bugün

ister mavi olsun ister yeşil isterse kahverengi...
bakarken nutkun tutuluyorsa, söyleyeceklerini unutuyorsan, onun söylediklerini dinleyemiyorsan gün gelir ölümün o gözlerden olur haberin olmaZ.
sevgiliyi gözünden öpmek eylemini yaptıran, sınav anı veya heyecanlı bi andaki karın ağrısı etkisini verebilen gözlerdir.
(bkz: mavi mavi)
rahatlık hissi veren gözlerdir. bakıldığında göz kamaştırıcıdır, hele çağla ise o gözler insanın ruhunu çekip, içi bir hoş edendir. karşında durduğu halde bakamamak ise çok acıdır.
delip geçer adamı.
huzur verendir.
bana göre duyguları en iyi yansıtan, güzel bakan gözlere insanın baktıkça bakası gelen bir organdır. gerçekten aşıksanız gözlerine bakarken içiniz titrer adeta.
sözleri kadar etkiliyse eğer insanı mest ederler.
kapandıklarında her yer kapkaranlık olur... tatsızlaşır herşey ve insan üşür... titrer. donar... canı yanar, hemde adam gibi yanar...
yine işiksız ağlamaklı günlerin birinde artık dayanamaz ve o gün vazgeçer yerçekimine karşı olan inatlığından.
eşek gözleridir.
kimi zaman dil sustuğunda sözleri anlatanlardır.
en aslanım diyeni bile yeri gelince kediye cevirendir.

bakarsın, konusamazsın, konusmak istemezsin cunku gereksizdir kelimeler.
sadece zaman dursun istersin. ama durmaz,
sana inat daha hızlı akar.
cekemezcesine o bakıslardaki aşk ı...
eski sevgilinizse ve eski diye nitelendirilmesinin sebebi size bir yamuk yapmasiysa soyle de tanimlayabilirsiniz;

(bkz: akrebin gozleri)*
bir numarası yoktur.

her bir sike romantizm eklemek bu olsa gerek.
en güzeldir. öyle sanılır. ta ki sevgili eski oluncaya dek. sonra başka en güzel gözler gelir. sonra başkaları. en güzelini bulana dek.
başka kimsenin gözlerine benzemeyen gözlerdir onlar.
kalbinin de aynası olan organlarıdır. Rengi ne olursa olsun, bakanın ve bakmayı bilenin, anlamına anlam kattığı organ.
göz göze bakışırken, ne hissettiğini anlayan gözlerdir.
öyle kaldım mala döndüm dedirten şeyler...ne güzel bakışlardır onlar anam ki anam ....*
konuşulmayanların tercümanı, konuşulanların tasdikleyicisi.
bakınca bayılasın, bakmayınca ölesin geliyor.
hayatın anlam bulduğu yerlerden biridir!
özlenendir.
eğer çorumluysa ha eşşeğin gözleri ha sevgilisinin gözleri..
bakmaya doyamamaktır.
(bkz: akrebin gözleri akrebin akrep)*