardeşim. iki kişi illa ilişki yaşıyor diye tüm hayatları birbirlerinden ibaret olacak diye bir şey yok. her surat asılmasını her uzaklara dalmayı kendinize çıkarmayınız. kız arkadaşım yapıyor kafaları yiyorum anasını satayım. ya benim hayatımda senden başka şeyler de var. belki başka bir şey düşünüyorum. belki fm kariyerimin istediğim gibi gitmediği aklıma geldi. allah allah kardeşim ya. neyse sözlük, her olayı üstünüze almayın size karşı bir mesele varsa eninde sonunda ortaya çıkar zaten.

(bkz: nasıl dolduysam artık)
Bir derdi vardır. Yok bir şey demesine inanmayın.
Bir şeye kırıldığını ya da kızdığını gösterir. Siz onun aksine çok sıcak davranırsanız buzlar çözülecektir.
miting için izin vermeyen hollanda/almanya gibidir.
- ayrilik çanlari calmaktadir.
- iliskide uzatmalari oynamak.
- sana sogukken baskalarina simsicaktir farkina varmayabilirsin bile.
Egee daha negatif isek.
Resmen aldatiliyoruz lan.
(bkz: canım hiç öpmim ya)
sevgiliniz size bir sıcak bir soğuk davranıyorsa sizi pastörize etmeye çalışıyor olabilir.
Sevmiyor olabilir.

Yol ver gitsin anasını satayım, elini sallasan ellisi.