bugün

--spoiler--
bir hafta boyunca evin içine, adı "modernizmin çöküşü", "postmoderniteye doğru", "modern insanın bunalımları", "modernitenin yanılgısı"..vs. olan kitapları saçtım, istiyordum ki ahugözlüm gözucuyla bu kitapları incelesin, bilinçaltında "modern ne pis birşeymiş, modernite ne iğrenç bir olguymuş" diye düşünsün. ama olmadı, olamadı, bir türlü modern danslar sevdasından vazgeçmedi. mecburen kabullendim bu gerçeği, ama stresim geçmemişti.
--spoiler--

[ Sözlük'te bulunan "Neden Evlenmedim" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte yaz başında aynı isim ile basılacak. Bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. Anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Eksper Mental ]

ahugözlüyedit:
- puhahah... ben de bu kaç gündür ne konuşuyor kendi kendine diyordum...
+ dalga geçme be!
- aşkım rahat ol ya, zaten erkek yok ekipte, ben biliyorum senin neden stres yaptığını...
+ ne alakası var ya, benim problemim modern danslar olgusuyla...
- o değilde tango iyi fikirmiş aşkım, cidden yazılalım mı?
+ direkt öldürsene sen beni, böyle yavaş yavaş işkence edeceğine...
- yuppii.... tango yapıcaz !!
+ ıghhhhhhhhhhhhhhhh*
sosyal bir sevgilisi olan adamın başına gelebilme ihtimali çok yüksek bir olaydır. nedensede hep tango yapmak isterler, ne işin var kuzum otur evinde, git işine, boş zamanlarımızda beraber takılıyoruz yetmez mi? hayır yetmez, hem senide yazdırdım sende geleceksin! bittiğim an bu andır.
sosyal olmak yada en büyük hayali olan dansı seninle yapmak isterken, senin odunluğun yüzünden yapamayan, oradaki bir öğrenci ile partner olan ve de senin bu durumdan feci halde kıl kaptığın, kızın suçu günahı yok iken sadece sosyal olmak isterken yada hayali dans etmek iken orospu muammelesi gördüğü, sonucunda büyük bir kavga ya da ayrılıkla sonuçlanan durum.
sonra da dans edeceğine işarettir modern adımlarla.
modern bir şekilde terk edilmesiyle sonuçlanır kanımca.
kıskançlık ağır basar çünkü.
sevgilinin balığa, pişpirik oynamaya, maça falan gitmesini beklerken salsaya gideceği tutar. salsa dersleri, salsa geceleri vs... modern erkektirya mecburen modern dans kaçınılmazdır kendisi için ama bu modern yaklaşımı modern bir tavırla karşılamak her modern hatun kişisinin harcı değildir ki bu modern erkekte zaten hatun kişisi onun bu hobisini bile kabul etmiş olsada salsayı ve tüm modern duygularını sevgilisine tercih eder ve anca gider...
tipik cadde çocuklarında gözlemlenebilecek sorunsal...
yarı yarıya ayrılık nedenidir.

+ niye beraber tangoya, salsaya, modern dansa gitmiyoruz biz?
- olur. ama ilk önce ben arabayı şöyle şehre hakim bi tepeye çeksem, üstüne çıkıp sevişsek ne dersin?
+ ay ne saçmalıyosun ne alakası var?
- aynı şey işte özgürlük hissi, şehvet, heyecan birazda çılgınlık
+ aklın hep böyle şeylere çalışıyo
- evet
bir de düğün töreninizde mini gelinliği ve kurstan partneriyle bir gösteri sunmak gibi mülteci istekleri varsa... amman amman.
(bkz: ayrılığın hediyesi)
sevgilinin kendi ayağının altına muz kabuğu koymasına delalettir.
ilk önce ikaz edersiniz vazgeçmesi için. nerden çıktı şimdi bu? ne alakası var diye. baktınız vazgeçmiyor mu?
derhal en havalısından bir tango kursuna yazılın! bakın bakalım nasıl etekleri tutuşuyor!
en etkili yöntemdir. asla kendinizi yıpratmayın!
tango bu tango boru deel..

"kısasa kısas"