bugün

(bkz: insanın sözlükte yazdıkları yüzünden terkedilmesi/#9226525)'ın devamı olarak;

--spoiler--
kavak ağaçları zaten hep moralimi bozardı. aklıma van gogh'un; o ruhunun en depresif tarafını yansıttığı tablolarındaki, en çok yağlı boyanın harcandığı, girdaplarla bezeli kavak ağaçları gelirdi. köylerde mezarların başına dikerlerdi kavak ağaçlarını, gölgesi sadece bir mezara yeterdi, büyük geniş kalabalıklar, çınarların altına, kabrinde yalnız yatanlar kavak ağacının gölgesine sığınırdı.
--spoiler--

[ Sözlük'te bulunan "Neden Evlenmedim" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte yaz başında aynı isim ile basılacak. Bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. Anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Eksper Mental ]

devamı için; (bkz: sevgiliden ayrılınca tatile çıkmak/#9234833)
şaşkınlık olsa gerek. hani sıcağı sıcağına bir şey anlaşılmaz ya.
hani okulda hocadan tokat yersinde ilk başta birşey hissetmezsin ya öyle birşey olsa gerek.
hani yağmur yağar da bazen hani gök gürler ya ardından işte öyle bir şey.
''napıcam la ben şimdi nereye, kime gitsem bu saatte.''

''geri dönüp hemen özür dilesem acaba, yok be sittiri yedik, özürü mü kaldı?''

''lan biz hiç kimseyi kovamadık böle, basıp gideni de hep evine kadar bıraktık hep ya hep.''

''kapının eşiğinde duriyim iki dakka düşüniyim, hem belki gelir beni yukarı çağarır tekrar.''

''la ben mal gibi niye kapının dibinde bekliyom kapıcısı, komşusu görücek zaten rezalet çıktı gece gece.''

'' en iyisi ben hemen kaçayım böle şimdi peşimden gelse yakalasa beni eve gir der, sora yine sinirlenip dellenip tekrar kovar, gene arada kalırım.''

''gitsem gidemem, kalsam kalamam, şaştım bu işe
hayır mı şer mi bilmem ama ateşteyim ben ateşte *''

''arkamdan bişey fırlatmadı ilginç; terlik, traş bıcağı, havlu pijama hepsini çantayla birlikte suratıma bi hamlede çaktı. Ben genede merdivenleri bir kontrol ediyim.''

'' ne geçmez 5 dakikaymış yahu sabah oldu be hocu! gidiyim müzik dinleyip arabada uyuyim kafam açılana kadar''
"ne oluyor lan neoldu şimdi"

"nasıl ki"

"ama..."

"ha senin gbi karıyı sevenin gelmişine..."

"ya açsa da bir kapıyı bir de ben söylesem diyeceklerimi olmuyor böyle"

"neye göre kime göre ki bu kavga?"

"kovulduysak gururumuzla gitmesini de biliriz!gurur mu kaldı lan sanki kovulduktan sonra"

"özledim lan"

"of"
ya bolca küfürle geçicek 5 dakikadır. yada suskunlukla.
bildiğin kapıyı çarpar çıkarsın. 5 dk sonra telefon çalar, özürleşir başırsın.
kapının önüne çöküp yalvarmak yakarmak..
evin yolunu, sahili ya da rahatlayacağın bir yerin yolunu tutar gidersin; isterse çok sevdiğim sevgilim olsun beni evden kovduktan sonra geri dönemem.
he, gittiğim yerde bi çay bi sigara... elim telefon defterinden onun adını siler anında...
(sanırım böyle bir şey olursa ilk 5 dakika böyle geçer)
sevgilinin kovulma raddesine kadar gelmesine sebep olacak sözler söylememiş veya tavırlar sergilememiş olsaydı yaşamayacağı 5 dakika olurdu. düşünerek konuşmak her zaman en iyisidir. düşüncesizce konuşmak istemediğimiz sonuçlara gebedir.

her zaman hatayı önce kendinde arayacaksın.
eşyalarınızı toplamak için yeterli süredir.